Родина Іонових приватизувала руїни пасажу Міколяша для відновлення

20:23 21 липня 2017 р.

Андрій Іонов та його родина мають у приватній власності руїни пасажу Міколяша. Без цього їм би не вдалося розпочати роботу з ревіталізації колись дуже відомого пасажу у Львові. Його було зруйновано на самому початку Другої світової війни – у 1939 році, коли на Львів, що тоді був у складі Польщі, впали перші авіабомби.

Про це сьогодні, під час прес-конференції на тему: «Відкриття у Львові інтерактивного музею Міколяша «Під золотою зіркою», повідомив Андрій Іонов.
За його словами, сьогодні він вже має розроблену робочу проектну документацію.

- Головна проблема, яка стримувала можливість відтворення пасажу, полягає у феномені галицької бюрократії. Я не хочу казати скільки я судів пройшов, але я посивів на тих судах. Це був і Вищий господарський суд, і Верховний суд. Зрештою, нам вдалося приватизувати руїни. Уявляєте – руїни в приватній власності? Тому що без приватної власності на руїни ми не могли нічого робити. Подвір’я пасажу складалося з різних клаптиків різних ділянок різних форм власності. І об’єднати їх – це судові процедури, - власник руїн аж сам дивується. 

Він каже, що до 2014 року у Львів приїжджали дуже серйозні швейцарські інвестори.

- Це – власники «Давосу». І вони годилися на той момент, це було ще до 2014 року, ще до війни, інвестувати в це подвір’я 70 млн євро. Але зрештою, наша галицька бюрократія зробила так, що вони сказали: «Дякую, нам нічого не треба в цій країні», - згадує він.
Андрій Іонов каже, що пасаж Міколяша – це паралельна пішохідна зона до проспекту Свободи.

- Ми могли би зайти у браму на вулиці Коперника і вийти наскрізно через браму на вулиці Вороного. В цій зоні був ресторан «Кришталевий палац», кав’ярні, магазині, два кінотеатри. Все це було під склом. Дотепер збереглася котельня, яка обігрівала цей простір, - розповідає він.

Краєзнавець Ірина Котлобулатова каже, що пасаж Міколяша збудували вже його нащадки.

- Це цілком заслуга зятя Міколяша, який оцінив використання придбаних земельних ділянок. Там були книгарні, були представництва світових кінофірм, різноманітні товариства там винаймали кімнати. Наприклад, там розташовувалося товариство короткохвильовиків, яке представило у 1932 році перший телевізор. Там був салон «Сітроен», - стверджує вона. 

Але в 1939 році під час бомбардування Львова це все стало руїнами.

- У 50 роки з тих уламків, які залишилися після бомбардування пасажу, було побудовано стіну, яка розділила пасаж на кілька частин. Частину пасажу віддали коледжу легкої промисловості. А частина стала двором, який довший час окуповували наркомани, - доповнює Андрій Іонов.

Ставши власником руїн, він вирішив відбудувати знаменитий пасаж. Проте наштовхнувся на опір керівництва освітнього закладу.

- На іншому кінці пасажу є коледж легкої промисловості, який не хоче аби через їхню територію ходили чужі люди. На тому подвір’ї в них зараз спортивний майданчик, який не використовують. І ще поставили фігуру Діви Марії, щоби ми не зайшли туди, - каже Андрій Іонов.

Хоча на цей момент проект реставрації вже прийшов дві містобудівельні ради та має ухвалу Львівської міської ради. 

- Ухвалою Львівської міської ради було виділено 300 квадратних метрів з того боку паркана для того, щоби можна було відтворити першу чергу пасажу Міколяша в абрисі або по периметру тої частини конструкції, де був салон «Сітроен» до тієї ділянки, де був ресторан Кришталевий палац. А далі ми наштовхнулися на протидію освітян, тому що вони нічого не хочуть міняти, - пояснює власник руїн.

Утім він переконаний, якщо не йому, то його нащадкам таки вдасться відтворити той незабутній інтерактивний простір пасажу і дух старого Львова.

Довідка
Пасаж Міколяша - торгова галерея, яка була розташована між вулицями Коперніка та Крутою, а з 1903 року – Сенкевіча (нині вул. Вороного). Пасаж важають першим у Львові сецесійним об’єктом. Його будівництво розпочали у 1896-1898, і тривало воно майже шести років. Роботи виконувала архітектурно-будівельна фірма Івана Левинського за проектом Івана Левинського та Альфреда Захаревича.

Пасаж Міколяша мав прізвище людини, яка була генератором ідеї його створення. Починався він з аптеки на Коперніка, 1, яка потім увійшла у склад акціонерного товариства, яке було створено для проекту «Пасаж». Він складався з проходу зі скляним накриттям, з дебаркадером, де були розміщені і ресторани, і кафе, і магазини, і кінотеатр. Між усім цим була крита прогулянково-відпочинкова зона. Взимку відвідувачі Пасажу могли зняти пальто і комфортно прогулюватися територією.

 

dailylviv.com

До теми

22:30 25 листопада 2021 р.

На місці центральних залізничних кас у Львові інвестору пропонують відкрити книгарню

Сесія Львівської міської ради затвердила інвестиційний проект «Створення книгарні з читацьким залом та мистецькими елементами на вул. Академіка В. Гнатюка, 20-22». Рішення підтримало 39 депутатів.

Рубрика: Культура

13:48 24 листопада 2021 р.

Чи потрібно хлопчикам гратися з ляльками?

Основними причинами короткочасного інтересу до ляльок у хлопчиків часто бувають допитливість, турбота про слабких, потреба у затишку, проживання певних життєвих ситуацій.

Рубрика: Культура

13:46 23 листопада 2021 р.

Як правильно вибрати картини для дитячої кімнати

З самого народження батьки намагаються оточити свою дитину виключно корисними речами. При цьому сила сприйняття дитини безпосередньо залежить від її віку. При облаштуванні кімнати варто спиратися на захоплення малюка та підкреслювати їх дрібницями. Гарним доповненням до інтер'єру стануть картини. А ми розповімо, як вибрати їх для дитячої кімнати.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу