У львівській галереї «IconArt» – виставка «Такі святі, такі близькі»

22:42 1 грудня 2017 р.


Фото: Павло Паламарчук

У п’ятницю, 1 грудня, у львівській галереї «IconArt» відкрилася виставка Романа Зілінки «Такі святі, такі близькі».

В експозиції виставки «Такі святі, такі близькі» представлено близько двох десятків ікон. Усіх їх автор створив впродовж останнього року. Роман Зелінко запевнив: «Тут ви можете побачити святого Михаїла, святого Юра, Богородицю з відкритим серцем. Є в мене тут навіть ікони у вигляді іграшок. Адже основну ідею виставки я ставив в наближенні до святих, зробити їх якомога ближчими до людей». 

Автор виставки хоче провести своєю виставкою паралель між образами дорогих нам людей і образами святих у хатах. Адже образи рідних зберігаються у світлинах, часто висять недалеко від образів святих і таким чином стають нам такими ж близькими, як і зображення святих. Таким чином ставлення до святих на іконах стає як до родичів.

Велику увагу Роман Зелінко приділив і матеріалу, на якому писав ікони. Зокрема найкращим матеріалом для нього є дошки чи рами, але які обов’язково мають мати добру енергетику.

Автор виставки розповів: «Ікону «Тайна вечеря» я намалював на дошці, що зі столу дому моєї мами, з дому де вона народилася, виховувалася, а потім я там літо часто проводив. Дуже важлива пам’ять речей, того матеріалу, на якому ти робиш. Тому використовую старі рами чи дошки, або, як у цьому випадку, навіть тафлю зі столу».

Роман Зелінко зайнявся іконописом лише шість років тому. Він вивчав богослов’я у Львівській богословській академії, потім був аспірантом Католицького університету Любліна, а від вересня 2006 року працює у Національному музеї імені Андрія Шептицького у Львові завідувачем відділу експозиційної роботи.

«Такі святі, такі близькі» є першою його персональною виставкою. До цього він брав участь у спільних проектах та виставках. Оглянути її можна до 25 грудня. Про це повідомили сьогодні, 1 грудня, в київському часопис «День».

dailylviv.com

До теми

14:21 25 вересня 2021 р.

Церква Гефсиманія - дім, у якому творять Добро (фото, відео)

Про євангельську церкву «Гефсиманія», що розташована на перехресті вулиць Кульпарківська-Антоновича, знають не так вже й багато львів’ян. Це не дивно, адже її пастори і віряни не розвішують по місту білбордів і майже не з’являються у ЗМІ.

Рубрика: Культура

13:43 25 вересня 2021 р.

Нове будівництво на вул. Стефаника у Львові: двір перекриють від опадів, - мерія дозволила (відео)

На вул. Стефаника, 3 Львівська галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького планує облаштувати сучасний мистецький простір, що також передбачає спорудження фондосховищ.

Рубрика: Культура

15:08 22 вересня 2021 р.

Назвали прізвища учасниць, одна з яких 29 вересня одягне корону Міс Львів-2021

У Львівському пресклубі відбулось представлення претенденток, які виборюватимуть титул "Міс Львів 2021". Одна з них представлятиме Львів на конкурсі "Міс Україна".

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу