Селяни на Львівщині звинуватили в здирництві священика

22:15 1 вересня 2017 р.


Фото: скріншот з «YouTube»

Жителі Коропужа називають конкретні цифри в «прейскуранті» святого отця.

Журналісти одразу двох київських телеканалів повідомили сьогодні, 1 вересня, що священик зі села Коропуж у Городоцькому районі на Львівщині зажадав за відспівування небіжчика 700 гривень, категорично відмовившись проводити обряд безкоштовно. Мовляв, він мотивував це тим, що чоловік за життя не ходив до церкви. 

Зокрема, жителька Коропужа Галина Покітко, яка три дні тому ховала батька, повідомила, що місцевий священик відмовився його відспівувати. А аргументував це тим, що покійний за життя  не ходив до церкви.  

Однак його донька запевнила, що її батько ходити на служби не міг фізично, адже тяжко хворів. Тоді отець погодився провести церемонію, але за гроші. 

Галина Покітко розповіла: «Сказав гроші заплатити, бо служба не відбудеться до кінця. Брат йому дав 700 гривень – у це входили і послуги дяка, тобто його дружини. Це сімейний бізнес». 

Місцеві жителі обурені такою поведінкою священика, який встановив власні тарифи та вимагає гроші також за хрестини й вінчання. Наталія Рочняк розповіла: «Хрестини у неділю були, я була хресна мама. Священик сказав: поки не заплатите за цілий рік, я дитину не допущу».

Після виходу на пенсію попередника отець Іван Громик служить молебні в сусідніх двох селах упродовж двох років. Звинувачення у вимаганні грошей священик заперечує. 

Іван Громик стверджує: «700 гривень – це добровільна пожертва. Я ніяку ціну нікому не називав».

Натомість віряни розповідають, що поскаржилися до Стрийської єпархії, але звідти жодної реакції. У церковному представництві запевняють, що звернення від селян не отримували.

канцлер Стрийської єпархії УГКЦ Володимир Ждан повідомив журналістам: «У вхідній документації немає жодних звернень».

Відтак, обурені селяни готуються бойкотувати цей храм. Про це повідомили сьогодні, 1 вересня, на телевізійному «5 каналі».

dailylviv.com

До теми

12:25 29 листопада 2020 р.

Шість особливостей нового перекладу Нового Завіту українською мовою

Вийшов друком новий переклад Нового Завіту на сучасну українську мову, здійснений Юрієм Попченком і його командою. Щоб опанувати біблійні мови, необхідні для здійснення перекладу – давньогрецьку, давньоєврейську та арамейську, – Юрій Попченко закінчив два університети.

Рубрика: Культура

09:24 27 листопада 2020 р.

На Львівшині закінчують реставрувати дерев’яну церкву лемківського стилю, якій майже 200 років

Львівщина славиться найбільшою кількістю архітектурних пам’яток серед інших областей. Зокрема, в регіоні налічують близько однієї тисячі дерев’яних храмів. Один із них завершують реставрувати у селі Глиниці на Яворівщині. Це дерев’яна церква 1821 року, яка має дві посвяти - Св. Апостолів Петра і Павла та (першу) Різдва Пресвятої Богородиці.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу