У Львівській міськраді пообіцяли розпочати навесні будівництво Меморіалу Небесної Сотні

17:30 19 грудня 2017 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Начальник управління архітектури й урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський запевнив: «З весни ми готові розпочинати будівництво Меморіалу Небесної Сотні».

Начальник управління архітектури й урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський повідомив сьогодні, 19 грудня, під час брифінг: ««Кожна зима у нас не тільки асоціюється з новорічними і різдвяними святами, але, на жаль, і з трагічними сторінками нашої історії: річницею Майдану. У 2014-2015 роках було створено робочу групу по розробці завдання для конкурсу на кращу ідею вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, куди входили представники різних громадських організацій, члени родин і голова робочої групи – тодішній директор департаменту містобудування Андрій Павлів. Результатом цієї групи стало оголошення конкурсу на найкращу ідею вшанування Небесної Сотні. Були дуже різні ідеї, починаючи від створення поезій, музики, симфоній, гімну Небесної Сотні тощо, але були й пропозиції щодо меморіалу, так званого активного громадського простору».
Чиновник також зазначив:  «Представники різних громадських організацій наполягали на тому, щоб локація меморіалу була на Сихові, оскільки перший полеглий Герой – пан Вербицький – був власне з Сихова. Робоча група у протоколі записала те, що для меморіалу пропонується локація валів по обидва боки від вулиці Кривоноса, тобто в історичному центрі міста Львова. У цьому протоколі було зазначено, що не заперечується, аби різні громади Львова вшановували пам’ять Небесної Сотні у своїх районах, зокрема ви знаєте і про сквер Небесної Сотні на Левандівці. Ми не заперечували, щоб були встановлені якісь пам’ятні знаки».
Юліан Чаплінський також розповів: «Наступним кроком у 2015-2016 роках було оголошення конкурсу на архітектурний меморіал вздовж вулиці Кривоноса. На жаль, участь в конкурсі взяли дуже мало учасників – скмеро, один з яких був знятий з конкурсу, бо не відповідав завданню. Серед шести учасників конкурсу журі одноголосно вирішило, що неможливо визначити переможця, оскільки рівень робіт був дуже низький. Цей був неприємний епізод, оскільки він відтягував цей проект в часі, тому практично рік було втрачено на цьому етапі. Отож, управління архітектури вирішило змінити завдання і розширити його, а також преміювати призерів».
Начальник управління архітектури й урбаністики ЛМР також повідомив: «Другий конкурс, що був проведений, вже дав результати і перші три місця були вибрані: перемогла команда львівських молодих архітекторів. Було проведено урочисте нагородження переможців (призовий фонд із міського бюджету у розмірі 180 тисяч гривень, тобто 90, 60 та 30 тисяч гривень для першого, другого та третього місць відповідно.) в УКУ за участі хорової капели «Дударик», духовенства і родин Героїв Небесної Сотні».
Чиновник також зазначив: ««Наступним кроком мало б бути робоче проектування цього меморіалу і його будівництво. Нас підвела зміна законодавства у сфері містобудування, адже 10 червня вступив у дію закон про зміни до регулювання містобудівної діяльності, які забороняють видавати містобудівні умови і обмеження на будь-який об’єкт в місті без розробленої містобудівної документації. У Львові, як ви знаєте, окрім генплану міста, у нас є план зонування територій всіх районів, крім Галицького. Це пов’язано з тим, що цей район – це зона ЮНЕСКО і вона потребує оновлення історико-архітектурного плану з визначенням пам’яток, зон охорони цих об’єктів і менеджменту, як з цими пам’ятками поводитися далі».
Юліан Чаплінський також запевнив: «Це нас дуже сильно зупинило, тому що, так як саме в Галицькому районі є місце для цього меморіалу, то нам потрібно було розробити детальний план території, який дав б змогу видавати містобудівні умови та обмеження. Також було визначено процедури, яким чином буде відбуватися будівництво меморіалу.
Комплекс буде посаджено на формально дві ділянки, одна з них – парк «Губернаторські вали» (землевпорядна документація є готова і затверджена в Києві). Перша ухвала вже є затверджена сесією раніше, а на цій сесії будемо виносити другу ухвалу, відповідно це нас дуже просуне вперед. Також по скверу, де буде безпосередньо площа і меморіальна стела Небесної Сотні, вже є перша ухвала, а в січні буде друга щодо відведення цієї земельної ділянки. Обидві ці ділянки відводяться у користування ЛКП «Зелений Львів», тобто формальним замовником містобудівних умов та обмежень буде це підприємство.
Начальник управління архітектури й урбаністики ЛМР також розповів: «Був розроблений детальний план території, який пройшов містобудівельну раду і нещодавно проходив громадські слухання. Формальна участь цих слухань завершилася 15 грудня і в детальному плані новим стало лише те, що було пропрацьовано сценарії трасування канатної дороги – ідеї інвестиційного проекту, яка породила ряд сумнівів чи непорозумінь щодо сусідства канатної дороги з цим меморіалом».
Юліан Чаплінський також запевнив: «Я б хотів наголосити на тому, що ідея канатної дороги не нова і вона була подана профільним інститутом «Містопроект» ще у 90-х роках, а ідея цього була ще за радянських часів. У випадку, коли з’явилася ініціатива від маломобільних груп населення про те, що вони ніколи не можуть потрапити на вершину високого замку і подивитися на Львів, це стало більш актуально. А оскільки ми маємо війну і є факт про те, що стає більше неповносправних людей, ця ідея набрала більшої сили. Формально, як ідея, вона має бути пропрацьована і проаналізована таким видом містобудівної документації, як детальний план територій. При замовленні детального плану території у завданні була умова вказати розташування меморіалу Небесної Сотні в тому місці, яке було передбачено конкурсом. Ми свідомо заборонили сусідство канатної дороги з сквером Небесної Сотні, щоб вони не пересікалися у своїй функції, адже канатна дорога – це транспорт і розвага, а меморіал – це пам’ять».
Про це повідомили сьогодні, 19 грудня, в прес-службі Львівської міськради, де також нагадали: «Проект, який буде реалізований, складається з двох частин: пішохідного моста, і площі з стелою у сквері. Між пагорбами вздовж вул. Кривоноса буде пішохідний міст з пандусом, який матиме скульптурну природу і буде об’єктом всередині з експозицією Героїв Львівщини. Цей міст буде виводити на терасу, яка зараз не експлуатується (зі сторони вул. Замкової), де буде створено площу і стелу, присвячену Героям Небесної Сотні. На місті майбутнього простору відриваються фантастичні панорами на місто Львів, які є нетиповими для фотографів і відвідувачів. Це місце має фантастично затишний характер. На сьогоднішній день архітектори вже розробили робочий, конструкторський проект цього мосту, розробили різні версії дизайну самої стели, які вони представлять на зустрічі з родинами військових».
Начальник управління архітектури й урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський резюмував: «З весни ми готові розпочинати будівництво Меморіалу Небесної Сотні. Орієнтовний час будівництва такого меморіалу – до кінця 2018 року, але ми будемо намагатися встановити меморіал до чергової річниці Майдану.
З практичного досвіду можу сказати, що діапазон ціни може бути дуже різним і це залежить від якості тих матеріалів, які будуть використані. Ми будемо старатися залучати і кошти меценатів, як це було з освітленням на площі Митній. Але наразі ми рухаємося лише у рамках того, що міський і обласний бюджет мали б це співфінансувати. Очевидно, що цей меморіал коштуватиме не менше одного мільйона доларів».

dailylviv.com

До теми

15:08 22 вересня 2021 р.

Назвали прізвища учасниць, одна з яких 29 вересня одягне корону Міс Львів-2021

У Львівському пресклубі відбулось представлення претенденток, які виборюватимуть титул "Міс Львів 2021". Одна з них представлятиме Львів на конкурсі "Міс Україна".

Рубрика: Культура

11:00 22 вересня 2021 р.

Сьогодні у Львові представляють 12 учасниць, які боротимуться за титул Міс Львів-2021 (відео наживо)

Сьогодні, 22 вересня, об 11.00 у Львівському пресклубі - пресконференція на тему: "Представлення 12 учасниць, які боротимуться за титул Міс Львів-2021".

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу