Сьогодні у Львові розпочнеться Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти» | Новини Львова

Сьогодні у Львові розпочнеться Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

10:10 1 жовтня 2015 р.

  • 0


Фото: lviv.vgorode.ua

У нашому місті відбудуться 12 світових прем'єр у виконанні іноземних та українських композиторів.

У четвер, 1 жовтня, у Львові розпочнеться XXI Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». За словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Христини Береговської, цьогоріч організатори поставили перед собою нову мету – відкритість до експерименту.

Христина Береговська також розповіла: «Події фестивалю проходитимуть у нових форматах: марафон, кава з композиторам, ніч з музикою, майстер класи. В межах фетивалю відбудеться 12 світових прем'єр у виконанні іноземних та українських композиторів. Фестиваль вражає географією закордонних гостей-виконавців. Зокрема, учасниками будуть музиканти з Канади, Бразилії, Швейцарії, Німеччини, Австрія та інших країн».

Загалом у межах фестивалю відбудеться 39 музичних і мистецьких заходів. Триватимуть вони упродовж 11 днів. Дві події Фестивалю відбуватимуться в режимі своєрідного марафону, який розпочнеться увечері та триватиме усю ніч. Завершиться Фестиваль концертом Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» під керівництвом відомого дириґента та музичного діяча  Романа Реваковича.

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради. Натомість у Львіській обласній філармонії розповіли:

«39 музичних подій упродовж 11 днів – таким насиченим буде XXI Міжнародний фестиваль сучасної музики Контрасти, який стартує у Львові 1 жовтня. Ключовою ідеєю цьогорічних Контрастів є запропонувати слухачам таку програму фестивальних подій, яка б якнайширше змогла висвітлити великий спектр напрямків та розгалужень музичного мистецтва нашого сьогодення. 

Новизна, відкритість до експерименту є ключовими принципами цьогорічного фестивалю, програма якого надзвичайно різноманітна: це і електронна музика в клубі «Picasso», і «Тихі пісні» Валентина Сильвестрова у філармонії, це масштабні оркестрові програми і камерна музика, це майстер-класи і «кава з композиторами», це аудіовізуальні інсталяції, перформанси й навіть парфумерні композиції. Втім, на «Контрастах» буде і вдосталь класики, зокрема української, яка в контексті сучасної музики розкриє себе в дещо іншому світлі.

На фестивалі прозвучить 12 світових прем'єр, серед яких твори як українських, так і закордонних композиторів. Також у програмі «Контрастів» численні виконання творів, які ще ніколи не звучали в Україні.

До Львова завітають такі ключові постаті сучасної української музики, як Валентин Сильвестров, Олександр Щетинський, Кармелла Цепколенко, Володимир Рунчак, а також ціла плеяда визнаних мистців молодшого покоління. Композитор з Болгарії, представник Болгарського національного радіо і редактор музичної програми Мілєн Панайотов буде присутнім протягом усього фестивалю й готуватиме програму для радіо про цьогорічні «Львівські Контрасти».

Серед закордонних гостей також: «Gryphon Trio» з Канади, польські ансамблі «NeoQuartet» і «Kwartludium», «Ensemble Zeitsprung» з Німеччини, австрійські музиканти Зіґрід Гаґн (фортепіано) і Танер Тюркер (віолончель), німецький диригент Маркус Ельснер, гості з Польщі Марек Топоровський (клавесин, орган), Малґожата Кляйн (клавесин), Аґата Шимчевська (скрипка), Мачєй Францкєвіч (кнопковий акордеон), із Швейцарії — Райнер Гельд (диригент), Ґабріелле Бруннер (скрипка), Денис Северин (віолончель), Тетяна Корсунська (фортепіано), а також диригент і композитор із Бразилії Рікардо Кальдероні.

Дві події фестивалю відбуватимуться в режимі марафону, й розпочавшись увечері, завершаться лише зранку. Це Ніч Контрастів 3 жовтня, у рамках якої у філармонії відбудуться дев’ять різнопланових мистецьких акцій, а також «Contrasts Session» 9 жовтня у клубі «Picasso», де непересічна клубна «електроніка» поєднається із «живою» віолончеллю й бароковою скрипкою.

Серед локацій фестивалю — арт-кафе Квартира 35. Саме там відбуватимуться дискусії з композиторами-гостями фестивалю, які проходитимуть у форматі «кава з композитором».

Також відбудуться майстер-класи від виконавців – Марка Топоровського (клавесин) і Дениса Северина (віолончель). Як і минулого року, на фестивалі будуть також театральні події: 4 жовтня в Українському академічному театрі для дітей і юнацтва відбудуться два перформанси, об'єднані мета-назвою Мистецтво комунікації.

«Чи можна було уявити років двадцять тому, що у Львові колись відбудеться музичний фестиваль класичного авангарду?», – писала львівська преса двадцять років тому, у 1995 році, коли «Контрасти» відбувались уперше. Сьогодні ж Львів уже неможливо собі уявити без цього фестивалю сучасної музики, який незмінно відбувається уже двадцятиріччя поспіль».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

15:17 9 липня 2020 р.

У Львові створили 220 книжок шрифтом Брайля для дітей

Наступного тижня усі дитячі бібліотеки Львова отримають нові книги, надруковані шрифтом Брайля: 17 міських, 2 обласні бібліотеки Львова, а також Львівська спецшкола-інтернат № 100 для незрячих дітей.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу