На площі перед львівським театром опери та балету буде «сухий» світломузичний фонтан

15:12 7 вересня 2015 р.

Світломузичний фонтан «Хрещатик» у Києві

Світломузичний фонтан «Хрещатик» у Києві
Фото: restplace.com.ua

Те, що відбуватиметься в театрі, водночас буде чутно й на проспекті Свободи.

Площу перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької облагородять – тут насадять зелені, встановлять лавочки, вбудують світлодіодні світильники в землю та забезпечать доступ до «Wi-Fi». Фонтан, натомість, повністю реконструюють.

Про це сьогодні під час брифінгу розповів головний архітектор міста Юліан Чаплінський. Як зазначалось раніше, виконавчий комітет Львівської міської ради погодив проведення капітального ремонту фонтану перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької на проспекті Свободи. 

За словами Чаплінського, тут мають намір облаштувати так званий «сухий» фонтан, тобто без чаші. «Європа давно відійшла від звичних фонтанів, здебільшого, з двох причин: тому що в чаші назбирується дуже багато бруду, а також тому, що з неї йдуть величезні випаровування – близько 20% у спекотний день. Тому є ідея зробити фонтан в один рівень із гранітним замощенням», – підкреслює Юліан Чаплінський.

Як додав архітектор проекту Іван Юнаков, це також надасть змогу взимку використовувати місце перед Оперою для встановлення ялинки. «Окрім того, дивлячись на театр з-за чаші фонтану, у нас з’являється певний психологічний бар’єр. Якщо ж зробити фонтан «сухим», то він зникає», – підкреслив архітектор.

Причому чашу фонтану планують перенести – зараз підшукується місце у парках міста, розглядаються різноманітні варіанти. Новий фонтан буде знаходитись приблизно в тих же межах, що й сьогоднішній.

Натомість площу, де він знаходитиметься, повністю оновлять: тут облаштують клумби, встановлять лавочки, насадять зелені, аби створити нею шумовий екран від дороги, яка проходить з обох боків від театру, та забезпечити звукову ізоляцію. У фонтані також встановлять метеостанцію, яка буде слідкувати за напрямком вітру та вологістю й регулюватиме висоту води.

Окрім того, він буде світломузичним – як підкреслює Іван Юнаков, музика гратиме не постійно та буде сполучена з театром – тобто, те, що відбуватиметься там, водночас буде чутно й на вулиці. Також на площі вбудують в землю світлодіодні світильники, підкреслюючи велич театру, та підсвітять лавочки.

Площу замостять новою, більшою та міцнішою, плиткою, і ліквідують сходинку між фонтаном та театром. Вона отримає безкоштовний доступ до «Wi-Fi» та он-лайн-бібліотеки.

Реконструкцію площі за власні кошти проведе благодійний фонд «Сокар-Благо». Усе обладнання для облаштування фонтану закуповуватимуть у відомої канадської компанії «Crystal Fountain», а світлове обладнання – у німецької компанії.

«Це буде подарунок від славного азербайджанського народу чудовому місту Львову», – зазначає представник компанії-інвестора Азі Асланов.

Щодо термінів, то, за словами головного архітектора, зараз триває робоче проектування. Тільки після його завершення буде зроблено вичерпний кошторис на все, що стосується інженерних комунікацій. Та підготовчі роботи все ж планують розпочати найближчим часом.

Про це повідомили сьогодні, 7 вересня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

12:22 19 жовтня 2021 р.

Нове життя старих речей, або модний апсайклінг з турботою про середовище

“Нове життя старих речей, або модний апсайклінг з турботою про середовище” - освітня онлайн-програма з метою популяризації принципу усвідомленого підходу до моди та відповідального ставлення до споживання предметів одягу, взуття, аксесуарів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу