У Львівській філармонії вшанували пам’ять композитора Ігоря Білозора

11:05 23 березня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛОДА, в обласній філармонії відбулася урочиста академія до 60-річчя від дня народження композитора Ігоря Білозора.

У прес-службі облдержадміністрації.повідомили в понеділок «Щоденному Львову»: 

«22 березня у Львівській філармонії відбулася урочиста академія до 60-річчя від дня народження народного артиста України, композитора, керівника «ВІА Ватра» Ігоря Білозіра. З цієї нагоди, у концертній залі зібралися близькі, друзі та побратими композитора, шанувальники творчості артиста, громадськість та представники влади Львівщини, зокрема голова Львівської обласної адміністрації Олег Синютка. 

Керівник області зачитав звернення Президента України Петра Порошенка до 60-річчя від дня народження Ігоря Білозіра, в якому зокрема йдеться: «Ігор Білозір своїми вчинкам утверджував прагнення бути українцем. Радий, що його творчий спадок і сьогодні знаходить відгук в українських душах».

За словами Олега Синютки, усі помисли сьогодні спрямовані на Схід, де наші Герої відстоюють українську державу. очільник Львівської ОДА зазначив також: «Ігор Білозір – це воїн добра, який зберіг нам нашу душу і щире українське серце. Ігор завжди з нами: він з нами живе, з нами бореться і з нами перемагає».

На сцені пісні композитора виконували Мар’ян Шуневич, ВІА «ВАТРА» 1980-х років, гурт «19-й клас» та Оксана Білозір. Вона, зокрема зазначила: «Музичні твори Ігоря Білозіра давно уже стали народними, а його композиції і надалі залишаються актуальними. У Ігоря була стражденна місія любити Україну, і цю місію він проніс упродовж усього свого короткого життя».

У залі філармонії прозвучали відомі усім українцями твори, зокрема: «Пшеничне перевесло», «Мамина світлиця», «Весільний марш», «Ніби вчора, моя мамо», «Коханий»… А впродовж усього концерту на сцені транслювалися фільми про «Ватру».

Зі словом про Ігоря Білозіра до присутніх також звернувся видатний поет-пісняр Багдан Стельмах. Попурі на теми пісень композитора виконував молодіжний академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів», диригентом якого є Володимир Сивохіп. Водночас у філармонії експонувалася фотовиставка Володимира Дубаса, що з перших років був власкором у «Ватрі».

Нагадаємо, що 2015 рік на Львівщині оголошено роком народного артиста України, композитора, керівника «ВІА Ватри» Ігоря Білозіра. У Львівській ОДА створено організаційний комітет та розроблено відповідний план заходів із відзначення Року композитора Ігоря Білозіра».

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу