Троє львів’ян, які стали номінантами першої в Україні скульптурної премії, змагатимуться за головний приз – 250 000 грн

15:26 16 грудня 2020 р.

Фото до новини

Троє львів’ян, які стали номінантами першої в Україні скульптурної премії, вже цієї зими змагатимуться за головний приз – 250 000 гривень.

Про це DailyLviv поінформували організатори конкурсу.

Проєкт львів’янки Василини Буряник переповнений алегоріями, починаючи від форм інсталяції, жесту споглядання та закінчуючи процесами — все має прихований підтекст. Він розповідає про крайні точки трагізму й відчаю, загострення яких настільки високе, що в сприйнятті призводить до аномалій. Отож, те, що має бути динамічним, завмирає і навпаки. Водночас ці ж процеси апелюють до статичності та динамічності «коріння та пилку», ставлячи під питання їх безумовність.

Як живописці або графіки копіюють твори видатних майстрів, аби досягти майстерності у своєму жанрі, так і творча група Богдан Локатир та Маргарита Журунова вирішили відтворити роботу найвидатнішого майстра в мистецтві довкілля. І привернути увагу інших до краси [місця], яку ми самі в ньому побачили.

З 17 грудня 2020 року до 21 лютого 2021 року у Центрі сучасного мистецтва М17 проходитиме довгоочікувана виставка робіт номінантів першої в Україні професійної скульптурної премії – М17 Sculpture Prize!

М17 Sculpture Prize започаткована М17 Sculpture Project – окремим дослідницьким напрямом Центру сучасного мистецтва М17, покликаним запропонувати суспільству, бізнесу, містам України рішення того, як завдяки скульптурі та іншим видам тривимірного мистецтва змінити уявлення про образ навколишнього простору, зробити місто туристично привабливим, а також сприяти налагодженню міжкультурного діалогу.

До журі Премії залучено знавців тривимірного мистецтва з різних куточків світу – кураторку проєкту «Скульптурний парк Мюнстера» Маріанну Вагнер, голову кураторської програми Йоркширського скульптурного парку Хелен Фібі, незалежну кураторку та консультантку фонду Маріо Мерца Лізу Паролу.

Ініціатива підтримана Фондом Андрія Адамовського – Adamovsky Foundation.

Уже 17 грудня відвідувачі Центру зможуть побачити 12 творів молодих українських митців, проєкти яких були відібрані міжнародним експертним журі з-поміж 200 конкурсних пропозицій. Серед робіт будуть представлені скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з кортену та кераміки, з використанням формаліну та живого моху, і не лише – розмаїття стилів, технік та матеріалів, але об’єднаних загальною тематикою.

Тема Премії, що, відповідно, стала і темою виставки, – "Коріння та пилок". Подавачі мали порозмірковувати, чим у сучасному світі для суспільства і для них особисто є поняття «коріння». Де воно, коріння, у глобалізованому світі? Чи довговічне невкорінене? І де заховані точки опори, на які орієнтоване те мистецтво, що живе у часі, та його переживає?

Переможець, який отримає головну винагороду у розмірі 250 000 грн, буде обраний за результатами виставки й оголошений у лютому 2021 року.

Довідатися більше про номінантів Премії, а також ознайомитись з новинами можна на сторінці проєкту.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів