Соціолог Євген Головаха розповість завтра у Львові про способи побороти депресію

12:18 10 липня 2015 р.


Фото: lb.ua

Український католицький університет запрошує в суботу, 11 липня, на інтелектуальну розмову соціолога Євгена Головахи та директора Інституту етики та проблем сучасності УКУ Володимира Турчиновського про «розуміння індивідуального та колективного (не) щастя в українській культурі».

Автор концепту «аморальна більшість» Євген Головаха розповість завтра, 11 липня, у Львові «про способи, як українське суспільство може побороти стан постійної депресії та перефразовуючи польського письменника Анджея Стасюка, як нам потрібно жити, «… щоб діти в цій частині Європи не народжувалися втомленими». Інший момент, на який гості звернуть увагу – це у який спосіб війна, відсутність рефом, бідність, впливають на моральний стан суспільства.

Євген Головаха каже, що відсутність розуміння українцями свого місця в житті призводить до політичної та економічної дезорієнтації. Як наслідок, багато років українська «аморальна більшість» вибирала такий ж «аморальний уряд» якому все прощала. Чи щось зміниться на наступних виборах?

Що ще, на даному етапі, характеризує українське суспільство? За словами Євгена Головахи, – так це висока терпимість людей до власної корупції. Якщо корупцію – як феномен – більшість засуджує, то власну корумпованість воліють не помічати.

Чому такий стан не змінився після революції та війни? Питання відкрите для обговорення. Володимир Турчиновський каже, що українці швидко опанували мову візій, стратегій, ринку та стали вправними інвесторами, уклавши суспільний договір про те, що все має свою ціну, а «за згодою сторін» може бути продане та придбане. Наша «постментальність» також дозволила нам укласти ще й «додатковий протокол» до договору про «ринок» корупційних послуг, який в тіні політичної парасольки виростав до мільярдних оборотів.

Своєрідною кульмінацією цього суспільного договору стала можливість інструменталізувати самого себе і стати не тільки суб’єктом, але й об’єктом ринку. Він вважає, що Майдан засвідчив, що українці готові виступити назустріч майбутньому та відпустити тоталітарне минуле з усіма його префіксами.

Солідарність, відвага, та духовна сила Майдану зробили нас вільними і кристалізували нову ієрархію цінностей, яка повинна лягти в основу нового суспільного договору. І щоб стати щасливою нацією, нам в жодному разі не потрібно заговорити, зареформувати, чи знівелювати цінності солідарності бездіяльністю.

Як досягти стану «бути», а не «здаватись» – ключове питання післямайданної України. Модератор зустрічі – доктор історичних наук, завідувач кафедри соціології УКУ Оксана Міхеєва.

Після розмови доповідачі запрошують гостей до неформального спілкування під ліричну музику від Львівської школи джазу та запашну каву. Розмова відбудеться 11 липня 2015 року в Багатофункційному академічному корпусі УКУ на вулиці Козельницькій, 2а.

Початок – о 21.00. Вхід вільний. Охочих просять попередньо зареєструватися: https://goo.gl/KXfBq7.

Про це повідомили сьогодні, 10 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

21:25 3 грудня 2021 р.

Львів’ян кличуть на органний фестиваль, який стартує 5 грудня

У неділю у Львівському органному залі розпочнеться ХІ Міжнародний органний фестиваль, на якому звучатиме релігійна та класична музика, а також нові твори сучасних композиторів.

Рубрика: Культура

11:51 3 грудня 2021 р.

Музичний сквер Трускавця потрапив до Національного реєстру рекордів України

У Трускавці завдяки конкурсу проєктів місцевих ініціатив створили музичний сквер як освітньо-відпочинковий простір на території позашкільного навчального закладу Трускавецької дитячої школи мистецтв ім.Р.Савицького.

Рубрика: Культура

11:30 2 грудня 2021 р.

Львівські подарунки дітям з сімей переселенців зі Сходу: біля ялинки у костелі

Львів’ян запрошують долучиться до благодійної акції з нагоди дня святого Миколая, яка відбудеться в костелі святого Антонія Падуанського (вул. Личаківська, 49).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу