Синагога у Львові руйнується через побудований поруч торгівельний центр (відео)

13:36 15 жовтня 2015 р.

Будівля синагоги на вулиці Вугільній у Львові

Будівля синагоги на вулиці Вугільній у Львові
Фото: wikimedia.org

Будівля синагоги, яка розташована на вулиці Вугільній у Львові, руйнується через побудований поруч торгівельний центр.

Про це сьогодні, 15 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Збереження юдейської дільниці в зоні ЮНЕСКО у Львові, обмеженої вулицями Федорова 23-28, Староєврейська, площею Арсенальна та синагогою «Золота Роза», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова товариства єврейської культури імені Шолом Алейхема Олександр Назар.

- Ми розташовані в синагозі на Вугільній, біля якої в 2012 році збудували торгівельний центр. Вона була і до того в незадовільному стані. Але після того, як там прибудували торгівельний центр, то порушили водовідведення. І вода потрапляє в середину, в будівлю. Зараз ми своїми силами намагаємося відвести цю воду. Впродовж двох тижнів ми вивезли 30 тонн сміття, - каже він.

За його словами, про будівництво вони дізналися тільки напередодні. Коли виявилося, що воно загрожує старій будівлі, то товариство подало в суд на управління охорони історичного середовища Львівської міської ради  

- Будівля, де розташована синагога, - пам’ятка архітектури, яка є у власності релігійної юдейської громади, і управління мало би контролювати діяльність цієї громади з догляду за цією будівлею. Суд тривав 10 місяців. І впродовж цього часу жоден з представників управління не прийшов ні на одне судове засідання. На цей момент вже є вже рішення Галицького суду стосовно бездіяльності управління охорони історичного середовища стосовно синагоги на Вугільній,- сказав Олександр Назар.

Проте, за словами Олександра Назара,таке у Львові діється не тільки з єврейською спадщиною, таке відбувається з усіма старовинними будівлями у Львові.
Його слова підтверджує юрист представництва Американського об’єднання комітетів для євреїв Олеся Ковалишин.

- Маємо порушено кримінальне провадження по площі Ринок, 28 стосовно оббивання фасаду за відсутності дозволів, площа Ринок, 36 – повністю знесено пам’ятку національного значення, залишився тільки фасад. Почалися роботи з оббивання фасаду на площі Ринок, 39. Краківська-Вірменська  -проводяться роботи, коли на пам’ятці висить лише паспорт проведення археологічних досліджень. Це є абсолютно масові дійства, які не стосуються лише єврейської громади, - перелічує вона.

Директор представництва Американського об’єднання комітетів для євреїв, керівник релігійної громади «Турей Загав», директор наукового центру дослідження юдаїки і квартири-музею ім.Фаїни Петрякової Мейлах Шейхет звинувачує в цьому місцеві органи самоврядування.

- Львівська міська рада та Львівська обласна рада за ті роки не зробили жодного кроку для паспортизації тих об’єктів. Відсутня документація. Ми зараз виграли судову справу про паспортизацію ділянок юдейської дільниці. В суді відповідачі нам казали: «Ви маєте претензії, але нам нема з чим порівнювати». Ми кажемо: «Є архівні документи». А нам відповідають: «Це документи неіснуючої держави». А існуюча держава в особі органу місцевого самоврядування нічого за цей час не зробила, - каже він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу