На площі Митній у Львові облаштують «сухий» фонтан – без чаші (відео)

16:28 9 липня 2015 р.


Фото: postpaper.com.ua

Головний архітектор міста Юліан Чаплінський пояснив: «Європа відійшла від фонтанів із чашами, здебільшого, з двох причин: тому що там назбирується дуже багато бруду, а також тому, що з чаші фонтану йдуть величезні випаровування – близько 20% у спекотний день. Тому є ідея зробити фонтан в один рівень із гранітним замощенням».

У Львові розпочато реконструкцію площі Митної та реставрацію музею Пінзеля. Очікується, що нове життя вони отримають орієнтовно за два роки.

За словами головного архітектора міста Юліана Чаплінського, реконструкція площі передбачає її пониження, заміну верхнього покриття та усіх комунікацій, оновлення фонтану, влаштування вуличних меблів та висадку нових зелених насаджень. «Проект планується розбити на два етапи. Цьогоріч є намір здійснити висадку зелені, ремонт мереж і зміну ландшафтних форм, наступного ж – замостити площу, додати освітлення й фонтан. Тобто, фактично наступного року в теплий сезон ми це все повинні завершити», – зазначив Юліан Чаплінський.

Попередній кошторис на реконструкцію площі становить близько 6 млн грн. На сьогодні з них виділено 800 тисяч грн. Це кошти Личаківської райадміністрацїі, за які вона почала реалізовувати частини проекту, які не підлягають тендерній політиці.

Тендер на виконання робіт з реконструкції та заміни даху в Музеї виграло підприємство «Центр-Комплекс». Тут уже розпочато робити.

Зараз завершується проходження проектом експертизи, після чого буде оголошено тендери на виконання решти робіт – окремо на фонтан, на замощення площі та на освітлення.

Окрім того, на площі планують облаштувати так званий «сухий» фонтан – фонтан без чаші. Схожий мають намір зробити й біля Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломї Крушельникої.

Головний архітектор підкреслив: «Європа відійшла від фонтанів із чашами, здебільшого, з двох причин: тому що там назбирується дуже багато бруду, а також тому, що з чаші фонтану йдуть величезні випаровування – близько 20% у спекотний день. Тому є ідея зробити фонтан в один рівень із гранітним замощенням». 

Розпочались роботи тут 1 липня. Відтак, упродовж цього місяця «Львівводоканал» прокладатиме нові водопровідні мережі.

Також тут розпочались підготовчі роботи із заміни даху музею Пінзеля. Про це повідомили сьогодні, 9 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради, де також цитують сказане з приводу реконструкції площі митної міським головою Львова Андрієм Садовим:

 «Ще одна площа у Львові – Митна – отримає нове життя. Збільшується громадський простір, буде повністю перемощена сама площа. Перед тим ми замінимо усі мережі – водопостачання, каналізування. 

Великий об’єм виконаємо в цьому році і вже фіналізуємо у наступному році. Набагато більше тут буде дерев. Звідси будуть забрані МАФи, будуть приведені до пуття також фасади будинків, які є навколо.

Будуть красиві лавочки. Думаю, ця площа буде одною з найбільш улюблених для львів’ян та гостей нашого міста. 

Щодо фасаду – орієнтована сума, яка повинна бути запланована, – це приблизно 4 млн. грн. Якщо говорити про саму площу, мережі, – це орієнтовно 6 млн. грн.

Об’єм дуже великий. Разом працюємо з молодими архітекторами, які долучились своїми думками, існуючий фонтан буде повністю відновлений.

Також буде зроблено ще сухий фонтан поруч, щоб діти влітку могли бавитись. «Зелений Львів» висадить багато нових дерев на цій площі». 

Своєю чергою, директор ЛМКП «Львівводоканал» Валентин Вольський розповів: «Ми плануємо прокласти 250 погонних метрів водопроводів різних діаметрів та провести санацію діючого колектора. Роботи триватимуть упродовж липня. Вартість робіт – близько 1 млн грн. Третину коштів заплатить підприємство, решту – місто». 

Стосовно ж Музею імені Пінзеля Садовий повідомив:

«Вже приступили до ремонту даху костелу Кларисок, де зараз розміщується експозиція Пінзеля. До кінця цього року дах має бути відремонтований. Обласна влада взяла на себе відповідальність по ремонту самого фасаду костелу. 

Якщо говорити про дах костелу Кларисок, тендер відбувся. Сума тендеру – 3 млн. грн. Фірма-підрядник вже приступила до виконання робіт. В плані роботи, можливо, будуть певні коригування, бо проект ніколи не може детально і точно врахувати усі нюанси. 

Завдання просте – цього року ремонтні роботи по даху зробити, щоб до дощів ми мали вирішену проблему і не було руйнації будівлі. Замовником робіт з реконструкції площі та ремонту даху виступає управління охорони історичного середовища ЛМР. Попередня вартість ремонту даху становить 3 млн. 52 тис. грн.

Цього року заплановано завершити роботи з реконструкції та заміни даху в Музеї. Уже розпочались підготовчі роботи, завершити їх планують у вересні цього року. Тендер на виконання робіт виграло підприємство «Центр-Комплекс».

Про це повідомили сьогодні, 9 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

Як інформував «ЩЛ», реконструкція площі Митної триватиме впродовж двох років.

dailylviv.com

До теми

20:14 8 грудня 2021 р.

У Львові заклали капсулу на будівництво Першого акустичного концертного залу в Україні

У Львівському державному музичному ліцеї ім. С. Крушельницької триває будівництво Першого акустичного концертного залу в Україні. Сьогодні ж провели закладання капсули будівництва та його благословення.

Рубрика: Культура

21:25 3 грудня 2021 р.

Львів’ян кличуть на органний фестиваль, який стартує 5 грудня

У неділю у Львівському органному залі розпочнеться ХІ Міжнародний органний фестиваль, на якому звучатиме релігійна та класична музика, а також нові твори сучасних композиторів.

Рубрика: Культура

11:51 3 грудня 2021 р.

Музичний сквер Трускавця потрапив до Національного реєстру рекордів України

У Трускавці завдяки конкурсу проєктів місцевих ініціатив створили музичний сквер як освітньо-відпочинковий простір на території позашкільного навчального закладу Трускавецької дитячої школи мистецтв ім.Р.Савицького.

Рубрика: Культура

11:30 2 грудня 2021 р.

Львівські подарунки дітям з сімей переселенців зі Сходу: біля ялинки у костелі

Львів’ян запрошують долучиться до благодійної акції з нагоди дня святого Миколая, яка відбудеться в костелі святого Антонія Падуанського (вул. Личаківська, 49).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу