Понад 15 тисяч відвідувачів за три дні прийняли львівські музеї
14:35 20 травня 2025 р.
В рамках цьогорічної світової ініціативи «Міжнародний день музеїв» у Львові 27 музеїв провели понад 60 унікальних та цікавих подій. Відтак за три дні культурні установи відвідали 15 155 людей.
Щороку програма формується на кілька днів. Це зручно, аби музеї не були надто перевантажені і змогли прийняти більше охочих. Серед відвідувачів були як містяни, так і туристи. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Особливістю цьогорічного проєкту у Львові став музейний квест. У ньому взяло участь 9 музеїв: Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові; Дім Франка; Львівський музей історії релігії; Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору»; Музей «Львів Стародавній»; Інтерактивний музей «D.S.Таємна аптека»; Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові; Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького; Музей у темряві «03:00». За умовами квесту потрібно було відвідати 9 музеїв, поставити у кожному з них штамп, опісля чого зареєструватись в Центрі туристичної інформації, щоб взяти участь в розіграші призів від партнерів. Пройти квест до кінця вдалось 98 учасникам.
«Я сама з Полтави, поїхала у Львів на тиждень відпочити і відсвяткувати день народження. Їздила сама, не знала, що робити ці дні. Дякую за таку круту ініціативу, це справді було дуже круто і захопливо. Деякі музеї, на жаль, було складно відвідати через великі черги. Але усі музеї – це просто скарб, дізналась багато нового і цікаво. Відкрила для себе мистецтво з іншого боку, це було неймовірно», – поділиться відгуком у соцмережах Ангеліна, якій вдалось пройти квест до кінця.
«Ініціатива супер. Заохочуєте пізнавати своє рідне місто і довідуватись щось нове і цікаве. Пройшли за вихідні. На жаль, не потрапити на екскурсію в музей у темряві, але ще надолужимо», – розповідає пані Ірина, учасниця квесту.
Загалом, з року в рік Міжнародний день музеїв у Львові чекає все більша кількість людей. Адже саме в ці дні для відвідувачів відкривають свої двері навіть ті музеї, які закриті протягом року. До того ж багато музеїв починають експериментувати з форматами, аби бути доступними та прогресивними для усіх вікових категорій.
«Цього року у нас в музеї було дуже багато відвідувачів. Більше, ніж минулого року, до прикладу. Для нашого музею такі акції важливі, адже дають можливість популяризувати наукові знання та наші колекції. Також це додатковий майданчик для промоції нашої експозиції та виставкових проєктів», – зауважує Анастасія Савицька, кандидатка біологічних наук, керівниця лабораторії науково-музейної комунікації та експозиції Державного природознавчого музею НАН України.
Одним із музеїв, який став приємний відкриттям цього року був Музей хвороб людини. Його історія тягнеться ще з 1896 року. Тут зібрано понад 2000 експонатів. Для широкого загалу музей був закритий. Втім віднедавна, побачивши велике зацікавлення, нове керівництво запустило екскурсії, які стали популярними, особливо серед туристів.
«Після оглядин нашого музею відвідувачі часто змінюють ставлення до свого здоровʼя і задумуються про шкідливі звички. Тобто ми виконуємо не лише пізнавальну чи наукову роботу, а це важливо», – говорить Володимир Федьків, відповідальний працівник Музею хвороб людини.
Нагадаємо, щороку Міжнародна рада музеїв ICOM проголошує тему Міжнародного дня музеїв і цьогоріч вона звучала так: «Майбутнє музеїв у спільнотах, що швидко змінюються».
«Музеї – це не лише портал поколінь та історії чи місце, де просто оживають експонати. Сьогодні це простори діалогу, переосмислення та розвитку. Разом формуємо нове бачення, аби музеї були цікавими як для туриста, так і формували свідому спільноту у мусті», – коментує Христина Лебедь, керівниця управління туризму Львівської міської ради.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook