Селяни на Львівщині звинуватили в здирництві священика

22:15 1 вересня 2017 р.


Фото: скріншот з «YouTube»

Жителі Коропужа називають конкретні цифри в «прейскуранті» святого отця.

Журналісти одразу двох київських телеканалів повідомили сьогодні, 1 вересня, що священик зі села Коропуж у Городоцькому районі на Львівщині зажадав за відспівування небіжчика 700 гривень, категорично відмовившись проводити обряд безкоштовно. Мовляв, він мотивував це тим, що чоловік за життя не ходив до церкви. 

Зокрема, жителька Коропужа Галина Покітко, яка три дні тому ховала батька, повідомила, що місцевий священик відмовився його відспівувати. А аргументував це тим, що покійний за життя  не ходив до церкви.  

Однак його донька запевнила, що її батько ходити на служби не міг фізично, адже тяжко хворів. Тоді отець погодився провести церемонію, але за гроші. 

Галина Покітко розповіла: «Сказав гроші заплатити, бо служба не відбудеться до кінця. Брат йому дав 700 гривень – у це входили і послуги дяка, тобто його дружини. Це сімейний бізнес». 

Місцеві жителі обурені такою поведінкою священика, який встановив власні тарифи та вимагає гроші також за хрестини й вінчання. Наталія Рочняк розповіла: «Хрестини у неділю були, я була хресна мама. Священик сказав: поки не заплатите за цілий рік, я дитину не допущу».

Після виходу на пенсію попередника отець Іван Громик служить молебні в сусідніх двох селах упродовж двох років. Звинувачення у вимаганні грошей священик заперечує. 

Іван Громик стверджує: «700 гривень – це добровільна пожертва. Я ніяку ціну нікому не називав».

Натомість віряни розповідають, що поскаржилися до Стрийської єпархії, але звідти жодної реакції. У церковному представництві запевняють, що звернення від селян не отримували.

канцлер Стрийської єпархії УГКЦ Володимир Ждан повідомив журналістам: «У вхідній документації немає жодних звернень».

Відтак, обурені селяни готуються бойкотувати цей храм. Про це повідомили сьогодні, 1 вересня, на телевізійному «5 каналі».

dailylviv.com

До теми

11:49 19 січня 2022 р.

На площі Ринок у Львові можна зачерпнути освяченої води

Зважаючи на збільшення динаміки захворюваності на COVID-19, цього року у Львові не було традиційного освячення води на свято Богоявлення. Аби уникнути великого скупчення людей, отці провели Чин водосвяття з самого ранку. Відтак, упродовж дня охочі можуть прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуара.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу