Троє зі шести фіналістів нацвідбору на «Євробачення» пов'язані з країною-агресором, – співачка у Львові
19:52 26 лютого 2019 р.
Україна не має концепції гуманітарного розвитку країни. Тому на пісенний конкурс «Євробачення-2019» від України мало не поїхала представниця, яка не гребує гастролями в Росії.
Відео: Львівський прес-клуб
Про це сьогодні 26 лютого, під час прес-конференції на тему: "Хто відповість за можливу дискредитацію України на Євробаченні-2019”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила співачка, громадська діячка Ольга Марченко.
Вона нагадала, що попри чисельну кількість нормативних актів, Україна не має такої концепції. Хоча Національний інститут стратегічних досліджень розробив та подав її на затвердження уряду.
- Митці, громадські діячі, об’єднання громадян докладають дуже багато зусиль для формування гуманітарного простору України, а держава, яка би мала ці зусилля сконсолідувати і всіляко сприяти, цього не робить, - каже Ольга Марченко.
За її словами, скандал під час національного відбору виник через нехтування іміджем країни як складовою національної безпеки.
- Імідж будь-якої країни – це дуже вагома складова національної безпеки. Провідні країни світу витрачають дуже багато коштів на те, аби формувати позитивний імідж. До прикладу, Китай – 6 млрд доларів, Америка – півтора млрд доларів, Росія – півтора млрд доларів. Ми розуміємо, що не можемо витрачати такі кошти. Але будь-яка участь нашої держави в заходах міжнародного рівня – це її імідж. У кожній країні є інституція, обов’язком якої є формування іміджу країни на міжнародній арені. В Україні такий інститут при Міністерстві закордонних справ був створений у 2017 році та запрацював влітку 2018 року. В його статуті зазначено, що його місія – формування іміджу України на міжнародній арені. Але ми не бачимо жодної дотичності цього інституту до національного відбору представника України на «Євробачення». Так само, як ми не бачимо жодної дотичності до цього -Міністерства культури. Це є їхня халатність, - зауважує Ольга Марченко.
Її також дивує як можна було перекласти право проведення відбору на приватну телекомпанію, метою якої є підвищення власних рейтингів, а не вибір гідного і найліпшого представника України на «Євробачення».
- Ситуація, яка сталася, вигідна цьому телеканалу. Адже вона привертає увагу та підвищує рейтинги, - переконана співачка.
Крім того, громадська діячка Ольга Марченко не може зрозуміти як співачка Марув потрапила на конкурс.
- Вона написала в соцмережі, що їй зателефонували і запросили. А дуже багато виконавців казали, що вони щороку подають заявки, але їх не відбирають. Це пояснення тим, хто каже, що українці самі обрали Марув. Так, вони обрали, але з тих, кого їм відібрали, - пояснює вона.
Ольга Марченко спробувала ознайомитися з правилами національного відбору на "Євробачення".
- Кожен фестиваль має критерії для учасників. Натомість, коли ми відкриваємо сторінку з правилами національного відбору на «Євробачення», то бачимо, що попередній відбір має право проводити телеканал «СТБ». При цьому вони не пояснюють свої критерії відбору. Також в правилах не вказано, що це має бути громадянин України, і що він мусить мати державницьку позицію. Це спричинило до того, що троє з шести учасників фіналу пов’язані з країною-агресором, - зазначає громадська діячка.
І ще її обурив текст пісні, яка би мала представляти Україну на «Євробаченні».
- Якщо уважно прочитати текст, то там є слово «bang». Його переклали як – «бах!». Але це слово має інший переклад. Мені навіть незручно це озвучувати. Один з американських блогерів, секс-турист, написав книжку «Bang Ukraine» , тобто – як переспати з Україною. Ми що, хочемо закріпити такий імідж за Україною? – риторично запитує Ольга Марченко.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook