У фестивалі «Фольклорний передзвін» візьмуть участь діти з трьох країн

19:21 24 червня 2016 р.

150 дітей з України, Словаччини та Польщі візьмуть участь у фестивалі «Фолькльорний передзвін».

З 24 до 26 травня на базі Центру творчості дітей та юнацтва Галичини «Погулянка»відбудеться триденний творчий фестиваль дитячих колективів.

Про це сьогодні, 24 червня, під час прес-конференції на тему: «Фольклорний передзвін»: таборування на Львівщині дітей-учасників творчих колективів з Польщі, Словаччини та України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, розвитку української культури та самоорганізації» Лідія Плахтій.

За її словами, у фестивалі візьме участь майже 150 дітей.
- З Польщі приїхали три вокальні та один танцювальний колектив, зі Словаччини – один вокальний та один танцювальний. Україну на цьому фестивалі представлять колективи з Миколаївського та Дрогобицького районів і два колективи з «Погулянки», - к аже вона.

Фестиваль відбудеться у формі таборування. Першого дня – концерт, під час якого творчі колективи представлять культуру своєї країни, та етновечірка для молоді. Наступного дня учасники фестивалю візьмуть участь у квестах, майстер-класах та спільних репетиціях. Також в рамках фестивалю відбудеться виставка дитячих малюнків.

Лідія Плахтій зауважила, що учасники з районів Львівської області вперше отримали можливість приїхати на тривалий час до Львова і так тісно поспілкуватися з ровесниками з-за кордону.

Віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Мар'ян Орліковський зауважив, що такі фестивалі дадуть свої плоди в майбутньому.

- У багатьох випадках нашої спільної історії ми мали гарні і не дуже гарні стосунки. В один момент ми мали 70 років мовчання та ізоляції. А 70 років – це три покоління. І нинішні діти – це вже четверте покоління, які не мають особистого досвіду спілкування з закордонними ровесниками. Ці діти – чиста дошка, не заплямована спогадами, на яку можна записати те, що в майбутньому не створюватиме непорозумінь та проблем, - зауважив він.

Керівник ансамблю «Словаччина» Мирослав Морохович повідомив, що він вивчив українську мову для ліпшого порозуміння з дітьми сусіднього народу.

Начальник відділу релігій та національностей ЛОДА Тарас Гринчишин сказав, що 25 років тому, ще дитиною, сам брав участь у подібних заходах. І дотепер підтримує зв’язки зі своїми закордонними друзями.

- Саме зараз можна закладати у дітях почуття товариських стосунків до сусідніх народів. Польща є нашим найближчим сусідом і союзником. Але ми стикаємося з тим, що час від часу ми маємо загострення цих стосунків. Є певні групи, які виявляють більш радикальне ставлення до сусідів. Це є старше покоління, - каже він.

Керівник ансамблю «П’ятков’які» Анджей Лукасік зауважив, що коли їхній колектив їздить на фестивалі або ж приймає творчі колективи в себе, то учасники колективів живуть в сім’ях.

- А після закінченню фестивалю вони розлучитися ніяк не можуть. І обіцяють одне одному підтримувати зв’язки, - розповів він.
Лідія Плахтій також повідомила, що в  майбутньому фестиваль планує розширюватися в часі та просторі – частина фестивалю буде проходити в Україні, а частина – в Польщі та Словаччині.dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу