Сьогодні у Львові відкриють масштабну виставку «Юрій Змієборець та святі воїни»

11:18 6 травня 2016 р.


Фото: risu.org.ua

Унікальну експозицію в Національному музеї імені Андрея Шептицького на проспекті Свободи, 20 готували в його реставраційній майстерні впродовж двох років.

Більшість з ікон, які представлять на масштабній виставці «Юрій Змієборець та святі воїни», не бачив ніхто, крім хранителів фондів музею. І нарешті, на День Львова скарби покажуть публіці.

Півсотні творів із кропіткою працею відновлювали кілька десятків реставраторів не один рік. Завідувач науково-дослідного реставраційного відділу музею Володимир Мокрій повідомив: «Упродовж двох і більше років ми день у день працюємо над творами. Роботи різної складності були: знімати тільки поверхневі забруднення, а більшість – то потемніла оліфна плівка». 

Покажуть ікони XIII-XIX століть із різних регіонів України авторства і народних майстрів, і справжніх зіркових, якщо висловлюватися по-сучасному, іконописців. Завідувач відділом давнього українського мистецтва музею Марія Гелитович розповіла: «Це буде така зіркова виставка. Бо серед ікон – Юрій Змієборець Луки Долинського, і буде архангел Михаїл пензля і Кондзелевича, і Рутковича, і менше знаного Шестаковича».

Однією з найбільших сенсацій виставки стане ікона архангела Михаїла – науковці визначили на 99%, що її автором є славетний львівський іконописець Федір Сенькович. Художниця-реставраторка Ірина Мельник, яка повертає його твір до життя, пояснила: «Золота і срібла на іконі видно не було, вона була повністю темна від кіптяви і забруднень. Перше, що довелося зробити, – це укріпити гостроаварійні місця. Другим етапом було забрати ті різночасові пізніші вставки. І тепер вже я беруся за тонування ікони».

Відкриють масштабну виставку «Юрій Змієборець та святі воїни» в Національному музеї імені Андрея Шептицького на проспекті Свободи, 20 сьогодні, 6 травня, о 15:00. Вхід – вільний. Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міськради.

dailylviv.com

До теми

18:34 25 січня 2022 р.

На Львівщині у громадському транспорті заборонена російська попса: пасажири поскаржаться на 112

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області діє обмеження на використання аудіовізуальних творів російських артистів у громадському транспорті.

Рубрика: Культура

18:00 24 січня 2022 р.

У Львові туристи з України вже не просять гіда переходити на російську мову

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області, на території Львівщини під час проведення екскурсій, діють обмеження на використання російської мови. Виняток - екскурсії для туристів з іноземних країн.

Рубрика: Культура

13:19 24 січня 2022 р.

У Львові талановитий артист державного підприємства став заслуженим

Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського №27/2022 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» чотирьох діячів культури Львівщини відзначили державними нагородами.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу