На «Території Терору» у Львові лунатимуть пісні

15:00 2 лютого 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

28 лютого о 19.00 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» розпочнеться в межах виставки «Особисті історії Революції Гідності» реалізація спільного музичного проекту Львівського будинку органної та камерної музики, Музею «Територія Терору» й музичної аґенції «Collegium Musicum» – виконання твору Станіслава Людкевича «Збірник літургійних пісень».

Про це повідомили сьогодні, 2 лютого, в прес-службі Львівської міськради, де також поінформували: «Під керівництвом дириґента Віктора Пилипишина «Літургію» Людкевича виконає вокальний ансамбль «Collegium Musicum».

Організатори проекту розповіли: «Станіслав Людкевич у своєму музичному творі представив літургію не тільки і не стільки як елемент церковної обрядовості, а як спільну справу (від грецького «λειτουργία» – «служіння», «спільна справа»), що є виявом єдності людей у досягненні спільної мети. Це проявилось навіть у структурі циклу, що поєднав у собі мотиви народних пісень та музичні фраґменти з творів різних композиторів (чеських - Алойза Нанке та Вінкента Серсавіє, українських – Дмитра Бортнянського, Михайла Вербицького, Івана Кипріяна, Миколи Лисенка, Віктора Матюка). Образ «спільної справи» Людкевича є співзвучним ідеї Революції Гідності, що об’єднала український народ з метою докорінної зміни існуючого режиму і реформування українського суспільства. Цьогоріч, вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні, ми відчуваємо свою причетність до цієї «спільної справи», що знову і знову об’єднує нас в бажанні миру для України».

У міськраді також повіломили: «Виставка «Особисті історії Революції Гідності» була покликана стати платформою для вільних висловлювань думок з приводу подій, що розгорнулися в Україні взимку 2013-2014. Розуміючи, що найкращою мовою висловлення почуттів є мова мистецтва, ми дали можливість кожному представити свій образ Революції, виявлений в формі художніх фотознімків. Органічним та логічним завершенням виставки є музичний вияв напруги та тремтіння душевних струн - прекрасний та вічний твір Станіслава Людкевича»»

«Вокальний ансамбль «Collegium Musicum» був створений на базі однойменної музичної аґенції у вересні 2017, спеціально для прем’єрного виконання виконання «Літургії» Людкевича на фестивалі класичної музики «ЛюдкевичФест». В репертуарі ансамблю є твори вокальної музики різних епох – від Ренесансу до сьогодення», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

10:48 28 травня 2022 р.

Пісні, вкрадені росіянами в українців: Дударик презентував проєкт Прийняття

Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» презентувала новий проєкт «Прийняття». Це проєкт про вкрадені росіянами українські пісні і твори

Рубрика: Культура

18:08 23 травня 2022 р.

Вигулювання собак і влаштування пікніків заборонять на меморіальній площі у Львові

Виконком ЛМР прийняв рішення щодо проведення конкурсу на кращу проєктну пропозицію меморіального комплексу військових поховань Героїв України на вул. Мечнікова. Тут передбачають військові поховання Героїв України, парк-сквер пам'яті Героїв і меморіальну площу.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу