Пішов у вічність видатний львів’янин Володимир Патик

21:24 28 серпня 2016 р.

  • 0
  • 1965


Фото: ukrinform.ua

28 серпня о 12.30 помер на 90-му році життя один з найвидатніших художників в українському малярстві другої половини ХХ століття.

На 9 вересня була заплановано відкриття персональної виставки Володимир Патик з нагоди 90-річчя. Володимир Патик народився  9 жовтня 1926 року в селі Чорний Острів на Жидачівщині, навчався в художньо-промисловій школі, у 1953-му закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва.

Його син згадував: «На вулиці Павлова було помешкання Романа Сельського. Ввечері тато йшов до Романа Юліановича і ділився враженнями від дня. Це існувало десятиліттями. Вони колєґували сім'ями, їздили разом відпочивати, на пленери. В кінці 50-хх рр роботи Володимира Патика і Романа Сельського подібні чимось, бо вони разом ходили на пленери. Сельський був головою Артесу і свого часу привозив до Львова багато виставок. Тут були роботи Матісса, Модильяні. Сельський вчився у Фернана Леже».

У 1999 році Володимиру Патику присуджено Шевченківську премію за серію робіт «Земля Шевченка» і твори останніх років. Щодо церемонії прощання і поховання буде додатково проінформовано. Про це повідомили сьогодні, 28 серпня, в агенції Укрінформ.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

14:30 14 листопада 2018 р.

Вселенський патріарх запевнив, що надасть автокефалію Українській церкві

Вселенський патріарх Варфоломій звернувся до українців у річницю Голодомору й розповів про те, чому він прийняли рішення надати автокефалію Українській православній церкві.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 351

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Терещенко, якого чекали!

Рубрика: Політика

"Пам'ятай" жертв у Самборі

Рубрика: Історія

Погіршення стоматологічного здоров'я львів'ян

Рубрика: Медицина

Усім капеланам - статус УБД

Рубрика: Культура

Знеструмлення ОТГ на Львівщині

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу