У Львівській національній галереї мистецтв розповідатимуть про традиційну родину

10:28 1 листопада 2015 р.


Фото: Zaxid.net

Лекцію «Патріархальний Матріархат: голова, шия та інші органи влади в традиційній українські сім’ї» прочитає історик Оксана Кісь.

У неділю, 1 листопада, у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького на вулиці Стефаника, 3 відбудеться лекція історика Оксани Кісь «Патріархальний Матріархат: голова, шия та інші органи влади в традиційній українські сім’ї». Це третя подія у межах лекційної програми «Ктубот. Єврейські сімейні традиції і традиційні сім’ї». Початок – о 16:00. Вхід – вільний!», – повідомили сьогодні, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Українську культуру прийнято називати матріархальною. Чоловіки і жінки, письменники і митці, журналісти і навіть науковці, а разом з ними – політики різних ідеологічних спрямувань і рівнів впевнено повторюють цю тезу.

Перелік аргументів, що ними оперують численні прихильники ідеї матріархальності українців, було сформульовано знаними українськими істориками, етнографами і фольклористами ще на межі ХІХ-ХХ століть. З того часу мало хто наважувався поставити під сумнів і їхні оцінки, і народну мудрість: «Чоловік – голова, а жінка – шия: куди схоче, туди і поверне».

Оксана Кісь пропонує критичніше і без замилування подивитися на традиційні уявлення українців про шлюб, звичаї обрання шлюбного партнера і одруження, усталені практики сімейних стосунків, щоб показати подвійні стандарти, нерівності і спражню патріархальну сутність ґендерних відносин у селянській родині. Оксана Кісь – історик та антрополог, головна редакторка сайту «Україна Модерна», кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України. Наукові інтереси охоплюють жіночу історію, феміністську антропологію, усну історію та ґендерні перетворення у пост-соціалістичних країнах.

Лекційну програму організували Центр міської історії та Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького на підтримку нещодавно відкритої виставки «Єврейські шлюбні контракти». Детально із програмою лекцій «Ктубот. Єврейські сімейні традиції і традиційні сім’ї» знайомтеся тут. Подія на «Facebook»: https://www.facebook.com/events/1672071049680798/».

dailylviv.com

До теми

08:42 14 травня 2021 р.

На Львівщині на одну народну артистку стало більше

У Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Рубрика: Культура

19:19 13 травня 2021 р.

У Львові на честь Папи Римського Івана Павла ІІ планують перейменувати вулицю і площу

У червні цього року виповнюється 20 років, як Папа Римський Іван Павло ІІ з пастирським візитом відвідав Україну, зокрема Львів. З нагоди цього місто готує програму заходів, серед яких, зокрема, планують перейменувати одну із львівських вулиць, а також площу.

Рубрика: Культура

15:08 12 травня 2021 р.

Світові зірки джазу приїдуть до Львова на Leopolis Jazz Fest 2021

Фестиваль Leopolis Jazz Fest 2021 стане першою великою концертною подією, яка пройде в Україні з початку пандемії. Закордонні артисти, зірки джазу, підтвердили свою готовність приїхати для Львова та чекають на зустріч зі слухачами.

Рубрика: Культура

13:44 12 травня 2021 р.

Андрій Макаревич виступив у Львові з аншлагом

Російський музикант і лідер рок-гурту "Машина часу" Андрій Макаревич відвідав Львів, а також виступив із джазовим проєктом YO5 на відкритому повітрі у клубі FESTrepublic.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу