У капличці Ратуші експонують «Скарби княжої церкви святого Миколая у Львові»

21:54 6 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

Сьогодні, 6 травня, у День міста, у каплиці Львівської міської ради (кабінет 116) відкрили виставку сакрально-мистецьких речей найдавнішого храму Львова – церкви святого Миколая під назвою «Скарби княжої церкви святого Миколая у Львові».

Про це повідомили сьогодні, 6 травня, «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Оглянути експозицію можуть усі охочі щодня з 9.00 до 18.00. Серед експонатів на огляд виставили дві відреставровані скульптури ангелів з рококового вівтаря чи іконостасу другої половини XVIII століття, що недавно віднайдені на дзвіниці храму святого Миколая, зображення ікон із найдавнішої у місті хоругви 1760-х років (ікона святого Миколая та Розп'яття з предстоячими), копію давньої фрески «Король Данило». 

Унікальні зразки дерев’яної сакральної скульптури – дерев’яні фігури ангелів XVIII століття порівнюють з найкращими мистецькими зразками цього періоду, що оздоблювала український храм. Дослідник історії храму, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь розповів: «Загалом відомо не так багато українських церков, де збереглася б барокова та рококова скульптура, тож знайдені скульптури набувають особливого значення. Добре заховані на дзвіниці церкви та виявлені нещодавно пам’ятки, які могли належати вівтарю, або іконостасу другої половини XVIII століття, завдяки праці співробітників Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України в оновленому вигляді постануть перед відвідувачами виставки».

Своєю чергою, начальник управління внутрішньої політики ЛМР Євген Бойко зазначив: «Наше місто справді підтримує наші духовні традиції і вже не вперше тут, у стінах мерії, в нашому духовному куточку, ми робимо подібні заходи і ця виставка, яку експонуємо у дні, коли місто відзначає своє 760-ліття, ще раз є тому підтвердження. Дякую організаторам і духовним натхненникам, ініціаторам цієї виставки за те, що маємо можливість духовно підтримувати, живити свої сили».

Натомість капелан Львівської міської ради, отець Павло Дроздяк, зауважив: «Промені Воскресіння Христового кристалізувалися в нашій найдревнішій церкві. Тому дякую усім тим, хто сьогодні витягнув ці промені воскресіння в іконах, у фресках, у культурі, щоб ми могли доторкнутися цього Воскресіння і безпосередньо відчути його дух. Зичу вам приємного доторку до Вічності, яка ніколи не втрачає свого сенсу, але дотикаючись до якої ми стаємо багатшими, впевненішими і розуміємо, що означають слова «Христос Воскрес!».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини