Презентація книги Маркіяна Шашкевича «Читанка для діточок» (відеотрансляція)

14:08 18 вересня 2017 р.

У понеділок, 18 вересня, о 15.00 у Прес-клубі відбудеться презентація книги Маркіяна Шашкевича «Читанка для діточок» (адаптований текст), виданої ТОВ «Видавничий дім «Українська мить» для вчителів середніх шкіл Львова та області.

Презентація відбудеться за участі керівника департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомири Мандзій.

Інші спікери презентації:
Микола Стефанчук, директор ТОВ "Видавничий дім "Українська мить";
Юрій Баланюк, заступник голови Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса;
Роман Грицьків, директор Мистецького фонду імені короля Данила;
Богдан Пісний, благодійник.

Довідка

“Читанка” - перший шкільний підручник, укладений живою народною українською мовою (підготований до друку у грудні 1836 року, видавали його в 1850 та 1853 роках). Пізніше назва "читанка" стала популярною в Україні, під її впливом навіть підручники для старших класів і гімназій аж до початку ХХ ст. називали читанками.

Маркіян Шашкевич - творець нової української літератури і українського національного відродження в Галичині. Ідейна і творча спадщина М.Шашкевича стала скарбом для українського просвітництва.

Автори ідеї та керівники проекту: Степан Кубів, Олександр Святоцький, Ярема Гоян, Микола та Руслан Стефанчуки. Проілюстровано книгу малюнками академіка Василя Касіяна.

Видання здійснено за підтримки Мистецького фонду імені короля Данила, Національної світлинотеки «Українська мить» та Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

09:24 27 листопада 2020 р.

На Львівшині закінчують реставрувати дерев’яну церкву лемківського стилю, якій майже 200 років

Львівщина славиться найбільшою кількістю архітектурних пам’яток серед інших областей. Зокрема, в регіоні налічують близько однієї тисячі дерев’яних храмів. Один із них завершують реставрувати у селі Глиниці на Яворівщині. Це дерев’яна церква 1821 року, яка має дві посвяти - Св. Апостолів Петра і Павла та (першу) Різдва Пресвятої Богородиці.

Рубрика: Культура

18:27 24 листопада 2020 р.

Визначено лавреатів обласної премії з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості

На Львівщині обрали найкращі твори та роботи з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу