Премією імені Василя Стуса удостоєно львів’ян і лучанина (доповнено відеосюжетами)

14:46 15 січня 2014 р.


Фото: radiosvoboda.org

Співачка Руслана Лижичко, фронтмен «Океану Ельзи» Святослав Вакарчук і лідер гурту «Тартак» Сашко Положинський стали її лауреатами за активну громадську позицію на Євромайдані.

Між тим у журі щорічної премії імені Василя Стуса наголошують, що обирати переможців було, як ніколи, складно, адже, у зв’язку з останніми подіями, такої нагороди заслуговує кожен. «Цьогорічну премію імені Василя Стуса присвятили Євромайдану, адже це – без сумніву, подія історичного масштабу», – наголошує почесний президент українського відділення міжнародного ПЕН-клубу, колишній дисидент і публіцист Євген Сверстюк.

За його словами, критерії визначення лауреатів були, як і завжди, простими: їх імена мали бути присутні в українському культурному просторі, а самим їм повинна бути притаманна культура Василя Стуса та його дух. «Культура Василя Стуса – це поняття таке, яке до всіх не прикладеш. Але цьогорічна премія особлива, сьогодні вона могла би бути вручена сотням людей з Майдану. І то була дуже велика проблема вибрати зірок,бо їх багато. Ми вибрали за традицією трьох», – зауважує Сверстюк.

Положинський і Руслана не впевнені, чи заслуговують премії

Один із номінантів – лідер гурту «Тартак» Сашко Положинський. Він каже, був щиро здивований, коли дізнався про те, що він – серед номінантів. 

«Я взагалі ніколи не знав про її існування, якщо чесно. Я далекий від премій різних нагород. Зателефонували, сказали, що присудили мені премію. Я намагався переконати, що вони помилилися, не тій людині вручили премію, але мене заспокоїли, сказали, що грошей давати не будуть. Це мене трошечки заспокоїло, бо якби давали гроші, я би спитав: «За що?». Я гроші звик заробляти», – каже співак.  

В цілому ж Положинський переконаний, що наразі хоч і активно присутній в українському інформаційному просторі, однак набагато пасивніший на громадській ниві, ніж, наприклад, у 2004-2008 роках. Не впевнена, що заслуговує на таку відзнаку, і співачка Руслана Лижичко, яка теж серед цьогорічних лауреатів премії.

«Я не знаю, чи я вже так багато зробила, чи я дійсно гідна такого великого диплому. Мабуть, є дуже багато людей, які зробили те саме, що і я, і вони гідні цього диплому. З вашого дозволу я віднесу його на Майдан і там покладу його на сцені», – говорить співачка.

А фронтмен «Океану Ельзи» Святослав Вакарчук написав у своєму «Twitter»: «Сьогодні отримав премію ім. Василя Стуса з рук Євгена Сверстюка. Одна з небагатьох відзнак в моєму житті, отримати яку для мене – честь! Якби в Україні був хоча б мільйон людей з такою волею і принципами як у Василя Стуса, думаю,ми б були серед найвпливовіших націй світу!».

Про це повідомляє журналіст «Радіо Свобода» Софія Середа.

Натомість про те, що сказав після нагородження премією імені Василя Стуса лідер гурту «Океану Ельза», «Щоденний Львів» інформував у повідомленні «Українці є інтелектуально лінивою нацією, – Вакарчук (відео)».

dailylviv.com

До теми

12:45 27 січня 2021 р.

Народні доми у горах Львівщини перетворюють на туристичні етнофолькцентри

У південній частині Самбірського району у селах Лімна (Турківської громади) і Бітля (Боринської громади) реконструюють Народні доми. Це стало можливим за ініціативи Львівської обласної державної адміністрації і за «Програмою секторальної підтримки ЄС. Львівщина».

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу