Презентація книги Маркіяна Шашкевича «Читанка для діточок» (відеотрансляція)

14:08 18 вересня 2017 р.

У понеділок, 18 вересня, о 15.00 у Прес-клубі відбудеться презентація книги Маркіяна Шашкевича «Читанка для діточок» (адаптований текст), виданої ТОВ «Видавничий дім «Українська мить» для вчителів середніх шкіл Львова та області.

Презентація відбудеться за участі керівника департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомири Мандзій.

Інші спікери презентації:
Микола Стефанчук, директор ТОВ "Видавничий дім "Українська мить";
Юрій Баланюк, заступник голови Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса;
Роман Грицьків, директор Мистецького фонду імені короля Данила;
Богдан Пісний, благодійник.

Довідка

“Читанка” - перший шкільний підручник, укладений живою народною українською мовою (підготований до друку у грудні 1836 року, видавали його в 1850 та 1853 роках). Пізніше назва "читанка" стала популярною в Україні, під її впливом навіть підручники для старших класів і гімназій аж до початку ХХ ст. називали читанками.

Маркіян Шашкевич - творець нової української літератури і українського національного відродження в Галичині. Ідейна і творча спадщина М.Шашкевича стала скарбом для українського просвітництва.

Автори ідеї та керівники проекту: Степан Кубів, Олександр Святоцький, Ярема Гоян, Микола та Руслан Стефанчуки. Проілюстровано книгу малюнками академіка Василя Касіяна.

Видання здійснено за підтримки Мистецького фонду імені короля Данила, Національної світлинотеки «Українська мить» та Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

18:34 25 січня 2022 р.

На Львівщині у громадському транспорті заборонена російська попса: пасажири поскаржаться на 112

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області діє обмеження на використання аудіовізуальних творів російських артистів у громадському транспорті.

Рубрика: Культура

18:00 24 січня 2022 р.

У Львові туристи з України вже не просять гіда переходити на російську мову

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області, на території Львівщини під час проведення екскурсій, діють обмеження на використання російської мови. Виняток - екскурсії для туристів з іноземних країн.

Рубрика: Культура

13:19 24 січня 2022 р.

У Львові талановитий артист державного підприємства став заслуженим

Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського №27/2022 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» чотирьох діячів культури Львівщини відзначили державними нагородами.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу