Сергій Петлюк зі Львова переміг у конкурсі молодих українських і британських художників

22:14 1 грудня 2015 р.


Фото: зі сторінки Сергія Петлюка в інтернет-мережі «Facebook»

Відеоінсталяція нашого земляка «Без назви» виборола 20 тисяч фунтів стерлінгів – близько 723 тисяч гривень.

34-річний львів’янин Сергій Петлюк переміг у конкурсі для молодих художників з України й Великої Британії «ЮК/РЕЙН», у якому взяли участь понад 10 тисяч робіт від близько 2100 митців. Відеоінсталяція нашого земляка «Без назви» виборола 23 листопада в Лондоні 20 тисяч фунтів стерлінгів – близько 723 тисяч гривень.

Її можна побачити в лондонській галереї Саатчі до 3 січня. В Україні показуватимуть у Харківській муніципальній галереї. У лютому там відкриють персональну виставку Петлюка. Заступник директора харківської Муніципальної галереї  Марина Конєва розповіла про нього:

– Сергій – азартний представник молодіжного арт-руху в Україні. Його виставку кілька разів планували у нас в галереї, але весь час переносили. Бо в Сергія дуже щільний графік. Його часто запрошують у резиденції, постійно має якісь практики. Востаннє виставка не відбулася, бо мав летіти до Лондона.

Цілком ¬логічно, що він – ¬переможець. Завжди лідирував на всіх форумах. Має дуже європейський, міжнародний підхід. Володіє саме тим баченням і знає тенденції, що гуляють Європою. І він – дуже посидючий, технічний автор, досить педантичний у роботі. Завжди відпрацьовує все до дрібнички.

«Без назви» – дуже цікава інсталяція. З одного боку, вона тілесна. З іншого – безлика. Це міркування автора про сучасне суспільство. Воно все далі механізується, особи стираються. Добре представлений образ формально. Це веселка, що складається з людей. Є елемент несподіваності в роботі. Там встановлена спеціальна металева конструкція, на яку потім направляють відеопроекції. Видно, що використовують одні й ті ж тіла, продубльовані.

Сергій Петлюк народився в Івано-Франківську. Навчався у Прикарпатському університеті імені Стефаника та Львівській націо¬нальній академії мистецтв. Зараз живе у Львові.

Про це повідомили сьогодні, 1 грудня, в київському часописі «Газета по-українськи».

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу