На Львівщині створили міжконфесійну Раду єпископів

11:20 1 травня 2015 р.

30 листопада 2014 року біля пам’ятника Тарасові Шевченку на проспекті Свободи у Львові відбулася екуменічна молитва представників різних конфесій міста за Україну

30 листопада 2014 року біля пам’ятника Тарасові Шевченку на проспекті Свободи у Львові відбулася екуменічна молитва представників різних конфесій міста за Україну
Фото: velychlviv.com

Як повідомили прес-службі ЛОДА, до складу Ради єпископів Львівщини увійшли правлячі єпископи п'яти Церков, котрі сумарно охоплюють 88,5% усіх релігійних громад області.

На Львівщині утворено Раду єпископів, яка стане майданчиком для міжконфесійного спілкування та зустрічі місцевих ієрархів з очільниками обласної державної адміністрації. Така зустріч єпископату Католицьких і Православних Церков у Львівській області з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою відбулася у вівторок, 28 квітня 2015 року.

До складу Ради увійшли правлячі єпископи п'яти Церков, які сумарно охоплюють 88,5% усіх релігійних громад області. Окрім владик, які мають свій осідок у Львові, у засіданнях Ради можуть брати участь очільники ще чотирьох інших єпархій цих Церков на Львівщині.

Із боку Церков участь взяли: владика Димитрій (Рудюк), Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, владика Макарій (Малетич), Митрополит Львівський УАПЦ, архиєпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський РКЦ, владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівський УГКЦ, а також ієромонах Маркіян (Каюмов) – повноважний представник владики Філарета (Кучерова), Єпископа Львівського і Галицького УПЦ. Від облдержадміністрації на зустрічі був присутнім також заступник голови Юрій Підлісний.

Завдання Ради полягатимуть у двох основних площинах: обговорення сучасного стану і вирішення проблем Церков на Львівщині, складних моментів міжцерковних стосунків тощо; сприяння державній владі у таких сферах як турбота про збереження довкілля, стійкий розвиток, суспільну мораль, громадянську свідомість (зокрема, щодо захисту цілісності держави, опіки над потерпілими під час війни та сім’ями загиблих) тощо. Засідання Ради єпископів відбуватимуться за круглим столом як за участі керівництва Львівської ОДА у її приміщенні, так і «у власному колі». Головуватимуть на них очільники конфесій за чергою. Вони ж скликатимуть колег на ці зустрічі, що відбуватимуться, зазвичай, раз у квартал або ж за нагальної потреби.

Про це повідомляється на сайті прес-служби Львівської обласної державної адміністрації.

dailylviv.com

До теми

14:34 28 жовтня 2020 р.

«Кінець «сонцесяйної» епохи»: у Львові презентували саркастичну книгу про місто і його мера

Навіть якщо Андрій Садовий обійде Олега Синютку у другому турі виборів і втримається у кріслі міського голови, його епоха однаково скінчилася. Адже того ореолу сонцесяйності й безгрішності, який багато людей бачили над його головою, вже не буде – німб потьмянів і впав на землю.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу