Сьогодні у Львові фінішує скрипковий марафон Олега Криси

17:34 10 грудня 2015 р.


Фото: day.kiev.ua

Зокрема в програмі вечора – Концерт для скрипки з оркестром №1 Мирослава Скорика.

Сьогодні у Львові фінішує скрипковий марафон всесвітньо відомого виконавця Олега Криси. Проект, який розпочався 17 жовтня у Концертному залі імені Станіслава Людкевича Львівської філармонії, має назву «Історія скрипкового мистецтва» і складається з чотирьох концертів, у яких екс-львів’янин Олег Васильович Криса  грає  твори Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта та Людвіга ван Бетховена.  Марафон видатний музикант присвячує рідному місту, і, на думку організаторів заходу, – це вагома подія у розвитку українського виконавства.

Сьогодні –  заключний концерт «Історії скрипкового мистецтва». У програмі вечора – Концерт для скрипки з оркестром № 1 Мирослава Скорика, також концерти для скрипки з оркестром Кароля Шимановського та Дмитра Шостаковича у виконанні Олега Криси та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під керівництвом сина соліста – Тараса Криси.

Олег Криса є першим українським скрипалем, який став лауреатом першої премії найпрестижнішого у світі Міжнародного конкурсу імені Ніколо Паганіні в Генуї (1963 року). Виконавська та педагогічна діяльність цього легендарного музиканта є прикладом для багатьох поколінь українських музикантів, перш за все – скрипалів. Нещодавно у Львові було започатковано Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси. 

Музикант достойно представляє нашу державу у світі як вихованець української, зокрема – львівської скрипкової школи. Викладав у престижних вузах, з 1967 року – у Київській консерваторії імені Петра Чайковського; з 1973 року – в Московському музично-педагогічному інституті імені Гнєсіних; з 1974 року – в Московській консерваторії. Сьогодні Олег Криса – професор престижної в США Істменської школи музики в місті Рочестер, де навчаються музиканти з багатьох країн світу.

Як соліст виступає з провідними оркестрами та диригентами в багатьох країнах світу. Вперше виконав присвячені йому твори таких відомих композиторів, як Альфред Шнітке, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Вірко Балей, В’ячеслав Артемов. Про це повідомили сьогодні, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

14:34 28 жовтня 2020 р.

«Кінець «сонцесяйної» епохи»: у Львові презентували саркастичну книгу про місто і його мера

Навіть якщо Андрій Садовий обійде Олега Синютку у другому турі виборів і втримається у кріслі міського голови, його епоха однаково скінчилася. Адже того ореолу сонцесяйності й безгрішності, який багато людей бачили над його головою, вже не буде – німб потьмянів і впав на землю.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу