10 жовтня у Львові – моновистава «Лондон»

11:58 10 жовтня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Спектакль розпочнеться на Першій сцені сучасної драматургії «Драма.UA» на вулиці Городоцькій, 36 о 18.00.

«10 жовтня о 18.00 на Першій сцені сучасної драматургії «Драма.UA» на вулиці Городоцькій, 36 відбудеться показ моновистави «Лондон» за однойменною п’єсою сучасного білоруського драматурга Максима Доська. Режисер – Павло Ар`є.  Грає – актор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса – Ярослав Федорчук. Український переклад – Олена Концевич», – повідомили сьогодні, 10 жовтня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли:

«Це п’єса про білоруського сантехніка Гєну, що потрапляє в Лондон. Досько досліджує поняття патріотизму через співставлення досвідів головного героя вдома (у Мінську) і на чужині (у Лондоні). Поетизуючи рутину і буденність, Досько натякає, що батьківщина – це місце повторюваності щоденних практик, що викликають почуття безпеки і комфорту, а ретельна боротьба з міськими нечистотами є, часом, найвищою формою патріотизму. 

Автор ніжно і тонко описує реалії сучасного Мінська. Лондон постає як нарізаний слайдами і змішаний з внутрішніми переживаннями туристичний путівник.

Ім’я Максима Доська з’явилося у театральному світі раптово і зовсім нещодавно. Його тексти, які важко вписуються у класичні драматургічні канони, викликали інтерес після того як стали переможцями кількох драматургічних конкурсів.

У 2014 році Досько отримав Гран-прі на VII Міжнародному конкурсі сучасної драматургії «Вільний театр» за п’єси «Радіо Культура», «І співчуття умить відкрило їй», «Титан». П`єса «Лондон» потрапила в шорт-ліст Фестивалю «Любімовка» 2014 року. 

Творчість Доська – це світла сторона нової драми. Його герої – це безмежної внутрішньої чистоти, тонкої організації і порядності будівельники та інженери.

Злу, брутальності і бруду, що притаманні новій драмі, Досько протиставляє чарівну простоту людського життя, яка існує поза межами дискурсу добробуту і успішності. Досько заворожує майстерним описом реалій сучасної Білорусі, що нав’язує до України і всього пост-радянського простору. Квитки можна придбати он-лайн - http://ticketclub.com.ua/event/2116/ або в касі Львівського драматичного театру імені Лесі Українки на вулиці Городоцькій, 36».

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу