Скульптори у Львові заробляють гроші на надгробках. На монументальне мистецтво коштів немає

16:06 19 серпня 2015 р.

Конкурс на пам’ятник мирополиту Андрею Шептицькому не виявив кращого проекту. Це ситуація, за яку львівським скульпторам мало би бути соромно.

Про це  сьогодні, 19 серпня, під час прес-конференція на тему:
"У Львові створять Парк сучасної скульптури. Презентація книги Ореста Голубця "Сучасна скульптура Львова", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив професор Львівської національної академії мистецтв, доктор мистецтвознавства Орест Голубець.

- Але тут є інша складова. З однієї сторони є львівські скульптори, які дають свої проекти, з іншої сторони – є журі і є громадськість. І цілком можливо, що пробуксовує ситуація і з однієї сторони, і з другої . Тому що ті, хто відбирає, бачать певні стереотипи, а ті, хто пропонує, намагається догодити тим стереотипам, - каже мистецтвознавець.

Зараз, за його словами, у художників виникла думка про те, щоби запровадити на певний час мораторій на встановлення пам’ятників у Львові.

Участь громадськості у виборі проектів Орест Голубець вважає не завжди виправданим.
-  Громадське обговорення в нашій суспільній ситуації – це дуже складна справа. Коли суспільство перебуває більше, як півстоліття, під пресом радянської ідеології, у людей формується певний стереотип. І потім давати будь-яку ідею на громадське обговорення, на мій погляд, – це відразу цю ідею поховати. Це має робити група фахівців, які знають, що вони роблять, – каже він.

Водночас відчувається брак фахівців, наголошує Віктор Проданчук.
-    В цей важкий фінансовий час хтось пішов на цвинтар, робити надгробні пам’ятники, хтось робить камерні скульптури, щоби вони по салонах продавалися. А монументальних речей, які можна поставити, мало хто робить. Тому що немає коштів і немає, де поставити, - вважає автор ідеї створення парку сучасної скульптури Віктор Проданчук.

Нагадаємо, сьогодні у Львові ініціювали створення парку сучасної скульптури.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:49 19 січня 2022 р.

На площі Ринок у Львові можна зачерпнути освяченої води

Зважаючи на збільшення динаміки захворюваності на COVID-19, цього року у Львові не було традиційного освячення води на свято Богоявлення. Аби уникнути великого скупчення людей, отці провели Чин водосвяття з самого ранку. Відтак, упродовж дня охочі можуть прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуара.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу