На «Території Терору» у Львові лунатимуть пісні

15:00 2 лютого 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

28 лютого о 19.00 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» розпочнеться в межах виставки «Особисті історії Революції Гідності» реалізація спільного музичного проекту Львівського будинку органної та камерної музики, Музею «Територія Терору» й музичної аґенції «Collegium Musicum» – виконання твору Станіслава Людкевича «Збірник літургійних пісень».

Про це повідомили сьогодні, 2 лютого, в прес-службі Львівської міськради, де також поінформували: «Під керівництвом дириґента Віктора Пилипишина «Літургію» Людкевича виконає вокальний ансамбль «Collegium Musicum».

Організатори проекту розповіли: «Станіслав Людкевич у своєму музичному творі представив літургію не тільки і не стільки як елемент церковної обрядовості, а як спільну справу (від грецького «λειτουργία» – «служіння», «спільна справа»), що є виявом єдності людей у досягненні спільної мети. Це проявилось навіть у структурі циклу, що поєднав у собі мотиви народних пісень та музичні фраґменти з творів різних композиторів (чеських - Алойза Нанке та Вінкента Серсавіє, українських – Дмитра Бортнянського, Михайла Вербицького, Івана Кипріяна, Миколи Лисенка, Віктора Матюка). Образ «спільної справи» Людкевича є співзвучним ідеї Революції Гідності, що об’єднала український народ з метою докорінної зміни існуючого режиму і реформування українського суспільства. Цьогоріч, вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні, ми відчуваємо свою причетність до цієї «спільної справи», що знову і знову об’єднує нас в бажанні миру для України».

У міськраді також повіломили: «Виставка «Особисті історії Революції Гідності» була покликана стати платформою для вільних висловлювань думок з приводу подій, що розгорнулися в Україні взимку 2013-2014. Розуміючи, що найкращою мовою висловлення почуттів є мова мистецтва, ми дали можливість кожному представити свій образ Революції, виявлений в формі художніх фотознімків. Органічним та логічним завершенням виставки є музичний вияв напруги та тремтіння душевних струн - прекрасний та вічний твір Станіслава Людкевича»»

«Вокальний ансамбль «Collegium Musicum» був створений на базі однойменної музичної аґенції у вересні 2017, спеціально для прем’єрного виконання виконання «Літургії» Людкевича на фестивалі класичної музики «ЛюдкевичФест». В репертуарі ансамблю є твори вокальної музики різних епох – від Ренесансу до сьогодення», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу