Стамбульська конвенція в Україні не потрібна. Є достатньо законів, які захищають від насильства, - завкафедри УКУ | Новини Львова

Стамбульська конвенція в Україні не потрібна. Є достатньо законів, які захищають від насильства, - завкафедри УКУ

21:43 18 червня 2020 р.

  • 1

Ратифікація Стамбульської конвенції, яка має захистити жінок від домашнього насильства, в Україні не потрібна. В українському законодавчому полі є достатньо важелів, які захищають від будь-якого насильства не лише жінок, а будь-кого.

Про це сьогодні, 18 червня у відеокоментарі сказав завідувач кафедри політичних наук Українського католицького університету Юрій Підлісний.

Він уточнив, що це - документи, починаючи від Конституції і - до прийнятого кілька років тому закону про запобігання насиллю та протидію домашньому насиллю.

Сам текст конвенції, за словами Юрія Підлісного, насправді є лише декларативним документом.

- Єдина мета Стамбульської конвенції - запровадити в законодавство країн, які її ратифікують, поняття ґендер, що означає соціально культурну вигадану стать, яка нічим не підкріплена - ані генетикою, а лише свавільним вирішенням  - як я себе відчуваю, ким я себе трактую,- наголосив Юрій Підлісний.

Ця ґендерна ідеологія, вважає Юрій Підлісний, має на меті одне - просування інструментів, які будуть підривати сім’ю.

- Небезпека цього документа в тому, що мимоволі під сім'єю розуміють центр насилля, - каже завідувач кафедри.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики розробило законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. Про це в інтервʼю Інтерфакс-Україна розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна.

За її словами, проєкт передбачає право України не застосовувати окремі положення Конвенції та не змінювати своє законодавство щодо інститутів шлюбу й усиновлення.

На уточнювальне запитання, чи прогнозує міністр ухвалення цього документа, вона відповіла, що, крім противників ратифікації конвенції, є велика кількість і прихильників, зокрема серед народних депутатів.

«Ми запропонували компромісний варіант з урахуванням інтересів українського суспільства. Тож сподіваємося на підтримку», — підкреслила Лазебна.

Довідка
Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція) - це міжнародна угода Ради Європи щодо насильства стосовно жінок і домашнього насильства, відкрита до підписання в травні 2011 року.Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

Коментарі(1)

Тінь

09:51 20 червня 2020 р.

Відповісти

Найповніша уніфікація правового поля України з європейським та світовим правом є одним з найвагоміших запобіжників насильницького повернення Кремлем української держави до сфери впливу Москви. Така уніфікація прискорить перехід буття українського народу з пост-радянського совкового способу життя на сучасний вільний європейский спосіб життя і дасть змогу українським громадянам належним чином користуватися правами і обов'язками Людини та захищати їх у судових системах України та світу. То чи варто різними дріб'язковими питаннями гальмувати цей процес ? А найбільш цікавим та важливим є те, що з часом така уніфікація відбудеться неодмінно адже молоді люди і в Україні і в світі прагнуть розвитку і вдосконалення - і прогрес людства не зупинити ...

До теми

17:39 6 серпня 2020 р.

Оренда авто у Львові - більше можливостей для незабутніх вихідних у старовинному місті

Старовинний Львів — магічне місце, яке цікавить і любителів архітектури, і тих, хто цікавиться історією країни. А також це чудове місто, де безліч сучасних розваг, на будь-який смак.

Рубрика: Культура

16:25 6 серпня 2020 р.

Завтра у Львові відкриють мозаїку Патика, яку зруйнував забудовник (відео)

Відновлення мозаїки «Море і риби» на колишньому магазині «Океан», що на вул. Володимира Великого, 26, на стадії завершення. Як повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку, вже завтра забудовник планує забрати паркан і всі містяни зможуть побачити стан робіт.

Рубрика: Культура

14:57 6 серпня 2020 р.

У Львові зніматимуть європейське кіно. Рух транспорту перекриють. Графік

У Львові зніматимуть велике європейське кіно. З 7 серпня до 11 серпня у центрі міста проводитимуть зйомки польського кримінального серіалу за твором Марека Краєвського. Впродовж цих днів у Львові працюватиме близько 90 осіб знімальної групи, акторів, каскадерів із Польщі. Режисер стрічки — Борис Ланкош.

Рубрика: Культура

Останні новини

У Львові не розгортають лікарні другої хвилі

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу