Трускавець матиме поштову марку зі зображенням статуї Христа на Гошівській горі

16:14 19 жовтня 2020 р.

Погашення марки відбудеться в середу, 21 жовтня, на Гошівській горі.

На церемонію запрошені представники Книги рекордів України, бо трускавецький Ісус, який є наближеною копією всесвітньо відомої скульптури в Ріо-де-Жанейро, зараз вважається найвищою скульптурою Спасителя в Україні, пише Dailylviv.

Її загальна висота складає 12 метрів, а сама фігура спасителя сягає 9 метрів. Автором скульптури є Іван Бондарчук, а меценатом – місцевий бізнесмен і політик Ігор Кісак, який нині кандидує на посаду голови Трускавця.

Про погашення марки він повідомив на пресконференції у Львівському пресклубі.

- Поштова марка – це ще один крок у популяризації нашого міста, – розповів Ігор Кісак. – Її наклад наразі обмежений, до 4 тисяч. Я думаю, що вона зацікавить не лише мешканців Трускавця, а й усіх філателістів.

Цю марку виготовили коштом Ігоря Кісака, як і саму скульптуру. Нині Ісус на Гошівській горі став символом Трускавця, хоча шлях до спорудження був нелегким.

- На встановлення самої споруди знадобилось лише 1 рік і 3 місяці. Ми освятили її 30 серпня 2020 року. Але від 2009 року я оббивав пороги різних установ, збираючи документи в намаганні отримати дозвіл. Потім міська рада тричі накладала на мене різні штрафи, начебто за порушення під час спорудження, але щоразу суд ставав на мій бік і скасовував їх. Врешті, нині люди люблять це місце – і це найліпший аргумент, що Ісус на Гошівській горі нам був потрібний, – розповів Ігор Кісак.

За його словами, Трускавець може і повинен стати не лише високорозвинутим бальнеологічним курортом, але й цікавим туристичним центром.

- Я упевнений, що при правильній популяризації міста і створенні цікавих туристичних об’єктів туристи зі Львова, перш, ніж повертатися додому, обов’язково їхатимуть до Трускавця, – сказав він.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

12:25 29 листопада 2020 р.

Шість особливостей нового перекладу Нового Завіту українською мовою

Вийшов друком новий переклад Нового Завіту на сучасну українську мову, здійснений Юрієм Попченком і його командою. Щоб опанувати біблійні мови, необхідні для здійснення перекладу – давньогрецьку, давньоєврейську та арамейську, – Юрій Попченко закінчив два університети.

Рубрика: Культура

09:24 27 листопада 2020 р.

На Львівшині закінчують реставрувати дерев’яну церкву лемківського стилю, якій майже 200 років

Львівщина славиться найбільшою кількістю архітектурних пам’яток серед інших областей. Зокрема, в регіоні налічують близько однієї тисячі дерев’яних храмів. Один із них завершують реставрувати у селі Глиниці на Яворівщині. Це дерев’яна церква 1821 року, яка має дві посвяти - Св. Апостолів Петра і Павла та (першу) Різдва Пресвятої Богородиці.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу