Сьогодні у Львові відкриють масштабну виставку «Юрій Змієборець та святі воїни»

11:18 6 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: risu.org.ua

Унікальну експозицію в Національному музеї імені Андрея Шептицького на проспекті Свободи, 20 готували в його реставраційній майстерні впродовж двох років.

Більшість з ікон, які представлять на масштабній виставці «Юрій Змієборець та святі воїни», не бачив ніхто, крім хранителів фондів музею. І нарешті, на День Львова скарби покажуть публіці.

Півсотні творів із кропіткою працею відновлювали кілька десятків реставраторів не один рік. Завідувач науково-дослідного реставраційного відділу музею Володимир Мокрій повідомив: «Упродовж двох і більше років ми день у день працюємо над творами. Роботи різної складності були: знімати тільки поверхневі забруднення, а більшість – то потемніла оліфна плівка». 

Покажуть ікони XIII-XIX століть із різних регіонів України авторства і народних майстрів, і справжніх зіркових, якщо висловлюватися по-сучасному, іконописців. Завідувач відділом давнього українського мистецтва музею Марія Гелитович розповіла: «Це буде така зіркова виставка. Бо серед ікон – Юрій Змієборець Луки Долинського, і буде архангел Михаїл пензля і Кондзелевича, і Рутковича, і менше знаного Шестаковича».

Однією з найбільших сенсацій виставки стане ікона архангела Михаїла – науковці визначили на 99%, що її автором є славетний львівський іконописець Федір Сенькович. Художниця-реставраторка Ірина Мельник, яка повертає його твір до життя, пояснила: «Золота і срібла на іконі видно не було, вона була повністю темна від кіптяви і забруднень. Перше, що довелося зробити, – це укріпити гостроаварійні місця. Другим етапом було забрати ті різночасові пізніші вставки. І тепер вже я беруся за тонування ікони».

Відкриють масштабну виставку «Юрій Змієборець та святі воїни» в Національному музеї імені Андрея Шептицького на проспекті Свободи, 20 сьогодні, 6 травня, о 15:00. Вхід – вільний. Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міськради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини