Реставратори відновили у Львові дві історичні брами

10:28 10 липня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

30% загальної вартості реставрації сплачували мешканці будинків.

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 10 липня: «Нещодавно в історичній частині міста – на вулицях Мартовича, 8 та Дорошенка, 13 – були змонтовані дві відреставровані брами. Обидві брами реставрували місцеві фахівці у межах програми співфінансування проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини Львова» («GIZ» та ЛМР). За умовами програми частку від загальної вартості (30 %) реставрації сплачували мешканці будинків».

«Основні роботи на вулиці Мартовича, 8 полягали у виготовленні втрачених декоративних елементів та відновленні функціональності брами. Щоб повернути дверним полотнам автентичного вигляду, їх покрили фарбою і встановили за металевими решітками скляні шиби, які легко можна відкрити і помити зсередини. За результатами дослідження на первинне пофарбування чорний колір старої брами замінили на зелений, оскільки саме цей колір присутній в оформленні сходової клітки будинку», – поінформували також у міськраді.

«На вулиці Дорошенка, 13 столярі модернізували існуючу браму, яка була в досить незадовільному стані. Було розроблене креслення брами, за яким, на прохання мешканців, у дверні стулки інтегрували віконні отвори. Таким чином, у під’їзд буде потрапляти денне світло. Також виготовлено нові дверні тафлі – їх майстри виконали з дуба. Загалом упродовж 2010-2017 років у межах програми співфінансування реставрації дерев’яних вікон та брам, було відновлено понад 150 вхідних дверей (з них близько 20 металевих)», – повідомили також сьогодні, 10 липня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

11:30 2 грудня 2021 р.

Львівські подарунки дітям з сімей переселенців зі Сходу: біля ялинки у костелі

Львів’ян запрошують долучиться до благодійної акції з нагоди дня святого Миколая, яка відбудеться в костелі святого Антонія Падуанського (вул. Личаківська, 49).

Рубрика: Культура

17:36 30 листопада 2021 р.

Алегоричну скульптуру Моцарта від Моцартеуму та Линів залишать на площі Маланюка у Львові

Депутати Львівської міської ради не підтримали петиції про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка. Рішення не набрало потрібної кількості голосів, тож скульптура залишиться на цій площі.

Рубрика: Культура

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу