Столичні митці збиратимуть кошти для десантника 80-ї львівської бригади Сергія Загасайла
15:18 14 квітня 2015 р.
Фото: iPress.ua
Мистецький проект «Повертайся живим» збиратиме кошти на протезування трьох українських військових – сержанта, десантника 80-ї окремої аеромобільної бригади Сергія Загасайла, рядового медроти 128-ї гірничо-піхотної бригади Вадима Свириденка, військового кореспондента прес-центру Міністерства оборони Дениса Гойка.
Інтернет-видання «iPress.ua» повідомило сьогодні, 14 квітня:
«Мистецький проект «Повертайся живим» збиратиме кошти на протезування трьох українських військових – сержанта, десантника 80-ї окремої аеромобільної бригади Сергія Загасайла, рядового медроти 128-ї гірничо-піхотної бригади Вадима Свириденка, військового кореспондента прес-центру Міністерства оборони Дениса Гойка. Щоб допомогти хлопцям, благодійний проект хоче об’єднати зусилля діячів науки, культури, політики, благодійних фондів та організацій різних рівнів.
Сергій Загасайло перебуває на лікуванні майже десять місяців. Його багаторазово прооперували, вставили черепну пластину, ампутували пальця правої стопи. Сергій нагально потребує коштів на нейрореабілітацію, складне медикаментозне лікування та підготовку до операцій на ногах. Солдат отримав поранення під час мінометного обстрілу блокпосту 24 травня 2014 року біля села Костянтинівка, коли у групу військових потрапив снаряд. Він прикрив собою товаришів від вибуху, отримав надзвичайно тяжкі поранення.
Вадим Свириденко перебував на фронті із серпня 2014 року, а в лютому його поранили в передпліччя та праве стегно, йому надали медичну допомогу і мали вивезти з іншими пораненими з Дебальцевого. Однак, по дорозі поранені двічі підривалися на міні, і з усіх вижив лише один Вадим Свириденко. Наразі потрібні: серйозна медикаментозна підтримка організму, складна хірургічна підготовка (низка операцій) до протезування, виготовлення чотирьох індивідуальних протезів.
Військовий кореспондент Денис Гойко з травня 2014 року п'ять разів був у відрядженнях в зоні АТО, одним із перших робив телевізійні сюжети на сході. Остання поїздка була у лютому 2014 року. В результаті тяжкого поранення пошкоджено м’язи спини, видалено по шість сантиметрів з двох кісток тазу. Лікувався у Краматорську, потім у Києві, Ірпені, зараз перебуває на лікуванні у Німеччині, наразі потребує коштів на лікування.
Вистава «Повертайся живим», на якій збиратимуть кошти, – це історія життя Героя нашого часу – історія юнака, який пройшов шлях подій Революції Гідності. Втілив у життя ідею та перетворив її у симфонічно-театральне дійство з чіткою сюжетною лінією режисер театру Дмитро Тодорюк.
«Пропозиція створити виставу на основі самодостатніх пісень з глибокими текстами і унікальним композиторським баченням – досить непроста справа, але своєчасність ідеї надихнула мене на створення образу Героя сучасності, Героя, про якого ми зобов'язані пам'ятати і якого повинні славити в мистецтві» , – зазначив Тодорюк.
Організатори проекту: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва спільно з «ТЕЛЬНЮК: СЕСТРИ». Час та місце проведення проекту: 22 квітня о 19.00 – прес-брифінг з керівниками проекту, зустріч з режисером вистави; 20:00 – вистава «Повертайся живим» Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва спільно з «ТЕЛЬНЮК: СЕСТРИ» на сцені театру за адресою: вул. Межигірська, 2 (ст. метро «Контрактова площа»).
Організатори благодійного проекту повідомляють, що 16 квітня 2015 р. о 14.30 в ауд. 202 Головного навчального корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60) відбудеться прес-конференція, присвячена спільному Благодійному проекту Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. Диригент театру Олексій Баженов оркестрував музику Лесі Тельнюк для виконання симфонічним оркестром. Особливої неповторності виставі надає поєднання вокалу сестер Тельнюк із оркестровим та хоровим звучанням і пластикою артистів балету.
Контакти:
+38 044 239-34-30; (098) 769-42-90; (066) 848-79-31 (Данильченко Оксана Юріївна, заступник керівника проекту),e-mail:oksana-danylchenko@ukr.net;
+38 (099) 433-79-46 (Савенко Олеся Андріївна, волонтер);
+38 (098) 817-49-65 (Таранова Катерина Михайлівна, волонтер)».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook