Останню оперу Пуччіні у Львові поставили он-лайн мистці з п'яти країн світу

15:22 27 листопада 2020 р.

На сцені Львівської національної опери за правилами карантину відбулася прем’єра опери «Турандот» Дж. Пуччіні - вперше за 120-річну історію театру.

До команди постановників залучили міжнародну команду митців із п’яти країн світу на чолі з відомим польським режисером Міхалом Знанецьким. Через карантин прем'єру двічі переносили. Врешті, було прийняте рішення працювати он-лайн. Для режисера Міхала Знанецького, балетмейстерки Діани Теохарідіс (Аргентина), сценографа Луіджі Скольйо (Італія) забезпечили екран та інтернет-зв’язок, щоб сцена театру була як на долоні. Така віддалена робота тривала 17 днів, і Міхал Знанецький назвав її найбільшим досягненням постановки у Львові.

Для постановки було пошито 186 костюмів, які розробила польська художниця Малгожата Слоньовська. У художньому освітленні використано 120 прожекторів. 

Три прем’єрні вистави відбулися з аншлагом, однак згідно із чинними карантинними нормами у залі було лише 362 слухачі. 

Оскільки прем’єру присвятили медичним працівникам, то близько 150 лікарів запросили на перші три вистави безкоштовно. 

Наступні вистави опери «Турандот» Дж. Пуччіні – 10 та 11 грудня.

Театр ім. Марії Заньковецької у Львові пішов на карантин

Визначено лавреатів обласної премії з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості

 

dailylviv.com

До теми

13:37 4 березня 2021 р.

Володимиру Івасюку - 72, на цвинтар прийшли львів'яни

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 72 роки від дня народження композитора, поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Володимира Івасюка. У Львові на Личаківському кладовищі спільною молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять видатного композитора.

Рубрика: Культура

18:23 2 березня 2021 р.

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

Керівник Музею народної архітектури і побуту у Львові імені К. Шептицького Роман Назаровець прийняв рішення перейти на інше місце праці. Виконувачем обов’язків керівника музею буде заступник директора Сергій Ципишев.

Рубрика: Культура

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу