На сесії ЛМР погодили Програму урбаністичного розвитку Львова на 2015-2016 роки

18:42 23 квітня 2015 р.


Фото: lviv-apartments.blogspot.com

Як повідомили в четвер «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, Програма розвитку «передбачає запровадження сучасних принципів урбаністичного розвитку в усіх аспектах містопланування».

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 23 квітня, «Щоденному Львову»:

«Сесія міськради погодила Програму урбаністичного розвитку Львова на 2015-2016 роки. Як зазначила Олександра Сладкова, начальник управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури, такої програми не має більше жодне місто України.

Програма розвитку Львова на 2015-2016 роки передбачає запровадження сучасних принципів урбаністичного розвитку в усіх аспектах містопланування. Провідні міста світу успішно та гармонійно розвиваються, використовуючи принципи сталого урбаністичного розвитку та якнайширшого залучення громади міста до містопланування.  Сталий урбаністичний розвиток міських територій передбачає розгляд будь-якого питання міського розвитку в трьох площинах: 

економічній – місто має заробляти на своє утримання; 

екологічній – місто має покращувати екологічну ситуацію розвиваючи економіку, а не погіршувати;

права людини – місто має забезпечувати рівні права та можливості використання простору для усіх його мешканців, незалежно від їх віку, стану здоров’я, заможності та способу пересування містом. 

«Зараз міста світу виробляють 80% світового ВВП, споживаючи 2/3 світової енергії, та викидають 70% парникових газів. Основним завданням сучасних міст стало збільшення ефективності та поліпшення якості життя, шляхом зменшення використання ресурсів та зниження викидів», – йдеться в ухвалі.

Відтак, Програма пропонує механізми, які базуються на найкращих сучасних світових практиках і покликані поліпшити якість життя у Львові, зробити міський простір зручнішим, доступнішим і більш привабливим для мешканців, гостей міста та інвесторів. Програма ґрунтується на принципах пішохідної доступності, багатофункціональності і різноманітності, якості в архітектурі, традиційної культури сусідства, сталої мобільності та сталого розвитку, що призводить до загального покращення якості життя.

Програма враховує низку галузей містопланування, а саме: вулиці й дороги, громадські простори, міський транспорт, архітектуру та ін. Це дозволяє розглядати такі галузеві питання в аспекті всього міста та усіх мешканців, уникаючи дисбалансів розвитку різних його частин та можливостей різних груп інтересів. Заходи, які реалізуватимуть в рамках Програми:

створення щорічного видання про міські проекти як сучасний спосіб донесення до мешканців міста та інвесторів пріоритетів містобудівної політики міста;

забезпечення проведення форуму архітекторів та фахівців з охорони історичного середовища міст, з метою напрацювання концепції регулювання містобудівної діяльності та гармонізації відносин між мешканцями, органами місцевого самоврядування та інвесторами;

забезпечення створення сучасних громадських просторів у кожному з районів Львова;

забезпечення проведення міжнародного воркшопу щодо реконструкції парку культури;

забезпечення проведення воркшопів та конкурсів щодо облаштування громадських просторів та дитячих майданчиків, з рівною увагою до усіх районів міста;

забезпечення створення інтегрованої стратегії розвитку Сихова;

забезпечення розроблення технічного завдання для детальних планів територій використовуючи сучасні світові підходи до організації просторів та розвитку територій;

забезпечення створення громадської ради з урбаністики, екології, контролю за будівництвом та охорони історичного середовища;

забезпечення створення кластеру будівництва Львова;

забезпечення співпраці між владою міста та університетськими середовищами щодо проектування та досліджень в галузі містопланування».

dailylviv.com

До теми

10:16 16 травня 2021 р.

Міжнародний день музеїв у Львові: спецпрограма

18 травня Львів разом з усім світом відзначатиме Міжнародний день музеїв. Для події у 2021 році Міжнародна рада музеїв ІСОМ затвердила тему: «Майбутнє музеїв: перевинайдення та переосмислення».

Рубрика: Культура

08:42 14 травня 2021 р.

На Львівщині на одну народну артистку стало більше

У Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Рубрика: Культура

19:19 13 травня 2021 р.

У Львові на честь Папи Римського Івана Павла ІІ планують перейменувати вулицю і площу

У червні цього року виповнюється 20 років, як Папа Римський Іван Павло ІІ з пастирським візитом відвідав Україну, зокрема Львів. З нагоди цього місто готує програму заходів, серед яких, зокрема, планують перейменувати одну із львівських вулиць, а також площу.

Рубрика: Культура

15:08 12 травня 2021 р.

Світові зірки джазу приїдуть до Львова на Leopolis Jazz Fest 2021

Фестиваль Leopolis Jazz Fest 2021 стане першою великою концертною подією, яка пройде в Україні з початку пандемії. Закордонні артисти, зірки джазу, підтвердили свою готовність приїхати для Львова та чекають на зустріч зі слухачами.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу