Три сини-музиканти – найбільше досягнення Ольги та Остапа Шутків

16:31 5 січня 2017 р.

До сорока років я був сином відомої скрипальки Лідії Шутко. А коли я оформився в самостійну одиницю, то з’явився Назар, який грає краще за мене і тепер я – батько Назара Шутка.

Так сьогодні, 5 січня, під час прес-зустрічі, яка відбулася у Львівському прес-клубі, сказав один із найвідоміших українських музикантів нашого часу скрипаль Остап Шутко.

Він розповів, як цього року музична родина вперше виступала в Бахмуті (колишній Артемівськ). У цьому місті центром культури є найстаріше музичне училище в Україні.

- І коли ми домовлялися про концерт, обговорили всі моменти, наприкінці розмови директор училища питає: «А Назар Шутко буде?», - згадує скрипаль.

За словами батька трьох талановитих синів – Назара, Романа і Андрія, його діти – це третє покоління музикантів.
 
- Як діти, які росли в музичній родині, вони мали доступ до музики в той спосіб, в який інші діти не мають. Вони могли змалечку ходити та їздити з нами на концерти. Двоє дітей їздять з нами з восьми місяців, - розповідає Остап Шутко.

За словами його дружини, віолончелістки Ольги Шутко, коли в них народився первісток, то вони не знали, що дітей можна возити за собою на гастролі.

- Ми думали, що дітей треба залишати вдома, з бабцями. Але наша бабця грала на той момент дуже активно. І ми зрозуміли, що ми можемо брати дітей з собою, що нам вистачає гонорарів, щоби купувати квитки, на інші потреби. І завжди за лаштунками були люди, які з задоволенням займалися нашими дітьми, - згадує вона.

Остап Шутко зауважив, що за кордоном до батьків з дітьми ставляться більш приязно.

- В Україні ми не раз опинялися в ситуаціях, коли на нас криво дивилися і казали: «Як цигани, возять з собою дітей, діти до школи не ходять, вони виростуть тупі-тупі». За кордоном нам такого ніколи не казали, - каже скрипаль.

Хоча насправді хлопчики вчаться у Львівській музичній школі-інтернаті імені Соломії Крушельницької. А інструменти обирали собі довільно.

- Роман починав зі скрипки. І рік мучився. А потім перейшов на фортепіано і знайшов свій інструмент, - згадує Остап Шутко.

У родини є крихітна скрипочка, на якій починають учитися грати з чотирирічного віку. Проте Роман заявив, що він не хоче стоячи грати. Тому варіант з фортепіано йому дуже зімпонував.

А посадити наймолодшого сина, Андрія, за віолончель вирішив батько.

- Я вважаю, що так віртуозно грати на віолончелі, як може Оля, це – дуже рідкісний дар. І шкода, якщо він пропаде. І він погодився, він – дуже добра дитина, - розповідає про сина скрипаль.

Серед головних досягнень подружжя музикантів вважає саме своїх дітей.

Довідка
Остап Шутко народився у Львові в родині музикантів (його мати - Лідія Шутко також видатна українська скрипалька, народна артистка України). У 14 років Остап Шутко виступив як соліст з симфонічним оркестром Львівської філармонії і з того часу постійно концертує.
 
Він навчався в Національній музичній академії у Львові, в школі Гілдхол у Лондоні і в Національнії музичній академії України в Києві. 
 
Остап Шутко є лауреатом міжнародних конкурсів, а також стипендіатом багатьох стипендій і нагород.
 
З 1999 до 2007 рр. викладав у Національній музичній академії України, був наймолодшим викладачем за всю її історію.
 
Остап Шутко виступає як соліст та камерний виконавець в усій Європі. Він  випустив 10 компакт-дисків.
 
Заснований ним концертно-продюсерський центр «Індивідуаліс» організовує Міжнародний незалежний музичний конкурс «Індивідуаліс», виставку музичних інструментів та аксесуарів «Індівідуаліс»; здійснює проект «Сеностріс» та багато інших.
 
Більше 200 дітей в Україні отримали стипендії від Остапа Шутка.
 
Остап Шутко концертує також з дружиною Ольгою (віолончель) і дітьми - Назаром, Андрієм і Романом.

12 січня у Львівській обласній філармонії відбудеться їхній концерт, де родина Шутків виступить у повному складі під акомпанемент академічного оркестру «Віртуози Львова».


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:51 19 січня 2021 р.

Водохреща: у Львові на площі Ринок один капелан освятив воду

Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Львові не було традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення. Однак мешканці, дотримуючись заходів безпеки, можуть упродовж дня прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуару — її зранку освятив капелан міської ради отець Павло Дроздяк.

Рубрика: Культура

16:16 18 січня 2021 р.

"Плакальниця": на Личаківському кладовищі споруджують пам’ятник Мирославу Скорику

На Личаківському кладовищі у Львові, розпочали спорудження пам’ятнка композиторові, Герою України Мирославу Скорику. Меморіал планують звести до річниці смерті видатного композитора на місці його поховання.

Рубрика: Культура

10:15 6 січня 2021 р.

7 січня - Різдво в Шевченківському гаю. Програма свята

У четвер, 7 січня, вже традиційно свято «Різдво в Гаю» проходитиме в одному з найбільших музеїв просто неба — Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу