Театральний фестиваль, який стартує у Львові завтра, переведе половину заробленого ним армії (програма)

19:12 26 вересня 2014 р.

  • 0
  • 2865


Фото: md-eksperiment.org

Як повідомили в п'ятницю «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, зважаючи на ситуацію в Україні, «Золотий лев-2014» пройде під гаслом «Схід і Захід разом!».

У прес-службі міської ради повідомили повідомили сьогодні, 26 вересня «Щоденному Львову», що завтра, 27 вересня, у нашому місті стартує театральний фестиваль «Золотий Лев-2014». В повідомленні також конкретизують:

«Міжнародному театральному фестивалю «Золотий лев-2014» –25 років. Цього року фестиваль відбудеться з 27 вересня до 5 жовтня.

Зважаючи на ситуацію в Україні, «Золотий лев-2014» пройде під гаслом «Схід і Захід разом!». Організатори очікують 30 тисяч глядачів.

Половина коштів від вартості квитків буде перерахована на підтримку української армії.

У програмі фестивалю львів’яни та гості міста зможуть побачити на сценах львівських театрів вистави театрів з Німеччини, Білорусі, Польщі та України. Ці країни привозять свої вистави для того, щоб підтримати українське театральне мистецтво і бути разом з нами в складний для України час.

У репертуарі фестивалю завжди були і тепер будуть театри зі Східної України. Подією цьогорічного фестивалю будуть театри з Луганська, які в умовах війни творили вистави в підвалах та бомбосховищах. Прем’єри цих вистав відбудуться у Львові. 

Вперше у Львові Німеччину на фестивалі представлятиме театр «МЕТА» з виставою «Musicophilia». Глядачі, яким сподобалось мистецтво Гротовського, Кантора, Шайни, мають можливість зустрітися із продовжувачем їхніх ідей, видатним польським художником, сценографом та режисером Лешеком Мондзіком з театру «Scena Plastyczna KUL».

Із Києва на фестиваль «Золотий лев-2014» приїде Національний академічний драматичний театр ім. І.Франка з виставою «Квітка Будяк». Свої вистави на фестивалі представлять також львівські театри.

Організатори сподіваються, що загальна кількість глядачів, які дивитимуться вистави, сягатиме близько 30 000. 

Карнавальної ходи цьогоріч не буде, але відкриття фестивалю відбудеться 27 вересня вуличною виставою Львівського академічного театру «Воскресіння» – «Сни за Кобзарем», яка приурочена 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Також театр «Воскресіння» представить на фестивалі сімейну драму «Сарана» за п’єсою Біляни Србляновіч.

Директор і художній керівник театру «Воскресіння» і Міжнародного театрального фестивалю «Золотий Лев-2014» Ярослав Федоришин розповів:

«Ми цьогоріч святкуємо 25 років від дня заснування фестивалю, з 1989 року. Спочатку фестиваль був експериментальним, а вже потім, з 1992 року, отримав гасло «Класика очима експерименту».

За увесь період існування фестивалю в нас побувало чимало театрів, були роки, коли ми привозили і більше 70 театрів. За цей час фестиваль набув великої популярності за кордоном, серед міжнародних фестивалів інших держав, на нього поспішають різні критики, режисери, директори.

Безперечно, що більшість тих, хто телефонував мені протягом останніх 5 місяців, все ж таки думала, що фестиваль не відбудеться, оскільки в країні йде війна, а люди зайняті збором коштів для наших хлопців, які воюють за те, що ми можемо безпечно працювати і жити.  Ми, порадившись з Міністерством культури як засновником фестивалю, з Львівською обласною держадміністрацією, з Львівською міською радою, вирішили все-таки провести цей фестиваль і зробити акцент на тому, щоб обов’язково привезти театри з Луганська та Донецька. І хоч зараз на Сході України театри не працюють взагалі, два луганські театри ви таки побачите.

У Луганську всі театри виїхали поза межі міста, важко зараз навіть вивезти декорації. Але ці вистави однозначно відбудуться. Одна з них – це прем’єра історії про біженців зі Сходу України. 

Закриватиме фестиваль Національний академічний драматичний театр ім. І.Франка гучною прем’єрою «Квітка Будяк». Приїде також Єва Браун, яка славиться декораціями та костюмами. Крім того, вперше виступить мюнхенський театр «МЕТА». Приїде білоруський театр з виставою «Дзяди» за Міцкевичем.

Важливо, що основним акцентом фестивалю є львівські театри. Усі театри погодилися працювати безкоштовно, адже це шанс представити львівське театральне мистецтво. 

Цьогоріч ми не можемо проводити карнавал – фішку нашого відкриття. Натомість, на площі перед Оперним театром театр «Воскресіння» зіграє свою прем’єрну виставу «Сни за Кобзарем».

50% коштів за символічні квитки ми передамо на лікування учасників АТО. 

До нас не приїдуть грузинський і литовський театри. Грузини не приїдуть через те, що грузинське МЗС заборонило їм виїзд, побоюючись заворушень. Литовський театр просто не знайшов коштів на дорогу, яку вони мали самі собі оплатити».

Своєю чергою, начальник управління туризму ЛМР Галина Малець зазначає:

«Управління туризму ЛМР цього року вперше доєдналося до фінансової підтримки фестивалю. Сьогодні дуже важливо, що театри, попри все, представлятимуть своє мистецтво. Але до останнього ми не знали, чи відбудеться фестиваль.

За останні роки деякі фестивалі не відбувалися, сподіваюся, що ця тенденція не продовжиться, бо це недобре працює на розвиток туризму у Львові. Тому Львівська міська рада, управління туризму, робить все можливе, щоб фестивалі відбувалися. А «Золотий лев» – візитна картка нашого міста.

Ми давно співпрацюємо з театром «Воскресіння», популяризуємо Львів по всій країні. За даними Центру туристичної інформації, більшість гостей міста – українці – 74%. Сьогодні ми – і влада, і громадські організації, і культурні заклади, і бізнес – повинні співпрацювати».

Натомість виконавчий директор ГС «Львівський Туристичний Альянс» Марта Науменко додала:

«Львівський Туристичний Альянс підтримує фестивалі, події, що створюють для нас туристичні продукти, створюють Львів таким, яким він є. «Золотий лев» – одна із найпотужніших, найважливіших подій в календарі. Фестиваль підтягує мистецьку еліту, надає зовсім інший вигляд місту. І тому Львівський Туристичний Альянс вже другий рік поспіль підтримує цей фестиваль. Це дуже важливо, що ми працюємо всі разом, завдяки цьому ми можемо досягти результатів». 

Незмінне гасло фестивалю – «Класика очима експерименту» – свідчить про його неординарність, креативність і сучасний підхід та погляд на класику. Завдяки цьому глядач має змогу відчути себе частинкою дійства. 

Квитки на вистави «Золотого лева» коштуватимуть від 50 до 150 грн. Половина коштів від вартості квитків буде перерахована на підтримку армії.  Квитки можна придбати з 15 вересня в касі театру «Воскресіння», а також в касах театрів, в яких відбуватимуться вистави.

Фестиваль «Золотий лев-2014» відбудеться за підтримки Міністерства культури України, Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації, а також за підтримки Львівського туристичного альянсу і телеканалу «Сонце».

Програма

27 вересня

20.00 – Відкриття фестивалю. Вистава «Сни за Кобзарем» Львівського академічного театру «Воскресіння» (площа біля Оперного театру)

28 вересня

14.00 – Відкриття виставки ляльок «Маріонетки» Уляни Тимошенко арт-кафе «Квартира 35» (вул. Вірменська, 35)

15.00 – Вистава «Пеппі Довгапанчоха» за казкою Астрід Ліндгрен Першого українського театру для дітей та юнацтва Перший український театр для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11)

17.00 – Вистава «Сарана» Львівського академічного театру «Воскресіння» Театр «Воскресіння» (пл. ген. Григоренка, 5)

19.00 –Вистава «DIVKA» Львівського драматичного театру ім. Л. Українки Театр ім. Л.Українки (вул. Городоцька, 36)

29 вересня

19.00 – Вистава «Musicophilia» театру «МЕТА» (Мюнхен, Німеччина) Перший український театр для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11)

30 вересня

15.00 – Вистава «Катерина» Т. Шевченка Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької Театр ім. М.Заньковецької, камерна сцена (пр. Свободи, 26)

20.00 – Вистава «Musicophilia» театру «МЕТА» (Мюнхен, Німеччина) Перший український театр для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11)

1 жовтня

13.00 – Відкриття виставки «Передчуття революції» Анатолія Твердого та Андрія Александровича галерея «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35)

14.00 – Зустріч з польським художником, сценографом, режисером Лешеком Мондзіком Театр «Воскресіння» (пл. ген. Григоренка, 5)

17.00, 20.00 – Вистава «Lustro» театру Scena Plastyczna KUL (Люблін, Польща) Перший український театр для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11)

18.00  – Вистава «Так казав Заратустра» Львівського академічного театру ім. Л.Курбаса Театр ім. Л.Курбаса (вул. Л.Курбаса, 3)

2 жовтня

19.00 – Вистава «Мама Марица – дружина Колумба» М. Матіос театральної групи «Кондрат» за підтримки ЛМВ Національної Спілки театральних діячів України Театр ім. М.Заньковецької, камерна сцена (пр. Свободи, 26)

3 жовтня

17.00, 20.00 – Вистава «Сон» Луганського академічного обласного театру ляльок (Україна) Театр ім. Л.Курбаса (вул. Л.Курбаса, 3)

18.00 – Вистава «Кольори» Луганського академічного обласного російського драматичного театру (Україна) Перший український театр для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11)

4 жовтня

17.00 – Вистава «Дзяди» театру «Ч» (Мінськ, Білорусія) Перший український театр для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11)

18.00 – Вистава «Назар Стодоля» Т. Шевченка Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької Театр ім. М.Заньковецької (вул. Л.Українки, 1)

5 жовтня

17.00 – Моновистава «Річард після Річарда» за історичною хронікою Вільяма Шекспіра «Річард III» Театру у кошику Театр «Воскресіння» (пл. ген. Григоренка, 5)

19.00 Вистава «Квітка Будяк» Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка (Київ, Україна) Театр ім. М.Заньковецької (вул. Л.Українки, 1)».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

10:10 17 вересня 2019 р.

У Львові буде прем’єра драми «Голоси»

У вівторок, 17 вересня, о 13.00 у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій на вулиці Пекарська (№41) розпочнеться прес-конференція з нагоди прем’єри драми «Голоси», створеної в рамках проекту «Творчі резиденції для бійців» від благодійного фонду «Творча криївка».

Рубрика: Культура

  • 0
  • 291

Останні новини

42% опитаних українців хочуть, щоб ветерани війни бути залучені до політики

Водій автобуса №25 їздить тротуарами й велодоріжками Львова

На Львівщині виправлятимуть помилки на таблицях

У дитячому опіковому 8-ї львівської лікарні допомогли цього року 269 дітям

У Львові преміювали рятувальників

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Готель у Львові на кістках

Рубрика: Кримінал

ЗМІ у Львівській і Одеській областях: хто оплачує свободу слова?

Рубрика: Культура

Українські політв'язні в Криму

Рубрика: Політика

Стадіон "Торпедо" заганяють в офсайд

Рубрика: Економіка

Зміни в законодавстві щодо обслуговування в будинках газових мереж

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу