На вул. Князя Романа відкрили РадіоГараж. Львову це коштувало 2,8 млн грн

14:36 30 червня 2021 р.

У Львові відкрили міждисциплінарний простір «РадіоГараж», в основі якого лежить звук, мистецтво та технології. Новий медіа-мистецький осередок було облаштовано у приміщенні старого гаражу на першому поверсі в історичному будинку Львівського радіо (вул. Князя Романа, 6).

«Те, що я тут бачу, дійсно варте уваги. Скоро ми приведемо весь будинок до пуття і він буде храмом для молодих людей мистецтва та журналістики. Взагалі програма «Фокус на культуру», з якою ми почали працювати торік та плануємо розвивати її наступні 5 років, – це те, що дає поштовх для розвитку міста та людей.

Коли мене питають про те, яким би я хотів бачити Львів у майбутньому – то я його бачу меккою для всіх художників, митців, скульпторів та музикантів. Я б хотів, щоб вони з усього світу приїжджали до Львова та творили тут, і якщо дійсно так буде – то Львів стане столицею світу.

Хочу додати, що міська рада нікому приміщення не дає. Щодо цього будинку було багато різних ідей і я дійсно радий, що саме ви змогли відстояти свою. Особлива подяка пані Мирославі Лубкович за те, що вона є хранителькою добрих традицій та водночас показує правильний рух вперед», – сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.

«РадіоГараж» – це складова частина музею Львівського радіо. У цьому просторі концентруватиметься навчання, експерименти, дослідження і дискусія на межі мистецтва, науки, технологій та акустики.

У 2020 році розпочалися роботи із відновлення, консервації, розробки нової концепції, дизайну і ремонтні роботи у просторі «РадіоГаражу». Цей простір є місцем для відкритих публічних подій, експериментальної галереї-лабораторії, яка, крім традиційних форм та жанрів мистецтва, має особливий фокус – мистецтво нових технологій, а саме радіо-мистецтво, звукове мистецтво, інтерактивні медіа та інше.

Важливим для проекту є також зміщення фокусу з візуального сприйняття до таких чуттів, як звук і дотик. Це буде простір для навчання і практикування, для складання пристроїв, які працюють з радіохвилями.

Складовою простору «РадіоГаражу» є галерея-лабораторія для роботи із звуком. У цьому просторі планують до прослуховування твори звукових мистецтв як академічного музичного мистецтва, так і експериментального.

«Це приміщення в центрі міста вдалося перетворити в такий центр завдяки ініціативі Мирослави Лубкович, керівниці Львівського радіо. Вона об’єднала довкола себе людей, які хочуть покращувати наше місто і твердо слідують своїм бажанням і мріям. Саме потужна синергія цих всіх людей допомогла реалізувати цей проєкт. Нам вдалося не просто зберегти цей простір, а оперативно відновити це місце і вдихнути в нього нове життя.

Сподіваюсь, що цей простір стане для кожного з вас близьким, рідним, вам завжди буде хотітись сюди прийти, відвідувати всі його майбутні класні, прогресивні, культурні події, отримувати нові знання, досвід, плекати нові ідеї і сенси. Львів обрав собі одним з орієнтирів створення все більше нових, креативних просторів для людей. Це одне з таких місць, яке сьогодні з’являється на культурній мапі Львова», – зазначила Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку ЛМР.

Для відкриття простору було проведено реставрацію вхідних брам з вул. Князя Романа та з вул. О. Нижанківського, які перебували у занедбаному стані, відреставровано старовинні металеві сходи та перила з першого поверху до підвалу. Також було відреставровано саме приміщення, в якому виявлено орнаментальні розписи на стінах та залишки підлоги зі скляних блоків відомої фірми «Luxfer». Для збереження історії виготовлення таких скляних віконечок (люксферів) було замовлено у львівського художника Олеся Дзиндри та встановлено з вул. Князя Романа для потрапляння та заломлення денного світла у підвал «РадіоГаражу». На всі ці роботи та закупівлю необхідного обладнання з міського бюджету було скеровано 2,8 млн грн.

Зазначимо, що 8 липня у приміщенні «РадіоГаражу» планується презентація грантового проекту Львівського радіо «Тільки у Львові: Тонько, Щепко і всі-всі-всі» як переможця конкурсу «Фокус на культуру». В рамках проекту – представлення раннього періоду історії Львівського радіо та імен, пов’язаних з ним (підготовлено інсталяційну виставку та електронну книгу).


dailylviv.com

До теми

16:02 21 жовтня 2021 р.

У Львові постав оновлений скорботний Христос

У межах українсько-польської програми «Збереження спільної культурної спадщини» відреставрували колону з фігурою скорботного Христа, що на вул. Зеленій у Львові.

Рубрика: Культура

12:56 21 жовтня 2021 р.

Зали Львівського музею історії релігії відреставрують за 20 млн грн

За гроші держбюджету відреставрують ще один об’єкт на Львівщині. Йдеться про експозиційні зали Львівського музею історії релігії. Орієнтовна вартість реставраційних робіт складає близько 20 млн гривень.

Рубрика: Культура

11:46 20 жовтня 2021 р.

У Львові Іван Остапович перезапустить міське управління культури

Відтепер управління культури Львівської міської ради очолюватиме Іван Остапович, який упродовж останніх 4 років був директором Львівського будинку органної та камерної музики.

Рубрика: Культура

22:42 19 жовтня 2021 р.

У Львові слухають музику, яку забороняли тоталітарні режими Сталіна і Гітлера (відео)

У Львові прозвучали симфонічні твори репресованих композиторів, написані у концтаборах, та політичних вигнанців з радянської України й нацистської Німеччини.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу