На Львівщині спорудили Стіну Пам’яті

15:48 10 червня 2016 р.


Фото: day.kyiv.ua

Спільними зусиллями єврейських вихідців з Добромиля, волонтерів та місцевих активістів надгробні плити перевезли на їх корінне місце.

Із більше 150-ти надгробних плит небайдужі добромильчани сформували Стіну Пам’яті. Цими надгробками  з часів Другої світової війни було встелено подвір’я будинку на вулиці Міцкевича, тут проживав гестапівець.

Сьогодні власником є Віктор Захарчук, з 1941-го року він просив владу забрати надгробки з двору. Чоловік згадує, що гестапівцю треба було щоб було сухо під ногами і з того часу ті плити лежать. 

Спільними зусиллями єврейських вихідців з Добромиля, волонтерів та місцевих активістів надгробні плити перевезли на їх корінне місце. На вже мові їдиш у пам'ять про знищених під час Голокосту євреїв прозвучала поминальна молитва.

Організатори кажуть, що справа зрушила з місця лише зараз, перед тим, чотири роки небайдужі звертались до мера – чули лише відмовки. Любомир є автором проекту «Стіна Пам’яті», розповідає, що стіна має вигляд такого, ніби не добудованого храму.

Дві короткі стіни символізують те, що ще не все закінчено, тому, що багато плит таких ще лежить на людських подвір’ях, городах. Він наголошує, що дуже важливо, щоб добромильчани були свідомими та приносили знайдені плити до відновленого кладовища.

Про це повідомили сьогодні, 10 червня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу