Сьогодні у Львові – вшанування композитора Миколи Колесси

10:00 6 грудня 2013 р.

Фото до новини


Фото: zaxid.net

В обласній філармонії о 19:00 – концерт, присвячений 110-річчю від дня його народження.

Прес-служба міської ради повідомляє під заголовком «У п’ятницю відбудеться концерт, присвячений 110-річчю з дня народження Миколи Колесси»:

«У п'ятницю, 6 грудня, о 19:00 год. у Львівській обласній філармонії відбудеться концерт, присвячений 110-річчю з дня народження одного з найвидатніших українських композиторів та музичних діячів Галичини – Миколи Колесси (1903-2006). 

«Будь-яка нація, яка мала б такі здобутки, не залишила б їх на маргінесі, а зуміла достойно поцінувати і компакт-дисками, і виконанням на радіо та телебаченні, і значно частішим включенням в концертний репертуар, і популяризацією в усьому світі», – розповідає про музику Миколи Колесси доктор мистецтвознавства, музикознавець Любов Кияновська.

Друга симфонія Колесси, яка прозвучить у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під батутою Іллі Ступеля, написана у 1966 році. Композитор у цій симфонії використовує давні музичні ідіоми українського фольклору, і в той же час «пропускає» через них такий «заряд» динаміки, експресії симфонізму, що музика симфонії не залишить байдужою навіть найбільш беземоційну людину.

Друга частина твору занурює розум у сферу лірики, втім лірики тривожної, трагічної. Але фінал симфонії відвертає увагу від смутку і творить яскраві образи завдяки енергійним народним ритмам і гуцульським елементам мелодії.

Музика Миколи Колесси має риси неофольклоризму: особлива музична мова цього композитора «дихає» давніми музичними архетипами українського народу (зокрема характеристичними гуцульськими і лемківськими), які композитор синтезує із західними традиціями професійної музики та власними індивідуальними музичними ідеями. В концерті також прозвучать два твори Петра Чайковського: увертюра-фантазія «Ромео і Джульєтта» і Варіації на тему рококо для віолончелі з оркестром (партію віолончелі виконає Ярослав Мигаль). Таким чином, слухачі зможуть зіставити, що спільного, а що відмінного між симфонічною класикою XIX і XX століть взявши за приклад цих двох видатних композиторів-слов'ян».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів