Селяни на Львівщині звинуватили в здирництві священика

22:15 1 вересня 2017 р.

  • 1


Фото: скріншот з «YouTube»

Жителі Коропужа називають конкретні цифри в «прейскуранті» святого отця.

Журналісти одразу двох київських телеканалів повідомили сьогодні, 1 вересня, що священик зі села Коропуж у Городоцькому районі на Львівщині зажадав за відспівування небіжчика 700 гривень, категорично відмовившись проводити обряд безкоштовно. Мовляв, він мотивував це тим, що чоловік за життя не ходив до церкви. 

Зокрема, жителька Коропужа Галина Покітко, яка три дні тому ховала батька, повідомила, що місцевий священик відмовився його відспівувати. А аргументував це тим, що покійний за життя  не ходив до церкви.  

Однак його донька запевнила, що її батько ходити на служби не міг фізично, адже тяжко хворів. Тоді отець погодився провести церемонію, але за гроші. 

Галина Покітко розповіла: «Сказав гроші заплатити, бо служба не відбудеться до кінця. Брат йому дав 700 гривень – у це входили і послуги дяка, тобто його дружини. Це сімейний бізнес». 

Місцеві жителі обурені такою поведінкою священика, який встановив власні тарифи та вимагає гроші також за хрестини й вінчання. Наталія Рочняк розповіла: «Хрестини у неділю були, я була хресна мама. Священик сказав: поки не заплатите за цілий рік, я дитину не допущу».

Після виходу на пенсію попередника отець Іван Громик служить молебні в сусідніх двох селах упродовж двох років. Звинувачення у вимаганні грошей священик заперечує. 

Іван Громик стверджує: «700 гривень – це добровільна пожертва. Я ніяку ціну нікому не називав».

Натомість віряни розповідають, що поскаржилися до Стрийської єпархії, але звідти жодної реакції. У церковному представництві запевняють, що звернення від селян не отримували.

канцлер Стрийської єпархії УГКЦ Володимир Ждан повідомив журналістам: «У вхідній документації немає жодних звернень».

Відтак, обурені селяни готуються бойкотувати цей храм. Про це повідомили сьогодні, 1 вересня, на телевізійному «5 каналі».

dailylviv.com

Коментарі(1)

До теми

15:50 24 березня 2020 р.

«Антиконцерт» у Львові збиратиме кошти на протидію коронавірусу

Львівська компанія «Gastroli.ua», яка займається організацією концертів та продажем квитків на концерти, фестивалі, театральні вистави та інші події, у часи карантину в Україні ініціює «Антиконцерт», кошти з проданих квитків на який спрямують для боротьби з коронавірусом.

Рубрика: Культура

20:14 22 березня 2020 р.

Волонтери погасили марку «Домівки», яку Львів збудував біля лінії фронту

Сьогодні, 22 березня, керівник доброчинного проєкту «Тризуб Дентал», капітан запасу Ігор Ященко та волонтер Василь Мезенцев погасили марки, які були випущені з нагоди офіційного відкриття «Домівки» – міжконфесійного духовного осередку для захисників України (церкви святої Анни) в Карлівці у Донецькій області. За 18 кілометрів від лінії фронту.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу