Сьогодні у Львові вшанують композитора й політв’язня Василя Барвінського

16:27 29 листопада 2013 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба міської ради

29 листопада о 19:00 у філармонії відбудеться урочиста академія з нагоди 125-річчя від дня його народження.

Участь у ній візьмуть, як повідомляє сьогодні, 29 листопада, прес-служба міської ради, професори та студенти Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, ректором якої був цей видатний композитор і громадський діяч. Вони представлять два твори композитора.

Перший – Секстет для фортепіано, двох скрипок, альта, віолончелі та контрабаса. Другий – Концерт для фортепіано з оркестром. Своєю чергою, академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії виступить під батутою Іллі Ступеля зі Швеції.

Прес-служба ЛМР інформує також, що концерт для фортепіано з оркестром Василя Барвінського – це твір, знищений в час репресій проти композитора і віднайдений 15 років тому у Канаді. Його виконає заслужена артистка України Оксана Рапіта. 

Натомість секстет для фортепіано, двох скрипок, альта, віолончелі та контрабаса виконають відомі львівські солісти та професори: Мирослав Драган (фортепіано), Василь Заціха (скрипка), Андрій Яцюк (скрипка), Устим Жук (альт), Тарас Менцінський (віолончель), Олег Лучанко (контрабас).

Прес-служба ЛМР також цитує генерального директора Львівської філармонії Володимира Сивохопа, який розповів:

«Барвінський у Львові за часів Польщі був центральною фігурою. Він був багаторічним директором Вищого музичного інституту у Львові, постійним головою єдиної на той час професійної музичної організації, яка називалась «Союз українських професійних музик у Львові».

Вона існувала з 1934 до 1939 року. Також входив до редакційного складу єдиного на той час періодичного видання «Українська музика». Василь Барвінський був зачинателем усіх найважливіших тенденцій у музичному русі, яскравим представником празької школи, оскільки отримав освіту у Празі».

Твори Барвінського за його життя були доволі популярними. Їх виконували, видавали у різних країнах: Німеччині, Франції, Японії. Видання цих творів у 40-х роках в умовах польської Галичини, за німецької окупації свідчить про неабиякий авторитет цієї людини.

1948 року історія з ним повелась несправедливо і жорстоко. У часи сталінізму справжні таланти виживали не за рахунок відмови від національної ідеї та професійних якостей. Василь Барвінський не зламався. Відтак, постраждала значна частина його рукописної спадщини. Твори були спалені в подвір’ї Львівської консерваторії, тепер це подвір’я Львівської філармонії».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів