Театральний фестиваль просто неба «Кіт Ґаватовича» відбудеться у Львові вдруге

10:00 30 серпня 2017 р.


Фото: зі сторінки театрального фестивалю «Кіт Ґаватовича» в інтернет-мережі «Facebook»

Після успішного проведення фестивалю в Парку культури «команда Кота» вирішила спробувати новий громадський простір.

2 та 3 вересня, на території Стрийського парку у Львові вперше відбудеться театральний фестиваль під відкритим небом «Кіт Ґаватовича». Про це повідомили сьогодні, 30 серпня, у Львівській міськраді, де також розповіли, що цей фестиваль об’єднав театральних діячів зі всієї України – Київський молодий театр, театр «Арабески» з Харкова та театр «Art & Гарт» із Сєвєродонецька, а також такі зіркові діячі театрального мистецтва, як Олексій Вертинський, Рима Зюбіна, Місько Барбара, Олег Онещак, Ярослава Кравченко, Марія Копитчак та інші!.

«Фестиваль «Кіт Ґаватовича» відбудеться у Львові вдруге. Після успішного проведення у Парку культури «команда Кота» вирішила спробувати новий громадський простір. Сьогодні Стрийський парк одна і найперспективніших культурних локацій міста, і команда хоче на цьому ще раз закцентувати», – поінформували також у міськраді

Арт-директор фестивалю Олена Лоїк вважає: «Мені видається, що Стрийський парк буде першим громадським простором, який дійсно стане сценічним. Ми обрали за місце – паркову зону у вигляді амфітеатру біля кінотеатру «Львів». Насамперед тому, що туди зручно добиратися, і львів’яни знають та люблять це місце, і тому що він дуже затишний та комфортний, аби кожен колектив у нашій програмі розкрився».

Програма театрального фестивалю під відкритим небом «Кіт Ґаватовича» розділена трьома блоками – «Кіт слухає» (це сніданки з зірками, а також обговорення), «Кіт тренується» (лекції та тренінги) та «Кіт дивується»я (безпосередні покази вистав)», – повідомили також у міськраді.

Директор фестивалю Єва Якубовська розповіла: «Цього року у наші програмі ви зможете не лише поспілкуватися із Римою Зюбіною та Міськом Барбарою у межах сніданку, який, як завжди, відбудеться об 11.00, але взяти участь у обговорення гострого питання гендерної нерівності у професійній театральній сфері. Крім того, хочу виділити нові форми, які ми презентуватимемо – це тренінги-покази, де будуть не лише безпосередні учасники тренінгу, але й ті, хто, у як реаліті-шоу, буде це спостерігати. До нас із перформативними моновиставами завітає Олексій Вертинський, а також харківський театр «Арабески». Також хотіла би виділити Сєвєродонецький колектив, який привезе своє прочитання «Чекаючи на Ґодо» Беккета». Перформативне читання для нас покажуть наші львівські актори – це Олег Онещак та Марія Копитчак, чекає нас також знайомство із форум театром та movement performance. І це не випадково, адже основний акцент цього року є на перфомативних практиках у театрі. Не обійшлось цього року і без спеціального кінопоказу від наших партнерів із мистецької формації «Wiz-Art», вони підготували короткі метри про перформанси нашого життя під збірною назвою «Назва, що стосується фільмів про перформанси».

«Для того, аби взяти участь у тренінгах та прослухати лекції необхідно зареєструвати або в інтернеті заповнивши форму, яка розміщена на офіційній сторінці фестивалю у «Facebook», або ж 2 вересня від 10.00 до 15.00 безпосередньо на локації фестивалю.  Цього року всі заходи є також повністю безкоштовними. На території фестивалю діятиме спеціальна читацька зона із гамаками та кріслами, яку розробили спільно із «Видавництвом Старого Лева, а також дитяча локація Пан Вус, де з дітками займатимуться аніматори», – поінформували також у міськраді.

«Якуб Ґаватович – театральний діяч ХVII століття, який вперше поставив театральну виставу у публічному просторі на Західній Україні. «Продав кота у мішку» – одна з його драматургічних робіт. Гра слів «Кіт Ґаватовича» кидає сенсовий виклик глядачеві та митцеві, адже повернення до вуличної форми театру, дозволяє говорити про новий вияв мистецтва, коли воно презентується не тільки для вузького кола. Основна думка фестивалю «мистецтво не тільки для митців». Також назва «Кіт Ґаватовича» символізує повернення до своєї нерозкритої та не популяризованої історії», – повідомили також у прес-службі Львівської міськради. 

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Безробіття на Львівщині: рецепти допомоги

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу