У капличці Ратуші експонують «Скарби княжої церкви святого Миколая у Львові»

21:54 6 травня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Сьогодні, 6 травня, у День міста, у каплиці Львівської міської ради (кабінет 116) відкрили виставку сакрально-мистецьких речей найдавнішого храму Львова – церкви святого Миколая під назвою «Скарби княжої церкви святого Миколая у Львові».

Про це повідомили сьогодні, 6 травня, «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Оглянути експозицію можуть усі охочі щодня з 9.00 до 18.00. Серед експонатів на огляд виставили дві відреставровані скульптури ангелів з рококового вівтаря чи іконостасу другої половини XVIII століття, що недавно віднайдені на дзвіниці храму святого Миколая, зображення ікон із найдавнішої у місті хоругви 1760-х років (ікона святого Миколая та Розп'яття з предстоячими), копію давньої фрески «Король Данило». 

Унікальні зразки дерев’яної сакральної скульптури – дерев’яні фігури ангелів XVIII століття порівнюють з найкращими мистецькими зразками цього періоду, що оздоблювала український храм. Дослідник історії храму, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь розповів: «Загалом відомо не так багато українських церков, де збереглася б барокова та рококова скульптура, тож знайдені скульптури набувають особливого значення. Добре заховані на дзвіниці церкви та виявлені нещодавно пам’ятки, які могли належати вівтарю, або іконостасу другої половини XVIII століття, завдяки праці співробітників Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України в оновленому вигляді постануть перед відвідувачами виставки».

Своєю чергою, начальник управління внутрішньої політики ЛМР Євген Бойко зазначив: «Наше місто справді підтримує наші духовні традиції і вже не вперше тут, у стінах мерії, в нашому духовному куточку, ми робимо подібні заходи і ця виставка, яку експонуємо у дні, коли місто відзначає своє 760-ліття, ще раз є тому підтвердження. Дякую організаторам і духовним натхненникам, ініціаторам цієї виставки за те, що маємо можливість духовно підтримувати, живити свої сили».

Натомість капелан Львівської міської ради, отець Павло Дроздяк, зауважив: «Промені Воскресіння Христового кристалізувалися в нашій найдревнішій церкві. Тому дякую усім тим, хто сьогодні витягнув ці промені воскресіння в іконах, у фресках, у культурі, щоб ми могли доторкнутися цього Воскресіння і безпосередньо відчути його дух. Зичу вам приємного доторку до Вічності, яка ніколи не втрачає свого сенсу, але дотикаючись до якої ми стаємо багатшими, впевненішими і розуміємо, що означають слова «Христос Воскрес!».

dailylviv.com

До теми

19:09 14 січня 2022 р.

На площі Ринок освятять 1500 літрів води

На свято Богоявлення 19 січня на площі Ринок традиційно відбудеться щорічний Чин освячення води за участю духівників усіх християнських конфесій міста. До спільної молитви запрошують усіх мешканців та гостей Львова, які зможуть взяти додому освячену воду. Початок о 13:30.

Рубрика: Культура

15:30 13 січня 2022 р.

Виставку з нотками порнографії у Львівському мистецькому центрі публічно обговорять

Завтра, 14 січня, у Львівському мистецькому центрі шукатимуть межу дозволеного ненормативного контенту тілесного характеру. До такого пошуку муніципальний заклад змусила критична реакція соціальних мереж на вульгарну фотовиставку.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу