Сьогодні у Львові стартує Місяць авторських читань

11:05 4 липня 2015 р.


Фото: зі сторінки «Місяць авторських читань у Львові» в інтернет-мережі «Facebook»

Щодня впродовж липня паралельно у п’ятьох містах Європи – Брно (Чехія), Остраві (Чехія), Кошице (Словаччина), Вроцлаві (Польща) і Львові – відбуватимуться виступи відомих письменників з чотирьох країн-учасниць проекту.

4 липня у Львові вперше розпочнеться Місяць авторських читань – найбільший транскордонний літературний фестиваль Центральної Європи. Щодня протягом липня паралельно у п’ятьох містах Європи – Брно (Чехія), Остраві (Чехія), Кошице (Словаччина), Вроцлаві (Польща) і Львові – відбуватимуться виступи відомих письменників з чотирьох країн-учасниць проекту. Програмний директор ГО «Форум видавців» Григорій Семенчук розповів:

«Цього року ми отримали пропозицію від видавництва «Větrné mlýny», щоб Львів долучився до Місяця літературних читань, відповідно Україна отримала статус «країни-почесного гостя» фестивалю, що означає найбільшу кількість українських учасників. Зокрема, у Місяці авторських читань візьме участь 31 український письменник, який відвідає з виступами всі п’ять міст у чотирьох країнах, де відбувається фестиваль.

Разом з українськими авторами, учасниками фестивалю буде 31 автор з Чехії, Польщі і Словаччини. Він кожного року має дві лінії – одна домашня, інша гостьова. Кожного дня, у Львові зокрема, відбуватимуться по два читання – це буде один український письменник та один закордонний.

Локацією ми обрали приміщення «Дзиґи» і сподіваємось, що власне львів’яни звикнуть до того, що кожного липня, кожного дня у Львові відбуватиметься літературне читання. Вхід на всі заходи буде вільний». 

Місяць авторських читань було започатковано у 1999 році чеським видавництвом «Větrné mlýny». Щороку цей фестиваль запрошує представників однієї країни у статусі «почесний гість». 

Протягом 16 років у проекті взяли участь письменники з Франції, Канади, Білорусі, Словенії, Польщі, Німеччини.  У 2015 статус «країни-почесного гостя» фестивалю отримала Україна, що означає найбільшу кількість українських учасників.

Зокрема, у Місяці авторських читань візьме участь 31 український письменник, який відвідає з виступами всі п’ять міст у чотирьох країнах, де відбувається фестиваль. Разом з українськими авторами, учасниками фестивалю буде 31 автор з Чехії, Польщі і Словаччини.

Місце проведення заходів у Львові: КМЦ «Дзиґа». Серед українських письменників-учасників проекту: Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Олександр Ірванець, Андрій Кокотюха, Олександр Михед, Лесь Белей, Петро Мідянка, Наталя Ворожбит, Лариса Денисенко, Галина Петросаняк, Анатолій Дністровий, Олександр Бойченко, Наталка Сняданко, Тарас Прохасько, Юрій Винничук, Софія Андрухович, Остап Сливинський, Павло Коробчук, Євгенія Кононенко, Григорій Семенчук, Андрій Бондар, Олег Коцарев, Маріанна Кіяновська, Любко Дереш, Артем Чапай, Марина Гримич, Володимир Рафієнко, Тимофій Гаврилів, Галина Крук, Олександр Клименко

Серед учасників з Польщі, Чехії та Словаччини: Ришард Криницький (Польща), Кшиштоф Варґа (Польща), Марош Крайняк (Словаччина), Тадуеш Домбровський (Польща), Земовіт Щчерек (Польща), Вітольд Шабловський (Польща), Тереза Боучкова (Чехія), Катержіна Тучкова (Чехія), Павел Ранков (Словаччина), Філіп Спрінґер (Польща), Йоанна Батор (Польща), Павел Смоленський (Польща), Міхал Айваз (Чехія), Павел Смоленський (Польща), Петер Ющак (Словаччина), Давід Ян Жак (Чехія), Юстина Барґельська (Польща), Іґор Малієвський і Томаш Пастернак (Чехія), Карол Сідон (Чехія), Кафка Бенд (Чехія), Владо Янчек (Чехія), Радка Денемаркова (Чехія), Ева Турнова (Чехія), Яцек Денель (Польща), Їржі Гаїчек (Чехія), Аґда Баві Пайн (Чехія), Міколай Лозинський (Польща), Іванна Ґібова (Словаччина), Петр Станчік (Чехія), Даніель Пастірчак (Словаччина), Іван Мотил (Чехія), Ріхард Пупала (Словаччина), Владо Шімек (Словаччина)

Сайт фестивалю – misyacavtorskykhchytan.com.ua, www.autorskecteni.cz. Координатор проекту у Львові – Григорій Семенчук, semenchuk@bookforum.com.ua.

Організатори Місяця авторських читань в Україні: ГО «Форум видавців». Головні організатори фестивалю: видавництво Větrné mlýny (Брно, Чехія).

Партнери з проведення заходів у Львові: Чеський центр у Києві, Львівська міська рада, МО «Дзига», Польський інститут у Києві, Посольство Словаччини в Києві, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Літературно-інформаційний центр (Братислава), Туристичний альянс (Львів), компанія «Еврокар», компанія «ADAS», компанія «TPC», компанія «AVE». Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

11:30 2 грудня 2021 р.

Львівські подарунки дітям з сімей переселенців зі Сходу: біля ялинки у костелі

Львів’ян запрошують долучиться до благодійної акції з нагоди дня святого Миколая, яка відбудеться в костелі святого Антонія Падуанського (вул. Личаківська, 49).

Рубрика: Культура

17:36 30 листопада 2021 р.

Алегоричну скульптуру Моцарта від Моцартеуму та Линів залишать на площі Маланюка у Львові

Депутати Львівської міської ради не підтримали петиції про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка. Рішення не набрало потрібної кількості голосів, тож скульптура залишиться на цій площі.

Рубрика: Культура

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу