Римо-католики святкують у Львові Внебовзяття

10:20 15 серпня 2017 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У митрополичій базиліці-санктуарії Успіння Пречистої Діви Марії Львівської архидієцезії РКЦ на площі Катедральній відбудуться празничні меси.

У Львівській міськраді повідомили у вівторок: «Сьогодні, 15 серпня, римо-католики всього світу відзначають урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Відтак, у митрополичій базиліці-санктуарії Успіння Пречистої Діви Марії Львівської архидієцезії РКЦ на площі Катедральній відбудуться празничні меси».

Розпорядок празничних богослужінь: з 7:00– меса польською мовою; з 7:45 – молебень до Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії; з 8:00 – меса латинською мовою; з 9:00 – меса українською мовою; з 10:15 – меса польською мовою для дітей; з 11:30 – святкова меса польською мовою; з 13:00 – меса польською мовою; з 17:30 – вечірня; з 18:00 – меса для молоді польською мовою. 

Літургійний культ Пресвятої Богородиці починається від Ефеського Собору 431 року, який окреслив догму про її Богоматеринство. У творах святих Отців до четвертого століття немає нічого про Успіння Богоматері.

Лише після IV сторіччя, на основі передання, церковні письменники починають писати про останні хвилини життя Пресвятої Богородиці. На Заході пише про це святий Григорій Турський, на Сході – єрусалимський патріарх Модест, святий Андрій Критський та святий Йоан Дамаскин.

В VI сторіччі це свято отримує назву Успіння Пресвятої Богородиці. На Заході під впливом Сходу свято з’явилося дещо пізніше. Його прийняли у Римі за часів Папи Сергія І (687-701), а з Риму він перейшов до інших країн.

Від Першого Ватиканського Собору (1869-1870) у римсько-католицькій Церкві дедалі більше висловлювались побажання, щоби проголосити догмою загальну віру Церкви у Внебовзяття Пречистої Богородиці. Це завдання, узагальнивши думки всіх єпископів Католицької Церкви, взяв на себе Папа Пій XII (1 листопада 1950 року).

За переданням, за три дні перед Успінням, Архангел Гавриїл сповістив Пречистій Діві Марії про Її перехід у вічність. Того дня в Єрусалимі зібралися всі апостоли, що проповідували в різних частинах світу. Запізнився лише святий апостол Тома. Богородиця висловила бажання бути похованою в Гетсиманії, поблизу Своїх батьків і Обручника Йосифа. За душею Своєї Матері з’явився Ісус Христос у супроводі ангелів і святих, а апостоли під спів гімнів віднесли Її тіло до гробу і три дні не відходили від нього. На третій день з’явився апостол Тома і бажав попрощатися з Божою Матір’ю. Коли ж гробниця була відкрита, то замість тіла Пресвятої Богородиці апостоли знайшли квіти та похоронні пелени. Тоді вони здогадалися, що не тільки душа, але й тіло Пресвятої Богородиці було взято на небо. Ось тому на згадку про цю подію, в урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, після Служби Божої посвячують квіти та зілля.

Про це повідомили сьогодні, 15 серпня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

14:34 28 жовтня 2020 р.

«Кінець «сонцесяйної» епохи»: у Львові презентували саркастичну книгу про місто і його мера

Навіть якщо Андрій Садовий обійде Олега Синютку у другому турі виборів і втримається у кріслі міського голови, його епоха однаково скінчилася. Адже того ореолу сонцесяйності й безгрішності, який багато людей бачили над його головою, вже не буде – німб потьмянів і впав на землю.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу