На вул. Князя Романа відкрили РадіоГараж. Львову це коштувало 2,8 млн грн

14:36 30 червня 2021 р.

Фото до новини

У Львові відкрили міждисциплінарний простір «РадіоГараж», в основі якого лежить звук, мистецтво та технології. Новий медіа-мистецький осередок було облаштовано у приміщенні старого гаражу на першому поверсі в історичному будинку Львівського радіо (вул. Князя Романа, 6).

«Те, що я тут бачу, дійсно варте уваги. Скоро ми приведемо весь будинок до пуття і він буде храмом для молодих людей мистецтва та журналістики. Взагалі програма «Фокус на культуру», з якою ми почали працювати торік та плануємо розвивати її наступні 5 років, – це те, що дає поштовх для розвитку міста та людей.

Коли мене питають про те, яким би я хотів бачити Львів у майбутньому – то я його бачу меккою для всіх художників, митців, скульпторів та музикантів. Я б хотів, щоб вони з усього світу приїжджали до Львова та творили тут, і якщо дійсно так буде – то Львів стане столицею світу.

Хочу додати, що міська рада нікому приміщення не дає. Щодо цього будинку було багато різних ідей і я дійсно радий, що саме ви змогли відстояти свою. Особлива подяка пані Мирославі Лубкович за те, що вона є хранителькою добрих традицій та водночас показує правильний рух вперед», – сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.

«РадіоГараж» – це складова частина музею Львівського радіо. У цьому просторі концентруватиметься навчання, експерименти, дослідження і дискусія на межі мистецтва, науки, технологій та акустики.

У 2020 році розпочалися роботи із відновлення, консервації, розробки нової концепції, дизайну і ремонтні роботи у просторі «РадіоГаражу». Цей простір є місцем для відкритих публічних подій, експериментальної галереї-лабораторії, яка, крім традиційних форм та жанрів мистецтва, має особливий фокус – мистецтво нових технологій, а саме радіо-мистецтво, звукове мистецтво, інтерактивні медіа та інше.

Важливим для проекту є також зміщення фокусу з візуального сприйняття до таких чуттів, як звук і дотик. Це буде простір для навчання і практикування, для складання пристроїв, які працюють з радіохвилями.

Складовою простору «РадіоГаражу» є галерея-лабораторія для роботи із звуком. У цьому просторі планують до прослуховування твори звукових мистецтв як академічного музичного мистецтва, так і експериментального.

«Це приміщення в центрі міста вдалося перетворити в такий центр завдяки ініціативі Мирослави Лубкович, керівниці Львівського радіо. Вона об’єднала довкола себе людей, які хочуть покращувати наше місто і твердо слідують своїм бажанням і мріям. Саме потужна синергія цих всіх людей допомогла реалізувати цей проєкт. Нам вдалося не просто зберегти цей простір, а оперативно відновити це місце і вдихнути в нього нове життя.

Сподіваюсь, що цей простір стане для кожного з вас близьким, рідним, вам завжди буде хотітись сюди прийти, відвідувати всі його майбутні класні, прогресивні, культурні події, отримувати нові знання, досвід, плекати нові ідеї і сенси. Львів обрав собі одним з орієнтирів створення все більше нових, креативних просторів для людей. Це одне з таких місць, яке сьогодні з’являється на культурній мапі Львова», – зазначила Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку ЛМР.

Для відкриття простору було проведено реставрацію вхідних брам з вул. Князя Романа та з вул. О. Нижанківського, які перебували у занедбаному стані, відреставровано старовинні металеві сходи та перила з першого поверху до підвалу. Також було відреставровано саме приміщення, в якому виявлено орнаментальні розписи на стінах та залишки підлоги зі скляних блоків відомої фірми «Luxfer». Для збереження історії виготовлення таких скляних віконечок (люксферів) було замовлено у львівського художника Олеся Дзиндри та встановлено з вул. Князя Романа для потрапляння та заломлення денного світла у підвал «РадіоГаражу». На всі ці роботи та закупівлю необхідного обладнання з міського бюджету було скеровано 2,8 млн грн.

Зазначимо, що 8 липня у приміщенні «РадіоГаражу» планується презентація грантового проекту Львівського радіо «Тільки у Львові: Тонько, Щепко і всі-всі-всі» як переможця конкурсу «Фокус на культуру». В рамках проекту – представлення раннього періоду історії Львівського радіо та імен, пов’язаних з ним (підготовлено інсталяційну виставку та електронну книгу).


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів