Новопризначені запрошені іноземні фахівці зобов’язані вивчити українську мову, – фахівець

17:03 17 грудня 2014 р.

Фото до новини


Фото: unian.ua

Кожен, хто живе в Україні, повинен знати українську мову, незалежно від того, чи є він держслужбовцем, чи ні. Але нараховувати доплату чиновникові тільки тому, що він спілкується державною мовою – неправильно.


Відео: Львывський прес-клуб

Про це в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему «Як державному службовцеві оволодіти державною мовою згідно з його рангом. Результати конкурсу радіодиктанту» повідомила переможець конкурсу, головний спеціаліст відділу освіти Яворівської РДА Зоряна Мірило.

За її словами, знання мови – це генетично успадкований фактор. Вона також вважає, що новопризначені запрошені іноземні фахівці просто зобов’язані вивчити українську мову і користуватися нею в роботі. А як і коли вони її вивчать – про це вже нехай думають ті, хто їх запросив і призначив.

Однак, Зоряна Мірило каже, що якби вона приїхала в іншомовне середовище, то їй би було важко адаптуватися. Навіть якщо мова йде про українське село зі своєрідними діалектизмами.
Держслужбовець також зізналася, що вона та її колеги із задоволенням беруть участь у радіодиктантах з власної ініціативи, бо їм цікаво знати свій мовний рівень. А щодо обіцяних призів, подарунків, то переможці на них тільки очікують. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів