У Львівській міськраді оприлюднили програму святкування Дня вишиванки

14:15 14 травня 2019 р.

Світлина з архіву

Світлина з архіву
Фото: varta.com.ua

У четвер, 16 травня, в Україні традиційно відзначатимуть День вишиванки.

Про це повідомили у вівторок, 14 травня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Львівська міська рада спільно зі студентами підготувала низку заходів. Зокрема, статуї античних богів та фігури левів на площі Ринок, а також найбільшого лева міста, що був встановлений до сторіччя ЗУНР, одягнуть у вишиванки».

«На площі Ринок відкриють фотовиставку. Окрім того, біля Ратуші діятимуть тематичні фотозони, а на фасаді вивісять банер», – поінформували також у ЛМР.
Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко зазначив: «День вишиванки вже традиційно у Львові є мегапопулярним святом, коли містяни витягають свої вишиванки і йдуть у них на роботу чи на навчання. Це своєрідний код ідентифікації та велика прикраса нашого міста. поза традиційною настроєвістю свята, у місті буде також низка цікавих тематичних заходів».

Андрій Москаленко також анонсував: «У четвер об 11.30 на вулиці Городоцькій будемо вдягати у вишиванку статую лева, встановленого до 100-ї річниці від заснування ЗУНР. Опісля, о 12.00, запрошуємо всіх перейти на площу Ринок, де міський голова також одягне у вишиванки левчиків, які стоять перед входом у ратушу. Окрім того, буде відкриття тематичної виставки із залученням громадських організацій».

Своєю чергою, керівник управління внутрішньої політики ЛМР Петро Залуга повідомив: «Для кожного львів’янина і кожного українця вишиванка – це не просто символ, який довершує унікальну картину його зв’язку із рідною землею. Насамперед це жива віра, невидимий клапан серця, завдяки якому воно б’ється, незважаючи на усі історичні перипетії, війни та труднощі. Вишиванка – код нашого народу, його традицій та історії, а також нескорений живий дух, сповнений культурної багатогранності».

Петро Залуга також розповів: «На площі Ринок буде встановлено фотозону, де всі зможуть сфотографуватися. Стосовно виставки, яка в нас буде відбуватися після того, як ми вдягнемо у вишиванки левчиків наших при вході в міську раду, то вона буде унікальною. Оскільки ми цьогоріч хочемо зобразити в цій виставці дітей з особливими потребами, які одягнуті у вишиванки. Назва цієї виставки – «Ми всі вишиванка». До виставки залучені наші громадські організації Запрошуємо усіх охочих долучитися і приходити у вишиванках».

«Традиційно левів у вишиванки одягатимуть студенти міста. А допомогли створити ці вишиванки майстри ТМ «Скиба», – поінформували також у ЛМР.
Студентський мер Львова Олександр Николяк розповів: «У четвер об 11.30 будемо одягати у вишиванку найбільшого лева, який є у Львові. Відкриття цього лева було приурочено до століття виникнення ЗУНР. Оскільки лев – це символ мужності і шляхетності, їх ми вже неодноразово вдягали у мантії і посвячували в студенти. А вже цього року вперше на найбільшого лева вдягнуть вишиванку».

Олександр Николяк також зазначив: «Дуже багато громадських організацій долучилося до створення дня вишиванки. Попередньо було анонсовано, що у всіх закладах вищої освіти також роблять певні флешмоби і приходять у цей день у вишиванках. Тож запрошуємо усіх одягати найбільшого лева у вишиванку, а після цього перейдемо до Львівської міської ради та одягнемо вже двох менших левів-охоронців Ратуші", – закликав

Докладніше про акцію створення величезної карти України, яка покаже усю різноманітність вишиванок нашої країни, розповіла заступник керівника Львівського осередку Української академії лідерства Олена Лазурко: «Ми спочатку хотіли робити найдовшу вишиванку на ватмані. Але потім наші студенти подали кращу ідею. Ми хочемо зробити карту України: маленькі частини України із приналежними їм вишиванками. Потім учасники, які будуть на заході, розмалюють ці кусочки і складуть одну велику цілісну карту України, яка покаже картину різноманітності вишиванок, які об’єднують нас як українців. Організатором акції будемо ми – Українська академія лідерства».

Програма святкування Дня вишиванки:

16 травня з 9.00 – одягання статуй Нептуна, Амфітріти, Адоніса та Діани у вишиванки, вивішування банеру, виставлення тематичної фотозони.

16 травня з 11.00 – акція від Української академії лідерства – створення величезної карти України, яка покаже усю різноманітність вишиванок, які об’єднують нас як українців.

16 травня з 11.30 – на площі Ринок виступатимутьть (у вишиванках) «Львівські фанфари»

16 травня об 11.30 – найбільшого лева міста, який був встановлений до сторіччя ЗУНР, одягнуть у вишиванку.

16 травня з 12.00 – одягання левів у вишиванки (одягатиме міський голова Андрій Садовий та його заступник з питань розвитку Андрій Москаленко), опісля – вітальні слова.

16 травня о 12.15 – відкриття фотовиставки дітей з особливими потребами у вишиванках.

dailylviv.com

До теми

15:27 14 вересня 2021 р.

Lviv Orchestra Fashion відбувся у Львові

8 вересня у Львові відбувся показ нової колекції SS 2022 бренду Marta Wachholz у супроводі симфонічного оркестру INSO-Lviv.

Рубрика: Культура

16:37 13 вересня 2021 р.

Іноземці та особи без громадянства можуть вакцинуватися від COVID-19 в Україні

Усі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, можуть вакцинуватися від COVID-19 за тією ж процедурою, що й українські громадяни. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу