Центром святкування Дня Львова стане Парк культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького (програма)
21:00 27 квітня 2015 р.
Фото: Роман Балук/ZIK
У прес-службі ЛМР повідомили в понеділок «Щоденному Львову»: «Оскільки виповнюється півтора століття від дня народження митрополита Андрея, прийнято рішення відзначити 759-річчя Львова як День міста Шептицького».
У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 27 квітня, «Щоденному Львову»:
«3 травня у Львові мешканці та гості відзначатимуть День міста. А оскільки цього року виповнюється 150 років від дня народження митрополита Андрея графа Шептицького, прийнято рішення відзначити 759-річчя Львова як День міста Шептицького.
Уже традиційно перед Днем міста, 1 травня, у Ратуші відбудеться урочиста сесія Львівської міської ради, під час якої будуть оголошені імена переможців у щорічних номінаціях «Шляхетна львівська родина», «Львів’янин року» та «Почесний громадянин міста».
3 травня жителів та гостей міста запрошують на екуменічний молебень у Гарнізонний храм святих апостолів Петра й Павла о 14.30. начальник управління культури ЛМР Ірина Магдиш розповіла також:
«Живемо в часи, коли те, що здавалось нам звичним ще два-три роки назад, сьогодні вимагає зовсім іншого підходу й точки зору. Саме з такої позиції ми підійшли до відзначення Дня міста.
Єдиним чинником, який може збалансувати свято і війну, радість і трагедію, кризу і надію, єдиним чинником, який може об’єднати людей є ювілей митрополита Андрея Шептицького, і, власне, тому День міста присвячено митрополиту й носить назву День міста Шептицького. Якраз навколо цього духовного, інтелектуального стрижня і закручені усі ці події, які будуть відбуватись в місті третього травня.
Напевно, найбільш цікавою подією буде відкриття «номера телефону» митрополита Андрея – з третього травня, поки що лише абоненти «Київстар», зможуть подзвонивши за безкоштовним номером 2907, який, до речі, є датою народження митрополита, щодня почути нову, цікаву і дуже актуальну думку Андрея Шептицького на дуже різні теми, починаючи від думок про жінок, родину, відвагу, тощо. Буде можливість обрати, яку саме тему ви хочете послухати.
Над цими цитатами працювали наші бібліотеки.
Епіцентром святкувань цього року буде Парк культури та відпочинку, який зараз дуже сильно змінюється, розвивається та має зовсім інше обличчя.
Ми намагалися максимально винести візуалізацію теми митрополита Андрея в публічний простір міста. Минулого року, коли ми святкували 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, ми в Парку культури вивішували інформаційні сітки «Людина епохи Шевченка», тоді ця ідея дуже добре спрацювала, цього разу розмістимо 15 сіток з портретами та інформацією про людей, яких свого часу підтримав митрополит.
Звичайно, це не є увесь перелік людей, ми не могли дати усіх, кого Шептицький врятував або підтримав, адже таких було дуже багато, тому ми обрали найзнаковіші фігури. Окрім того, далі працюємо в напрямку децентралізації культури, буде декілька подій у районах міста, зокрема, на площі, яка взимку називалась «Площа дванадцяти ялинок». Тепер вона носитиме звання «Площа дванадцяти вальсів».
Також на Рясному буде виступ духового оркестру «Сурми Галичини», а ще на площі перед школою №92 буде лялькова вистава, яку запропонує театр «І люди, і ляльки» – це, до речі, буде перша практика цього театру виступу в громадському просторі міста».
У Центрі святкування Дня міста Шептицького – Парку культури та відпочинку імені Б.Хмельницького – відбудеться квест «Родина Шептицького», ярмарок, дитяча театральна вистава від вихованців Міського палацу культури ім. Гната Хоткевича та великий концертний проект «Відчинилося життя» – єдиний в Європі проект співпраці незрячих виконавців з симфонічним оркестром. Різноманітні акції пройдуть по районах Львова.
Зокрема, у Франківському районі на вулиці Симоненка, 10, відбудеться відкриття «Площі 12 вальсів», де під акомпанемент камерного оркестру «Collegium Musicum» танцювальна студія «Dancing City» запрошуватиме до танцю просто неба. А в Рясному, на стадіоні школи №92, відбудеться виступ духового оркестру «Сурми Галичини».
Також у рамках відзначення Дня міста 29 квітня о 19.00 у Львівському будинку органної та камерної музики відбудеться унікальна музична подія «Чотири клавесини», під час якої Львів на один день стане клавесинною столицею України. Вже традиційний для нашого міста фестиваль «Флюґери Львова», який цього року відбудеться вже втринадцяте, пройде у дворику Ратуші з 1 до 3 травня.
1-3 травня на площі Музейній біля Домініканського собору пройде VII День Батяра у Львові. За словами організаторів, це свято міської культури, під час якого гості та мешканці міста мають рідкісну можливість зануритися в атмосферу, настрій, стилістику і побут такого споконвічно львівського явища як батярство.
Програма
Фотовиставка газети «День»: з 29 квітня до 10 травня, з 11.00 до 18.00, окрім понеділка, 3-й поверх Львівського Палацу мистецтв, вулиця Коперника, 17, вхід – вільний, о 15.00 у актовій залі головного корпусу Львівської політехніки відбудеться зустріч з головним редактором газети «День» Ларисою Івшиною.
Музичний проект «Чотири клавесини»: 29 квітня о 19.00, Львівський будинок органної та камерної музики, вулиця Степана Бандери, 8.
Урочиста сесія Львівської міської ради: 1 травня, о 14.00, велика сесійна зала
Львівської міської ради.
Дні хорватської культури «Meditarraneo»: 1-3 травня, з 16.00, Музей ідей, вулиця Валова, 18а (програма – http://city-adm.lviv.ua/portal-news), вхід на усі заходи – вільний
ХІІІ Міжнародний фестиваль «Флюґери Львова»: 1-3 травня з 17.00.
«Прокидання з Харковом»: 3 травня, о 10.00, дворик Ратуші, площа Ринок, 1 (програма – http://dzyga.com/flugery/).
VII День Батяра у Львові: 1-3 травня, 12.00-20.00, площа Музейна, 1 (програма – http://www.batyar.lviv.ua/).
Екуменічний молебень: 3 травня, о 14.30, Гарнізонний храм святих апостолів Петра й Павла, вулиця Театральна.
Проект «По Рясному з оркестром»: 3 травня, 14.00-15.00, Рясне-1, вулиця Шевченка, 390.
Відкриття «Площі дванадцяти вальсів»: 3 травня, 17.00-18.00 , площа на вулиці Симоненка,10.
«День міста у Парку культури»: 3 травня, з 12.00 до 19.00, Парк культури імені Богдана Хмельницького, вулиця Болгарська, 4. У програмі: Ярмарок робіт ручної роботи (12.00-17.00); квест «Родина Шептицького (14.00-15.00); концерт симфонічного оркестру «Open life» (17.00-18.30), фільм «Владика Андрей» (19.00)».
Як інформував «ЩЛ», День міста Львова присвятили митрополиту Андрею Шептицькому, а відзначатимуть 3 травня.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook