Об’єктивні та атрактивні ЗМІ замінять політично замовні, – експерт

10:06 21 травня 2016 р.

Круглий стіл організували ГО

Круглий стіл організували ГО "Медіаварта" і ЛОГО "Львівський прес-клуб" за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).
Фото: Львівський прес-клуб

Медіабізнес – це певний елемент більшої системи, яка в Україні називається «система політичної корупції» та має один ключовий важливий елемент, – інвестиція в політику і як наслідок – у владу. І є найбільш вдалою та прибутковою інвестицією.

Таку думку висловив під час круглого столу на тему: «Участь медіавласників в управлінні ЗМІ», який відбувся у Львівському прес-клубі, директор Львівського медіафоруму Остап Процик.

- Для того, щоби цю владу здобути, ти інвестуєш в медіа, щоби через них контролювати свідомість і мотивувати людей просувати ту чи іншу партію. Безперечно, ці гроші пізніше відбиваєш не з рекламних доходів. А з відкотів, корупції та інших речей, які тоді дає доступ до влади, - вважає він.
Іншої причини, чому багатії вкладають гроші в ЗМІ, він не бачить.

- Коли дивишся на баланси медіа, то не розумієш, чому свідомі та притомні люди ними володіють, бо це є суцільні збитки, - каже Остап Процик. 

Але, на його думку, дуже швидко ці інвестиції в політичний імідж стануть також збитковими. Адже зараз, з розвитком технологій, читач, глядач та слухач отримує доступ до різних ресурсів, має можливість порівнювати і  дуже легко відмовляється від ЗМІ, яке його розчарувало чи надокучило, на користь іншого джерела інформації.

-  Раніше не знали, чи замовчує якусь тему газета «Сільські вісті», яку читали у віддаленому гірському районі, чи ні. Але дуже швидко буде доступ до будь- яких джерел інформації для всіх. І тоді ключовим буде не володіння тим чи інших каналом, тому що канал можна буде створити одним кліком. І тут вступає інший фактор: репутація, об’єктивність, атрактивність та купа інших речей, які будуть зумовлювати успішність медіа, - зауважив він. 

Також, на його думку, багато редакційних колективів мріють не про те, щоби знайти нового власника, а щоби самим стати власниками .

- Для багатьох медіа, особливо для тих, які зараз стоять перед роздержавленням, було би добре стати власниками. Для них це є мрією, щоби й економічна ситуація, і рекламний ринок був би таким, щоби самі редакційні колективи стали власниками цих медіа. І, включившись в боротьбу за рекламні гроші, могли би самостійно існувати, а не потребували би шукати додаткових інвесторів, - каже Остап Процик.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

18:34 25 січня 2022 р.

На Львівщині у громадському транспорті заборонена російська попса: пасажири поскаржаться на 112

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області діє обмеження на використання аудіовізуальних творів російських артистів у громадському транспорті.

Рубрика: Культура

18:00 24 січня 2022 р.

У Львові туристи з України вже не просять гіда переходити на російську мову

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області, на території Львівщини під час проведення екскурсій, діють обмеження на використання російської мови. Виняток - екскурсії для туристів з іноземних країн.

Рубрика: Культура

13:19 24 січня 2022 р.

У Львові талановитий артист державного підприємства став заслуженим

Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського №27/2022 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» чотирьох діячів культури Львівщини відзначили державними нагородами.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу