"Радянський Союз" живе і вицвітає в українських бібліотеках

15:11 26 вересня 2013 р.

Книги з двадцяти Форумів видавців у Львові майже не потрапляють у публічні бібліотеки - немає на це ані державних, ані меценатських коштів.

Минулого тижня офіційно завершився XX Форум видавців у Львові. 360 авторів, 220 видавництв та понад 100 тисяч книг – усе це побачили відвідувачі на такому святі книги. Щоправда, такий фест обмежився  44 локаціями.  А звичайні бібліотеки, ті, що ми тепер називаємо публічними,  користають з форуму небагато – переважно роздають безкоштовні перепустки на певні його події . Принаймні так говорили у кулуарах самі працівники районних книгозбірень. Жодних поповнень фондів у цих книгозбірнях після 10-17 вересня, за словами бібліотекарів,  не очікують, бо коштів на це немає. 

За словами прес-секретаря форуму Ольги Філіпової, Форум видавців щорічно співпрацює з бібліотеками.

«Цьогоріч ми, наприклад, направимо у бібліотеки найкращі книги Форуму», - розповіла «ЩЛ» Ольга Філіпова. Звісно, що кількість таких книг залежить тільки від доброї волі видавців або щедрості меценатів. На друге сподіватися сьогодні важко. 

От і маємо ситуацію, що більше половини книг у публічних районних бібліотеках  - ще з радянських часів. При чому величезна кількість - російською мовою та з відвертою комуністичною пропагандою. 

«Основне джерело поповнення фондів бібліотек – це, звичайно, державна  та місцева підтримка, - прокоментувала «ЩЛ» начальник департаменту культури Львівської міської ради Ірина Подоляк. – Крім того, бібліотекам допомагають благодійники, підприємці, небайдужі читачі. Бібліотеки повинні  використовувати будь-яку можливість, щоб поповнити фонди».

Сучасну літературу у багатьох бібліотеках взяти просто так неможливо. Нові і популярні книги - на вагу золота. Тому, щоб почитати їх удома, доводиться нерідко залишити грошову заставу. А це як мінімум 20 гривень…

Марта Кобринович, для «Щоденного Львова».

На фото: книги про незалежну Україну можна розмістити на одному столику районної бібліотеки.

До теми

11:24 22 січня 2021 р.

У Трускавці за 20 млн грн відновлять зрубну віллу, збудовану без жодного цвяха

Музей Біласа у Трусавці відновлять у межах проєкту «Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею Михайла Біласа» або вілла «Гопляна», який переміг у конкурсі секторальної бюджетної підтримки ЄС.

Рубрика: Культура

16:09 21 січня 2021 р.

Миколаївську фортецю-пам'ятку замислили перетворити на... піщаний кар'єр

Комунальне підприємство Львіської обласної ради “Реставрація замків і палаців Львівщини” підробило документацію на користь приватного замовника - Львівська облдержадміністрація проти цього.

Рубрика: Культура

11:51 19 січня 2021 р.

Водохреща: у Львові на площі Ринок один капелан освятив воду

Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Львові не було традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення. Однак мешканці, дотримуючись заходів безпеки, можуть упродовж дня прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуару — її зранку освятив капелан міської ради отець Павло Дроздяк.

Рубрика: Культура

16:16 18 січня 2021 р.

"Плакальниця": на Личаківському кладовищі споруджують пам’ятник Мирославу Скорику

На Личаківському кладовищі у Львові, розпочали спорудження пам’ятнка композиторові, Герою України Мирославу Скорику. Меморіал планують звести до річниці смерті видатного композитора на місці його поховання.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу