Сьогодні о 19.00 відкриють Львівський Кіноцентр

16:24 20 березня 2015 р.


Фото: tvoemisto.tv

Як повідомили в п’ятницю «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, сьогодні, 20 березня, о 19.00 на вулиці Володимира Великого, 14 а відбудеться відкриття Львівського Кіноцентру.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 20 березня, «Щоденному Львову»:

«20 березня о 19.00 годині відбудеться відкриття Львівського Кіноцентру за адресою: вул. Володимира Великого, 14 а, який є реорганізованим та оновленим колишнім кінотеатром «Сокіл». Начальник управління культури ЛМР Ірина Магдиш розповіла також:

«Сьогодні ми відкриваємо щось нове, яке, насправді, вже є давно вимріяне, обговорене багато разів і потреба в цьому вже давно назріла. Йдеться про відкриття Львівського Кіноцентру, який буде дуже багатофункціональною установою.

Це буде тим місцем, яке даватиме, по-перше, нові робочі місця, адже розвиваючи кіноіндустрію у Львові, ми розвиваємо не тільки мистецтво – ми розвиваємо людей, економіку і це дуже конкретне завдання цього Кіноцентру. Назріла потреба в інакшому кінотеатрі, який був інакшим у всьому, починаючи від репертуару і закінчуючи дизайном та меню в кав’ярні.

Це щось таке, що буде різко відрізнятись від комерційних кінотеатрів і те, що буде заповнювати нішеву потребу у перегляді «іншого» кіно.  Кінокомісія буде підрозділом Львівського Кіноцентру та буде займатись всім, що стосується організації, інспірації, промоції кінозйомок у Львові».

Більшість показів відбуватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами. Також відбуватимуться покази кіно, знятого на плівку, з архівів Львівської обласної контори кінопрокату.

У кіноцентрі є кінозал з плівковим та цифровим проекторами, зручна зона відпочинку та кафе. Директор Львівського кіноцентру Андрій Породко розповів також:

«Львівський Кіноцентр створювався на базі кінотеатру «Сокіл», основа колективу лишається старою та доповнюється новими людьми. Кіноцентр поєднуватиме функції освітнього центру (воркшопи, майстер-класи, школа кіно) та кінотеатру з незалежним, авторським, «іншим» кіно.  Діяльність кіноцентру орієнтована на глядачів, котрі люблять і цінують якісне кіно на великому екрані – незалежно від їхнього віку, рівня доходів та соціального статусу».

 Натомість директор Львівської кінокомісії Ольга Райтер зазначила:

«Все більше і більше усвідомлюємо, наскільки важливою є культура, наскільки вона може бути репрезентативною, наскільки з допомогою фільмів, театрів, книжок можна представляти Україну в світі. Важливо є те, що 80% фільмів у Кіноцентрі будуть транслюватись мовою оригіналу з українськими субтитрами. 

Щодо кінокомісії – в нас є дві проблеми: фільмів знімають мало і фільми знімають стихійно. Львів є чудовою локацією для зйомок, так, в нас ще недостатньо розвинена сфера послуг в плані кіно – недостатньо є людей, які професійно займаються підготовкою та можуть надати обладнання.

Мета кінокомісії  - сформувати цю інфраструктуру і це впливатиме не лише на розвиток культури, а й вплине на економічні показники. Ми плануємо проводити тренінги. Будемо працювати на всеукраїнському рівні». 

Як відділ Кіноцентру починає своє життя і перша в Україні Львівська кінокомісія, головним завданням якої є збільшення кількості фільмів, знятих в місті та регіоні. На відкритті відбудеться показ українських короткометражок Короткі Метри.UA: Не Страшно13′ (Катерина Науменко 2009), Борода25′ (Дмитро Сухолиткий-Собчук 2012), День Незалежності15′ (Антоніна Ноябрьова 2012), Kwoon – Swan 4′ (Сашко Даниленко 2014), Перша співбесіда 13′ (Жанна Озірна 2015), Об’єкти у дзеркалі ближче, ніж вони здаються 2’ (Марина Дикуха 2013), Жуйка10’ (Ольга Макарчук 2013)». 

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу