Сьогодні у Львові відкриють виставку пам’яті автора музики Державного Гімну України

12:42 22 березня 2015 р.


Фото: Йосип Марухняк / «День»

Фотохудожник Йосип Марухняк експонуватиме в Палаці мистецтв 56 світлин, які розповідають про життя та творчість отця Михайла Вербицького.

Сьогодні у львівському Палаці мистецтв відкриють фотовиставку члена Національної спілки фотохудожників України, художника міжнародної федерації фотомитців AFIAP, члена Національної спілки журналістів України, члена СОФУ (Світове об’єднання фотографів-українців) Йосипа Марухняка «Мелодія для нації», присвячену 200-річчю від дня народження автора мелодії Гімну і 150-річчю першого публічного виконання «Ще не вмерла Україна». В експозиції на вшанування пам’яті отця Вербицького – 56 світлин, які розповідають про життя та творчість Михайла Вербицького. розповів також:

Матеріалу для формування виставки було достатньо, адже автор експозиції «Мелодія для нації». був присутній майже на усіх заходах, присвячених Михайлові Вербицькому. Фотохудожник також розповів:

«Отець Михайло Вербицький є для нас, українців, об’єднуючою постаттю – творцем Гімну, видатним композитором, якого нам ще слід відкрити, релігійною особою, інтелектуалом. Мова йде про державність, край, націю».

Йосип Марухняк додав, що намагався показати дух цієї епохи через раритети – старі церковні книжки, кадильниці, хрести, через храм, присутність споруд, через архівні матеріали. А сучасність, каже, виражав через людей, які співають гімн, «їхній трепет в очах, коли вони кладуть руку на серце…

Автор світлин пояснив також: «Так я намагаюсь показати зв’язок часу минулого і сьогоднішнього». 

Варто зазначити, що «Мелодія для нації» – вже третя персональна виставка фотохудожника із циклу «Великі ювілеї». Попередні були присвячені 200-літньому ювілею Тараса Шевченка («Тарасовими шляхами») та 200-літтю Маркіяна Шашкевича («Відлуння Маркіянових дзвонів»).

Про це інформує сьогодні, 22 березня, київська газета «День».

Як повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, фотовиставка Йосипа Марухняка присвячена 200-річчю від дня народження автора мелодії Державного Гімну України та 150-річчю першого публічного виконання пісні «Ще не вмерла Україна» і є третьою персональною виставкою фотохудожника із циклу «Великі ювілеї».

dailylviv.com

До теми

13:37 4 березня 2021 р.

Володимиру Івасюку - 72, на цвинтар прийшли львів'яни

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 72 роки від дня народження композитора, поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Володимира Івасюка. У Львові на Личаківському кладовищі спільною молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять видатного композитора.

Рубрика: Культура

18:23 2 березня 2021 р.

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

Керівник Музею народної архітектури і побуту у Львові імені К. Шептицького Роман Назаровець прийняв рішення перейти на інше місце праці. Виконувачем обов’язків керівника музею буде заступник директора Сергій Ципишев.

Рубрика: Культура

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу