У львівській галереї «Дзига» відкрили виставку ікон художника Сергія Радкевича

17:00 4 січня 2015 р.

Фото до новини


Фото: Ольга Швед / «Газета по-українськи»

У львівській галереї «Дзига» експонують проект львівського художника Сергія Радкевича «Календар/Повний цикл праці», який охоплює 364 дні 2014 року.

3 січня у львівській галереї «Дзига» відкрили виставку львівського художника Сергія Радкевича «Календар/Повний цикл праці» – проект, що охоплює 364 дні 2014 року. На 364 графічного формату листах А5 львівський художник зобразив святих згідно із католицьким календарем. Сергій Радкевич розповів також:

«Якщо в той день віддавали шану кільком святим, обирав найвідоміших. Представлені роботи – інструмент праці над собою.

Незважаючи на час, локацію, особистий стан чи бажання, один пройдений день ставав графікою лику святого. Тому цей проект є повним циклом праці над собою, над своєю лінню.

«Малював по одній роботі щодня, хіба хворів чи був надто зайнятий, тоді надолужував. Починав із січня, 18 лютого – найважчий день, тоді були перші жертви на Майдані, саме тому на календарі зображена червоним кольором Богородиця.

Техніка звичайна – різнокольорові маркери та картон. Були святі, які одразу «лягали», їх легко було малювати, а були такі, що навіть після прочитання їхнього житія, перегляду робіт іконописців було важко малювати».

Ще на початку лютого минулого року Радкевич малював на дахах та стінах будинків картини, присвячені загиблим активістам у столиці. Першу двометрову картину «Сергій Нігоян. Вірменський мотив» присвятив загиблому активісту «Євромайдану», а на одному із дахів Львова досі є картина «Юрій Вербицький».

Художника запросили у Луцьк, аби він намалював на стіні в центрі міста роботу про загиблих на Майдані волинян. Сергій Радкевич розповів також: «Усього зумів створити шість робіт загиблих, а їх більше сотні. Морально вже більше не міг це важко. Роботи досі можна побачити в урбаністичному просторі Львова, інколи їх замальовують вандали, але ми відновлюємо».

Сергій Радкевич працює в жанрах монументального розпису, стріт-арт живопису, графіки, інсталяції. Народився у Луцьку, закінчив Львівську національну академію мистецтв. Брав участь у виставці фіналістів «PinchukArtCentre Prize», «PinchukArtCentre» (Київ, 2011), учасник персональних та групових виставок в Україні.

Про це повідомляється в сьогоднішній публікації «Львівський художник щодня малював маркерами іконописні картини святих» львівського кореспондента київської «Газети по-українськи» Ольги Швед.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів