Обвал частини даху пам'ятки архітектури в Олеську розслідуватимуть відповідні органи

20:36 4 січня 2020 р.

У п’ятницю, 3 січня, обвалилася частина даху будівлі колишнього костелу капуцинів на вулиці Замковій у селищі Олесько в Буському районі. Це пам’ятка архітектури національного значення, яка є на балансі Львівської ОДА, але ще 2012-го її передали Львівській галереї мистецтв для використання як фондосховища.

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

Обвалилася частина дерев’яних конструкцій даху. Муроване склепіння витримало, воно є наразі стійким. Тому музейні експонати не пошкоджені, і люди не постраждали.

На місці тривають протиаварійні заходи. Зокрема, склепіння потрібно тимчасово накрити плівкою, щоб вберегти від намокання, в разі дощу чи снігу.

Львівська обласна державна адміністрація від початку тримає ситуацію на контролі: про неї знають у Міністерстві культури, молоді і спорту, на місце відразу ж прибули представники департаменту архітектури і містобудування облдержадміністрації, йдеться у повідомленні 

Проте вже ввечері, 3 січня, Львівська галерея мистецтв поширила в соцмережах допис із звинуваченням облдержадміністрації у небажанні передати пам’ятку Міністерству культури, у бездіяльності при аварійній ситуації та інших смертних гріхах - впродовж 10 років.

“Ми не можемо відповідати за діяльність і рішення попередньої влади. Можемо відповісти за власні кроки. Разом із тим, маємо низку запитань до керівництва галереї мистецтв. Зокрема, чому у світлинах до допису не продемонстровано нова підпокрівельна плівка, натягнута на нових дерев’яних балках з іншого боку обваленої конструкції даху пам’ятки архітектури національного значення?” - каже заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод.

У Галереї мистецтв, як підтверджують в департаменті архітектури та містобудування Львівської ОДА, немає відповідного  дозволу на проведення реставраційних робіт, протиаварійних робіт чи реконструкції, що є кримінальним правопорушенням. Це також означає, що нема технічного проекту організації робіт і відповідного нагляду за їх проведенням, дотримання техніки безпеки і охорони праці робітників на цьому об’єкті.

Львівська обласна державна адміністрація вважає неприпустимими дії, які ставлять під загрозу не лише збереження нашої культурної та історичної спадщини, але найголовніше - життя та здоров’я працівників, робітників та відвідувачів галереї.

“Нам дуже прикро, що відповідальність за власні помилки намагаються перекласти на когось іншого. Надалі оцінку цим діям керівництва галереї і ситуації, яка сталася, мають дати відповідні органи", - наголосив Юрій Холод.

Довідко ЛОДА

Охоронний договір від грудня 2012 року зобов’язує користувача - тобто, Львівську галерею мистецтв - утримувати в належному стані, проводити наукові дослідження, виготовляти ПКД та реставрувати пам’ятку архітектури національного значення 1739 року колишній костел Капуцинів. (Фото договору додаємо)

У липні 2019 року в Олеську, на колишньому костелі капуцинів, працювала комісія, у складі представників Галереї, Львівської ОДА та Державної служби надзвичайних ситуацій. Вона визнала потребу реставрації даху пам’ятки.

10 липня галерея звернулася до департаменту щодо надання дозволу на проведення робіт на пам’ятці. Львівська ОДА відмовила, повідомивши, що роботи на пам’ятці можуть бути проведені лише при умові виготовлення ПКД. Виготовлення ПКД не передбачено Програмою охорони і збереження культурної спадщини з метою недопущення розпорошення коштів. До того ж, це завдання взяла на себе Галерея в охоронному договорі. Про інші варіанти співпраці до цього часу не йшлося.

Щодо передачі пам’яток на баланс Міністерства культури, молоді і спорту:

У березні 2019 року Львівська обласна рада дала згоду на передачу цієї та інших пам’яток на баланс Мінкульту. Це означає передачу інвентаризаційних справ і технічних паспортів.

За рахунок коштів обласного бюджету Львівська ОДА виготовила технічні паспорти замків, які планувалося передати Міністерству культури, молоді та спорту.  Також департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА забезпечив реєстрацію цих пам’яток у Фонді держмайна, про що ми маємо витяги. Відтак, після доручення голови ЛОДА Маркіяна Мальського про передачу пам’яток, 23 серпня 2019 року ми звернулися з відповідним листом до Міністерства культури. Відповіді не отримали. Міністерство перебуває на стадії реорганізації, тому, можливо, саме через це її довелося чекати.

dailylviv.com

До теми

22:30 25 листопада 2021 р.

На місці центральних залізничних кас у Львові інвестору пропонують відкрити книгарню

Сесія Львівської міської ради затвердила інвестиційний проект «Створення книгарні з читацьким залом та мистецькими елементами на вул. Академіка В. Гнатюка, 20-22». Рішення підтримало 39 депутатів.

Рубрика: Культура

13:48 24 листопада 2021 р.

Чи потрібно хлопчикам гратися з ляльками?

Основними причинами короткочасного інтересу до ляльок у хлопчиків часто бувають допитливість, турбота про слабких, потреба у затишку, проживання певних життєвих ситуацій.

Рубрика: Культура

13:46 23 листопада 2021 р.

Як правильно вибрати картини для дитячої кімнати

З самого народження батьки намагаються оточити свою дитину виключно корисними речами. При цьому сила сприйняття дитини безпосередньо залежить від її віку. При облаштуванні кімнати варто спиратися на захоплення малюка та підкреслювати їх дрібницями. Гарним доповненням до інтер'єру стануть картини. А ми розповімо, як вибрати їх для дитячої кімнати.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу